Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit válaszoljunk ha azt...

Mit válaszoljunk ha azt kapjuk, hogy azért hiszünk Istenben, mert nagyon jól esik ez nekünk, és jó belekapaszkodni valamibe és csak becsapjuk magunkat azzal is, hogy Ő segített nekünk?

Figyelt kérdés

2020. okt. 11. 21:30
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Amúgy nálam a sima ateistákkal nincs gond. De a lázadó ateistákkal van gond. Túl sok rossz dolgokat mondanak. Inkább hagyja békén mindkét oldal egymást. Majd kifog derülni kutatás nélkül, hogy kinek lett igaza! Miért nem lehetne ezt csinálni? Az űrlények keresését is hagyják abba. Majd azok megtalálnak bennünket már ha léteznek. Oké?
2020. okt. 11. 22:42
 12/22 anonim ***** válasza:
Lehet van velük gond, de mindenkivel van egy kis gond, meg mindenki maga fog felelni Isten előtt. Pont ezért mondja Jézus, hogy imádkozzatok ellenségeitekért.
2020. okt. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Az a gond azzal hogy tényekkel vagy bizonyítékokkal akarja bárki is megmagyarázni Isten létezését azzal azt támasztja alá hogy maga sem biztos benne.Szerintem legalábbis.Én biztos vagyok.Na és éppen ezért nem akarok nekik bizonyítani soha semmit.A bizonyságok nekünk szólnak bennünk vannak.
2020. okt. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
19%
Válaszold azt, hogy az illetőnek igaza van, mert általában ez a helyzet.
2020. okt. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"kedves 2-es ateista



"nem a hitèt támadja egyetlenegy ateista sem"


akkor szerintem jo sok ateistaval nem talalkoztal meg..."


De igen.

A hit az egy mentális cselekvès,a vallás pedig ezt a saját elvrendszerèben úgymond kihasználja.Lènyeges külömbsèget tenni a kettő között.Azèrt lehetetlen támadni valakit mert hisz valamiben meg felesleges is,mert noncs ember aki ne hinne valamiben,akár önmagában vagy az 1000 különfèle isten,vagy akár a bablevesben-tökmindegy a hit a fontos.

Ha google-zod kicsit azt,hogy "ateista idèzetek" látható,hogy túlnyomórèszt a biblia nonszensz sztorijain èlcelődnek ,nem pedig az emberek hitre való igènyèn.

Istenhívőkènt viszont elfogadhatod a másik fèl tárgyalási alapjának azt,amit a kèrdèsedben sem tagadsz,hogy istenben hinni számodra "jól esik" ,vagyis a hited rólad szól.

2020. okt. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Mit válaszoljunk ha azt kapjuk, hogy azért hiszünk Istenben, mert nagyon jól esik ez nekünk, és jó belekapaszkodni valamibe és csak becsapjuk magunkat azzal is, hogy Ő segített nekünk?"

Semmit, úgyis minden falra hányt borsó.

2020. okt. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Különben is azt olvastam, hogy egyre több a bizonyíték egyetlen Istenre. Bár nem lehet tudni, hogy valóban-e Jézusra van több bizonyíték.
2020. okt. 12. 09:10
 18/22 anonim ***** válasza:

"Különben is azt olvastam, hogy egyre több a bizonyíték egyetlen Istenre. Bár nem lehet tudni, hogy valóban-e Jézusra van több bizonyíték."

Az is igaz, hogy Istenre egyre több bizonyíték van, bár eddig is sok volt. De Jézusra is sok bizonyíték van, hogy az Isten megtestesülése. Ezek logikai bizonyítékok, nem természettudományosak

2020. okt. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
A természettudománynak semmiköze a valláshoz. Nem értem minek foglalkozik vele.
2020. okt. 12. 09:21
 20/22 anonim ***** válasza:

"A természettudománynak semmiköze a valláshoz. Nem értem minek foglalkozik vele."

Mert a materialisták hittételei közé tartozik az is, hogy a természettudomány mindent meg fog tudni magyarázni. Kár, hogy ez paradox gondolkodás, mert a természettudomány eleve nem foglalkozik a természetfelettivel, szóval a természettudomány számára teljesen közömbös, hogy létezik-e természetfeletti avagy sem, kizárólag a természeti világ működésével foglalkozik. De ezt egy átlag materialista nem érti, pedig még a nyíltan keresztényellenes wikipédia is ezt a példát hozza a körkörös érvelés címszó alatt:

[link]

Azt sem igazán értik, hogy bárminek a és a működéshez más leírás, más tervrajz kell. Úgy gondolják, hogy aki tud autót vezetni, az össze is tudja szerelni, pedig ez nagyon nem így van. Teljesen más információ kell a kettőhöz.

Isten teremthette úgy a világot, hogy az utána önműködő legyen. Természetesen ez időben véges, mivel ott az entrópia

2020. okt. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!