Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A DNS bonyolultsága nem elég...

A DNS bonyolultsága nem elég bizonyíték Isten létezésére?

Figyelt kérdés

Létezik, hogy egy fél mikron méretű sejten belül, a gondolkozni nem tudó sejt úgy dönt, hogy létrehoz egy adattároló rendszert, ehhez összeszedi, sőt elkészíti a néhány nanométeres alkatrészeket, ráadásul, ezt az adattároló rendszert, a feltöltött adatokkal együtt le is másolja, és létre hoz egy önmagával megegyező másik sejtet, teljesen véletlenül? Tegyük hozzá, annyira bonyolult a DNS felépítése, hogy a tudósok is csak az utóbbi évtizedekben kezdik megérteni! Tényleg véletlenül jött létre az élet, és az élet folyamatosságát biztosító DNS?


Idézet/részlet a Wikipédiából, ami remélem picit megvillantja a DNS bonyolultságát :

"A DNS esetében a nukleotidok három következő komponensből épülnek fel: heterociklusos bázisok (adenin - A, guanin - G, citozin - C, timin - T), pentóz (dezoxiribóz - pontosabban 2-dezoxi-β-D-ribóz) és végül a harmadik alkotóelem a foszforsav. A DNS szerkezete lehetővé teszi az információ stabil tárolását, pontos megkettőződését (DNS-szintézis) és utódokba való átadását."

" A polimer váza a nukleotidok foszfodiészter kötéssel egymáshoz kapcsolódó dezoxiribóz részeiből áll. A foszfodiészter kötés az egyik nukleotid cukor komponensének 3'OH-csoportja és a következő cukorkomponensének 5'OH-ja között található, foszfátcsoport „közbeiktatásával”, amint erre a kötés neve is utal. A szerkezet változó része az egymást követő nukleotidok bázisainak a sorrendje, ez a bázissorrend határozza meg az információt. A bázisok két csoportra oszthatók: pirimidinekre és purinokra. A pirimidinek 6 atomos, a purinok 9 atomos heterociklusos gyűrűt tartalmaznak"


Tényleg véletlen lenne?


2020. okt. 13. 23:38
1 2 3
 21/30 sadam87 ***** válasza:
100%

"Értelmezés kérdése."

Az én értelmezésem szerint az "önmagát másolja" azt jelenti, hogy a saját másolódását katalizálja. Hogy te mit értesz rajta, az nekem nem világos.

Ha arra gondolsz, hogy az élőlények önmagukat replikáló rendszereket alkotnak, az igaz. Csak akkor abban nem csak a DNS másoló rendszer van benne, hanem a másoló enzimek, a riboszómák, a tRNS-ek, stb. Akkor már megint nem a DNS másolja önmagát, hanem az egész rendszer.

"Az enzim sem "akar" másolni, csak kémiai anyagként "jókor van jó helyen", maga a reakció automatikus"

Lehet, hogy nem "akar", de másol. És nem a DNS másolja önmagát. Az RNS világ hipotézisnek épp az a lényege, hogy az RNS-ek lehetnek katalitikus aktivitásúak (szemben a DNS-el), és így tényleg lehetnek olyan RNS-ek, amelyek a saját másolódásukat katalizálják. (Természetesen a megfelelő környezet itt is fontos, de maga az RNS a katalizátor.)

"abban az enzim meg az RNS is aktívan vesz részt."

RNS hogyan vesz részt a DNS másolódásban?

2020. okt. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 sadam87 ***** válasza:

#19

Miért, ha megcsinálom, elfogadod az evolúciót? :D

2020. okt. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

vallásos vagyok.

Nincs semmiféle tárgyi bizonyiték Isten létezésére csak a Biblia és a személyes tapasztalatunk.

hiába mondod hogy pl.: mennyi galaxis van, milyen mély a tenger, a dns mennyire tökéletes valójában látunk benne egy Értelmesen elrendező Intellingciát (aki Isten).

de ez nem bizonyték.

2020. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

#22, ha csinálsz egy olyan, mindössze 1MB-os SD kártyát vagy egyéb adathordozót, ami feltölti magát a szükséges adatokkal, majd külső beavatkozás nélkül hibátlanul le is másolja önmagát a feltöltött adatokkal együtt, - a saját maga által előállított anyagokból- akkor igen, Neked onnantól kezdve mindent és bármit is elhiszek!

Ráadásul az evolúció számomra teljesen elfogadott jelenség, csak éppen bizonyos teremtő személy beavatkozását igénylő kitételekkel!

2020. okt. 14. 20:08
 25/30 Wadmalac ***** válasza:
100%

#21: Azt hiszem, több ponton félreérted, amit írtam. De én tehetek róla.

Egy ponton elszúrtam:

"Magának a DNS-nek van meg ez az önmásoló képessége megfelelő kémiai környezetben."


Ide kellett volna RNS-t írnom és idáig azt hittem ,azt is tettem.

Hiszen éppen arról a korai élet-időszakról beszéltünk, amikor még valószínűleg CSAK RNS létezett, DNS nem.



"Az RNS világ hipotézisnek épp az a lényege, hogy az RNS-ek lehetnek katalitikus aktivitásúak (szemben a DNS-el), és így tényleg lehetnek olyan RNS-ek, amelyek a saját másolódásukat katalizálják."

Pontosan erre akartam eljutni.

Csak elcsesztem az elején a DNS-sel.

2020. okt. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Wadmalac ***** válasza:

"#22, ha csinálsz egy olyan, mindössze 1MB-os SD kártyát vagy egyéb adathordozót, ami feltölti magát a szükséges adatokkal, majd külső beavatkozás nélkül hibátlanul le is másolja önmagát a feltöltött adatokkal együtt, - a saját maga által előállított anyagokból- akkor igen, Neked onnantól kezdve mindent és bármit is elhiszek!"

Ő is kap erre egymilliárd évet?

2020. okt. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
#26, sőt 13.5 milliárdot!
2020. okt. 15. 14:15
 28/30 Wadmalac ***** válasza:

Annyi nem kell.

De amennyi járt az élet kialakulásának, annyi jár neki is.

2020. okt. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 sadam87 ***** válasza:

#25

RNS-el oké, úgy egyet értünk.

2020. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Jégszív ***** válasza:

"KRONOSZ"

Ez a görög mitológiából is ismert kifejezés választ ad az élet keletkezésére és az EVOLÚCIÓRA is.


És ha nem: Isten létét bizonyítja? Fogjuk rá! ÉS AKKOR MI VAN!?

Ez viszont NEM IGAZOLJA a Bibliában és a "kinyilatkoztatás" egyéb szövegeiben található szent ungabungákat!


Akkor mit igazol?

Létezhet egy TERV - logosz - akár SZOFTVER! -, amely létrehozza az Univerzumot! Ennyi, és nem több!

Tökéletes? Abszolút nem: de képes hibáit helyreállítani hatalmas IDŐ ráfordítással.

Ez a "program" nem ismeri sem az ETIKA, sem az ESZTÉTIKA kritériumait! Mindkettő kizárólag az EMBERI ELME találmánya.

2023. szept. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!