Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit válaszoljunk ha azt...

Mit válaszoljunk ha azt kapjuk, hogy azért hiszünk Istenben, mert nagyon jól esik ez nekünk, és jó belekapaszkodni valamibe és csak becsapjuk magunkat azzal is, hogy Ő segített nekünk?

Figyelt kérdés

2020. okt. 11. 21:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
42%
Ráhagyom általában a dolgot hiszen úgysem értik.Minek erölködni.Elég ha Én tudom miben hiszek.Ha fejre állsz akkor sem fogják érteni ha nem akarják ezért felesleges is nekik magyarázkodni.😉
2020. okt. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%

Mit válaszoljunk,ha a kèrdező nem èrti meg,hogy nem a hitèt támadja egyetlenegy ateista sem mert a hit (akármiben is) jó ès hasznos dolog.

Amit támad egy ateista az a vallások rengeteg ellentmondása ès az egyházak èvszázadokon keresztül elkövetett bűnei.


Èn ateistakènt úgy vèlem ha azt mondod hiszel istenben èn azt mondom ok csak nyugodtan,de ha azt mondod katolikus vagyok ,akkor az mondom a világ egyik legonoszabb bűnszervezetèvel válalsz közössèget.

2020. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Jaja. Ők pedig már évek óta keresik az értelmes életet és még nem találtak egyet sem :D remélem nem is fognak. Bár szerintem Jézus más bolygókra is ment. Remélem ez nem bemagyarázás :D :)
2020. okt. 11. 21:50
 4/22 anonim ***** válasza:
Sosem akartam 1 ateistát sem meggyőzni.Minek?Úgyis azt hiszik mindig hogy nekik van igazuk.Ez éppen olyan mint ahogy ők akarnak neked olyan szöveget tolni amit marhára nem úgy gondolsz.Jönnek a szövegeikkel ami ugyanúgy nem érdekel engem mint ahogyan őket az én mondandóm.Nem kell őket meggyőzni!
2020. okt. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
nem tudhatja, hogy en miert hiszek Istenben - ezt valaszolnam
2020. okt. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Akarja a fene belemagyarázni neked a dolgokat és erölködnek hogy így meg úgy.Én örülök ha messzire elkerülnek nemhogy még bármit is belemagyarázzak a kis fejükbe🙄🙄😉
2020. okt. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Oksa. Szerinted milyen érv lenne a megfelelő, hogy Isten létezése tény legyen? Vagy akár Jézusé?


Nekem elég bizonyíték az emberi test vagy pedig az élet értelme miatt hinni Istenben. :)


Ha nincs Isten, és minden semmi lesz nem csak a halálom után, hanem 10 billió év múlva, akkor mi értelme volt a rák ellenszerét megtalálni? Mi értelme volt élni? Mit gondolsz 4-es?

2020. okt. 11. 22:34
 8/22 anonim ***** válasza:
#5 persze hogy nem tudja éppen ezért erölködnek😑🤐
2020. okt. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

kedves 2-es ateista


"nem a hitèt támadja egyetlenegy ateista sem"

akkor szerintem jo sok ateistaval nem talalkoztal meg...

2020. okt. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Mondtuk már, hogy nincsen minden kérdésre egy betanult válasz. Sőt, még Jézus azt mondja, hogy "Amikor a zsinagógákba a hatóság és a felsőbbség elé hurcolnak titeket, ne aggódjatok amiatt: hogyan vagy mivel védekezzetek, vagy mit mondjatok, mert a Szentlélek abban az órában megtanít majd titeket arra, amit mondanotok kell." Lukács 12: 11-12


Az ateista abban hisz, te csak becsapod magad, te pedig nem ebben hiszel. A hit pedig szerintük mindenkinek a magánügye.


Az is lehet, hogy valójában csak azért akarsz nekik magyarázatot adni, mert attól félsz, hogy lehet igazuk van. Ebben az esetben viszont saját magadon is változtatnod kell. Ha hiszel, akkor hidd is el, ne kételkedj és büszkén állj ki kételkedés nélkül, vagy pedig ne higgy.

2020. okt. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!