Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ISTEN NEM HALOTT című...

Az ISTEN NEM HALOTT című filmmel, és a keresztény filmekkel, csak az ateistáknak van bajuk? Mi a baj ezekkel a jó filmekkel?

Figyelt kérdés
Mivel Isten minden6ó, ezért tud üzenni, és tervezni is a fizikai világon. Tehát akár viharral ami hirtelen jött és ment stb... Meg a halálos betegségből való spontán gyógyulás is Tőlük származik.

2020. szept. 1. 10:09
 1/10 Prókátor ***** válasza:
98%
Az Isten nem halott egész jó. Bár a folytatása már igencsak erőltetett. A legtöbb ilyen filmel (hjvőként!) szerintem az a nagy baj, hogy túlságosan erőltetik az Isten mindenben segít, és az Isten mindent megold elveket. Túlságosan erőltetettek, semmi életszerűség nincs bennük. Sok sci-fi és fantasy film életszerűbb. mint ezeknek a filmeknek a többsége.
2020. szept. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
És nektek mi a bajotok pl. Aronofsky Noéjával? A Biblia csak egy fantázia könyv, miért ne lehetne belőle fantasyt forgatni?
2020. szept. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én nem ismerem azt, szóval nincs bajom vele. Amúgy az Isten nem halott folytatások elmennek. De a legjobb az első része és a kedvencem. A keresztény filmek pedig akár megtörténhetnek a valóságban, míg a legtöbb sci-fi nem is. Mintha Isten összehozta a lelkészt, és a haldoklót az autópályán. Nem félreérteni :P Egyik ateista, másik pedig a lelkész. Ilyesmi csak történhetnek furcsa tervezések. És én hiszek a csodákban. Ám jöhetnek még válaszok.
2020. szept. 1. 10:29
 4/10 Prókátor ***** válasza:
41%

A keresztény filmek pedig akár megtörténhetnek a valóságban, míg a legtöbb sci-fi nem is.

Ne keverjük a gizikét és a gőzekét! Az, hogy a sci-fik nem mai valóságban játszódnak (bár van erre ellenpélda is), az messze nem azt jelenti, hogy hasonló valóságban nem történhetnek, és nem úgy történhetnek meg! Viszont! Abban semmi realitást nem látok, hogy valaki, aki aktívan a nálunk ismert focit játsza, nem képes pár méterről a kapuba rúgni a labdát, majd a döntő pillanatban hirtelen az addigi legjobb rúgóeredményének majd 150%-t képes megrúgni, csak mert Isten dicsőséget akar hozni rá, és a csapatára. Akárcsak az, hogy a vesztes meccs után, csak azért, mert imádkoznak, hirtelen kiderül, hogy az elenfél csalt. Ahogy az sem tűnik túl reálisnak, hogy egy üzletember, csak azért, mert a fia a megtérése miatt elkezd szótfogadni neki pár napig, egy autóval ajándékozza meg a fiú egyik tanárát, csak azért, mert annak szüksége van egy új autóra, és még csak nem is azt a tanárt, akinek közvetlen köze van a fiú megtéréséhez. És ez csak pár szemelvény az egyik általam legtöbbször megnézett keresztény filmemből, a Végtelen hitből. A többi filmet most nem fogom sorolni.

2020. szept. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

(SPOILER!)


Nekem elküldted a filmet és őszintén megmondom nekem nem tetszett. Van benne egy elég erős elfogultság, hogy a keresztéynek mindig jók, boldogak, és sosem tévesnek le a jó útról, ráadásul mindig jó dolgok történnek velük és mindig igazuk van. Ezáltal nem lesznek jó filmek és az üzenetük is rossz lesz. Meg nagyon sok cringe szituáció is volt benne, amit szenvedés volt nézni. Az ilyen filmeknek ahelyett, hogy arra koncentrálnának, hogy milyen jó kerszténynek lenni inkább az emberek hibáira kéne koncentrálni és hogy hogyan lehet azokat felismerni és akkor élvezhető is lenne meg jó lenne az üzenete is.


