Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szóval minden keresztény...

Szóval minden keresztény filozófiai könyv aki védi a vallásunkat az csak csaló, pénzimádó és nem is bizonyít semmit sem a könyvben, csak magyaráz és kitalál dolgokat? Pl. John Lennox, C.S Lewis. Csak az ateisták gondolják így? Miért?

Figyelt kérdés

2020. okt. 13. 23:09
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Érdekes. Én is imádom őket :D szerintem is keresztények ők. Sajnos az ateista ismerősöm szerint csak pénzimádók, és kamuznak, és csak magyaráznak. Sőt nem cáfoltak meg semmit sem. :( De ők ketten talán a kedvenc könyvíróim :D
2020. okt. 14. 11:11
 12/23 Mansour ***** válasza:

"Sajnos az ateista ismerősöm szerint csak pénzimádók, és kamuznak, és csak magyaráznak."

És ezt milyen tényekkel tudja alátámasztani? Ezt kérdezd meg tőle!

2020. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

ennyit írt az ateusta:


nem cáfolt meg semmit, tudós, nem fedezett fel semmit, Nincs semmi eredménye. Csak beszélni tud, meg filozofálni. Lennox nem a hitét védi, hanem irgalmatlan pénzeket keres azon, hogy egy rakat ember megveszi a könyveit. Lennox átver téged. Téged is.


Amiket mond, annak jórésze egy nagy zagyvaság, csak annak köszönhetően, hogy tudós, úgy tudja megfogalmazni, hogy te ne értsd, de azt hidd, milyen okos ember. És nem csak te, sokan mások se...

2020. okt. 14. 11:26
 14/23 Mansour ***** válasza:
57%

Először is, miért gondolja azt, hogy vallási kérdésekben tudósok lennének csak jogosultak megszólalni, sőt, csak olyan tudósok, aki valami új felfedezést tettek? Lehet valaki a világ legnagyobb elméje, lehet korszakalkotó felfedezése, de ha egy adott vallásról szinte semmit sem tud, akkor a véleménye arról a vallásról kevesebbet ér, mint egy olyan átlagember véleménye, aki jobban tisztában van az adott vallás tanításával.

Másodszor, az hogy keres rajta, elég kicsinyes érv. Nem hiszem, hogy el kell ítélni valakit, aki meggyőződésből csinál valamit, de keres is rajta. Ugyanilyen alapon akkor ateistákat vagy tudomány-népszerűsítőket is el lehetne ítélni.

Lennoxtól nem olvastam semmit, de hallottam előadását és láttam a vitáját Dawkinsszal. Szerintem jól és világosan érvelt, zagyvaságnak semmiképp nem lehet nevezni. Más kérdés, hogy esetleg az ismerősöd számára zagyvaság amit mond, de akkor a hiba az ő készülékében van. C.S. Lewis pedig vitathatatlanul jó író, miért ne írhatna a kereszténységet népszerűsítő művet? Elvileg szólás- és gondolatszabadság van. És ez az ismerősödre is vonatkozik. Ő így gondolja, ezt meg neked kell tudomásul venned. Ha van ellenérved, mondd el neki, de ne akard minden áron "megtéríteni" és ne görcsölj azon, hogy ő bizonyos dolgokról mást gondol, mint te.

2020. okt. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Ezt én sem értem. Ennyi erővel Stephen Hawking is hazudott mindenről, sőt halála előtt bebizonyította a Biblia Istent, csak nem akart szólni az ateisták miatt. Tehát a terveket széttépte és az új ötleteket pedig nem adta senkinek. Sőt, megjátszotta azt is, hogy nincs Isten, miközben bizonyította, hogy van. És attól még a semmi nem csinál semmit, még akkor sem ha sötét energia volt.

Szóval továbbra is Lennox és Lewis a kedvenceim. Az ismerősöm pedig tegnap írta, hogy nem akarja tovább ezt folytatni, mert nem értek a filozófiához. Sőt azért hiszünk Istenben, mert nincs tudományos magyarázat az élet forrásához...

2020. okt. 14. 12:40
 16/23 anonim ***** válasza:
42%

"miért ne írhatna a kereszténységet népszerűsítő művet?"

Nyugodtan.

De a "védő" művek már egészen más téma!

Továbbra is azt mondom, hogy védeni azt kell, aki/ami képtelen megvédeni magát.

2020. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Mansour ***** válasza:

"Továbbra is azt mondom, hogy védeni azt kell, aki/ami képtelen megvédeni magát."

Ez így van. De nem igazán vagyok járatos ezen a területen, vannak a kereszténységet kifejezetten "védeni" szándékozó művek?

2020. okt. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Mansour ***** válasza:

Kérdező, figyelj, bocs, de ezt a vitát szerintem is engedd el... Ismerd el, hogy tényleg nem igazán értesz a filozófiához, de szerintem az ismerősöd sem, ha C.S. Lewis-t filozófiának veszi. Szóval közöld vele, hogy ennek a vitának így nincs értelme. A hit nem azon alapul, hogy mit értünk a világból és mit nem. Az ismerősödnek van egy elképzelése arról, hogy te mit és miért hiszel, és igazából azt próbálja cáfolni. És valószínűleg te sem igazán vagy képben arról, hogy ő mit, hogyan, miért gondol. Így csak vagdalkoztok, de elbeszéltek egymás mellett.

"És attól még a semmi nem csinál semmit, még akkor sem ha sötét energia volt."

Szerintem ezen se filózz, amíg nem érted meg legalább alapszinten, hogy a tudomány erről mit mond!

2020. okt. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
46%

"kifejezetten "védeni" szándékozó művek?"

Vannak, ezek a hitvédelmi művek. Van ilyen tagozat is.

Álságos, kétszínű dolgok ezek, és régebben még rosszabbak voltak, csak ma már ehhez nincs akkora hatalmuk.

2020. okt. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Mansour ***** válasza:

#19

Ja, az apologetikára gondolsz? Azt mondjuk lehet színvonalasan is művelni, azért például az ókeresztény apologétáknak megvolt a maguk jogos helye és szerepe a kereszténységben.

A mai hitvédelmi dolgokat nem igazán ismerem, mondjuk a "Depositum" oldalra rátévedtem egyszer-kétszer, és az nem nagyon tetszett, amit ott láttam.

2020. okt. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!