Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták és mély ateisták!...

Ateisták és mély ateisták! Hogyan és miért lettetek keresztények?

Figyelt kérdés
Én nyáron lettem keresztény magamtól. Senki sem vett rá. Csak úgy magamtól!

2020. okt. 16. 18:42
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
már leírtam úgy.
2020. okt. 16. 19:39
 12/19 anonim ***** válasza:
igen
2020. okt. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%
Az Ateista fogalom és a keresztény kizárja egymást. Szkeptikus létezik aki hajlik max a vallás fele, de az nem ateista. A kérdésed nem helyén való.
2020. okt. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
97%
Mert gyerekként muszáj volt. Választhattam, hogy mise vagy fakanál után mise.
2020. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

en nem tartozom ide, de ismerek olyanokat, akik ateistakbol hivok lettek


vannak koztuk, akiket hirtelen foldontuli elmeny ert elete egy pillanataban, es 180 fokot fordult - talan ok vannak kevesebben


vannak, akik nagyon nehez eletszakaszban, szinte kinjukban fordulnak Istenhez, es olyan elmenyekkel gazdagodnak, hogy megternek (ez a "kaka hullik a ventillatorba" helyzet), minel idosebb valaki, annal gyakoribb, de fiatalabbaknal is van, pl. alkohol vagy drogfuggoseg eseten


vannak, akiket vallasosnak neveltek, es hivok voltak, de kamasz- vagy fiatal felnottkorukban ateistak lettek - veluk fordul az elo, hogy kesobb megis visszaternek, sokan akkor, amikor gyerekuk szuletik (erdekes szerintem) - ezt egeszen gyakran latom, es foleg ha ertelmisegiek, maskepp lesznek hivok, mint a szuleik


vannak, akik nem tudatosan kemenyvonalas ateistak, csak nem erdekli oket - ok fokozatosan alakulhatnak, ha mondjuk a testveruk az lesz, vagy bekerul a tagabb csaladba valami lelkesz, tehat van valaki, akivel idonkent beszelgethetnek rola, elkezdi oket intellektulisan erdekelni es lassan megtetszik nekik


de olyanok is vannak, akik hivok voltak es egyszer csak ateistak lesznek, mindket iranyban van "forgalom"

2020. okt. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
43%

Kereszténynek lenni tömören annyi hogy istent követed, a jóságit szólgálod, mindenkire figyelsz. Ez a legjobb lét. Minden számára így a legjobb. Erre rájöttem, megértettem, ezért lettem keresztény.


Agnosztikus voltam egy időben, de utána arra is rájöttem, hogy van isten, és az ő tökéletes rendszerében létezik minden.

2020. okt. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Csak jó olvasni, hogy vki megtért :)
2020. okt. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nyár előtt nem is hittem Messiásban, de aztán csak úgy, olvastam a Szent Írást. Van pár kedvenc versem abban.
2020. okt. 17. 21:54
 19/19 anonim ***** válasza:
30%
Megszentelt az Írás, Rengeteg bölcs tanács van benne.
2020. okt. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!