A két lelkész mindig boldog és segítőkész volt, a professzor halála után is boldogak voltak, a muszlim csaj is boldog volt a végén és befogadták, a főszereplő megnyerte a vitákat és sosem tántorult (van ilyen szó? XD) meg, a professzor barátnője szembeszállta professzorral és mindig őszinte volt. A nem keresztények közül pedig a muszlim verte a lányát, a professzor fenyegetőzött és a végén kiderült azt sem tudta mit akar, a kínai srác apja meg nyíltan elmondta, hogy átverte a rákos barátnőjét. Szerintem mindenki észreveszi, hogy ez nem a valóságnak felel meg.

Szerintem mondjuk jó lenne az egy alternatív forgatókönyvnek, hogy a srác kiállt volna vitázni a professzorral, de minden vitában elbukott volna. Emiatt kétségbe esett volna, hogy mért üzente neki Isten, hogy ki kell állnia vitázni, ha úgyis veszít és mindenki kiröhögi. Aztán mondjuk rájött volna, hogy nem kell minden vitát megnyernie és ha egy giliszta áll ki egy izmos harcművésszel szemben, akkor nem fog nyerni. A végén meg megtudta volna, hogy mért ateista a professzor és neki sokkal kevesebb szenvedést kellett kiállnia azáltal, hogy megalázza magát az osztály előtt, mint a professzornak, amikor meghal az anyja. Ezáltal megtalálja a tanulságot, hogy [írd be ide a tanúlságot]. Csak így véletlenszerűen találtam ki ezt a történetet, de remélem érezhető a különbség.

2020. szept. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Így jártál. Nekem akkor is a kedvencem. És szerintem 99%-ban meg is történik az ilyen történet. Pl. Isten terve beavatkozik a fizikai világba észrevétel nélkül.
2020. szept. 1. 13:41
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Nos én nem nézek általában ilyen filmeket, de ezt pont láttam és nekem alapvetően 5 problémám volt vele.


1. A történet

Már eleve szerintem nincs az a srác aki emiatt a jövőét kockáztatná, de azt sem értem, hogy az egyetem miért alkalmaz egy tanárt, aki ráerölteti a világnézetét a diákokra és miért nem rúgja ki? Vagy eddig még senki nem tett panaszt? Azt sem értem hogy a főhős és a barátnője hogy lehettek együtt, amikor homlokegyenest eltér a szemelyiségük. Ugyanaz vonatkozik a professzorékra is.


2. Érvek hiánya

Én nem éreztem úgy hogy igazán képviselve lett volna a filmben bármelyik oldal is. Akár itt a gyk-n is olvashatsz színvonalasabb vitákat mindkét fél részéről. Ráadásul ez az egész úgy volt beállítva, hogy már a tanulmányai kárára válik, annyit foglalkozik a témával. Hát nem azért de szerintem ilyen érveket 1 óra google-zás után simán mond bárki.


3. Fekete-fehér szereplők

Én borzasztóan utálom a sarkított karakterábrázolásokat, gyakorlatilag mindenki vagy angyalian jó vagy ördögien rossz. A keresztények mind jóindulatúak, az ateisták mind bunkók, a muszlim pedig természetesen veri a lányát. Nem szeretem az ilyen lenéző sztereotipizálást.


4. Az ateisták motivációja

Nekem az jött le hogy a film szerint ateisták igazából nincsenek is, ők csak egyszerűen olyan hívők akik haragszanak az Istenre. Na mármost ez egész egyszerűen nem igaz. Nekem például sosem képezte az Isten életem részét így nem is okolhatom. És rengeteg más ember van aki nem egy trauma hatására lesz ateista, hanem mondjuk nem látja okát hogy higgyen. Ez is egy ugyanolyan rosszindulatú általánosítás mint amit az előző pontban tárgyaltam.


5. A vége

Gyakorlatilag arra fut ki a történet, hogy a prof elkenődik a szélvédőn és ezzel Isten bosszút áll rajta. Én gyűlölöm amikor ilyen erőszakosan buzdítanak megterésere. Ez olyan mint amikor azzal győzködnek hogy "térjél meg vagy a pokolban fogsz égni".


Ettől függetlenül elfogadom ha valaki tetszik a film. Ízlések és pofonok.


Üdv 17/F

2020. szept. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

:)

Nekem bejött a teljes film. Bár tényleg jobb lett volna valami más hívővé vállás. szted jó dolog az imádkozás egy haldoklóhoz? És ráadásul az orvosok sem tudják, hogy mi volt a gyógyulás oka. Nekem tetszett a Newsboys hozzáállássa is, például üzenet küldés mindenkinek. Szereplők bejöttek nekem. Nem volt semmi gond. A valóságban nincs olyan hogy verekedés történt már vallás miatt? Például jó hogy mérges lesz a hindu apa a lányára, mert félti, hogy az Ő Istene mérges lesz stb... Mit gondolsz?

És a filozófiai jelenetek? Amikor bizonyítja Istent Josh. Például ha nincs Isten, akkor minden megendhető és értelmetlen is.

2020. szept. 1. 18:32
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

"Szerinted jó dolog az imádkozás egy haldoklóhoz."


Szerintem az imának a beteg állapotára semmilyen közvetlen hatása nincsen. Ugyanakkor, ha a beteg elhiszi hogy hatása van akkor a placebó segíthet neki. Ráadásul, ha más haszna nincs is legalább a hozzátartozók megnyugodnak, hogy ők segítettek, ami jobb mintha idegeskednének tehetetlenségük miatt.


"És ráadásul az orvosok sem tudják, hogy mi volt a gyógyulás oka."


Nos (hangsúlyozom) szerintem itt figyelembe kell venni, hogy nem tudhatjuk mindenre a választ. Az orvos tudomány már rengeteg dolgot ismer amit 100 éve még nem. És éppen emiatt nem lehet kizárni, hogy valamilyen általunk meg nem ismert tényező segítette a gyógyulást (pl.:bakteriofágok)

Persze Isten nem zárható ki mint magyarázat, de vannak lehetnék mellette ugyanannyira érvényes egyéb lehetőségek is. Aztán majd elválik, hogy mi az igazság;)


"Nekem tetszett a Newsboys hozzáállássa is, például üzenet küldés mindenkinek. Szereplők bejöttek nekem. Nem volt semmi gond."


Hát... örülök neki, hogy legalább egyikünknek tetszett.


"A valóságban nincs olyan hogy verekedés történt már vallás miatt? Például jó hogy mérges lesz a hindu apa a lányára, mert félti, hogy az Ő Istene mérges lesz stb... Mit gondolsz?"


Nos mint kitalálhattad már én nem vagyok hívő, de abban osztom Jézus véleményét, hogy a híveknek példát kell mutatniuk és úgy vezethetnek mindenkit a (szerintük) helyes útra. Én megértem az apukát, de ez a magatartás elég kontraproduktív.


"És a filozófiai jelenetek? Amikor bizonyítja Istent Josh. Például ha nincs Isten, akkor minden megendhető és értelmetlen is."


Szerintem ez egész egyszerűen nem érv Isten létezésére. Abból, hogyha "nincs Isten, akkor minden megendhető és értelmetlen is." nem következtük a létezése.


Ismét hangsúlyozom, hogy ez a személyes véleményem volt és nem kell Szént Írásnak venni. Én is tévedhetek.


Üdv 17/F

2020. szept. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:)


Sajnos senki sem tudja. Én úgy gondolom, hogy az ateisták is találgatnak.

2020. szept. 1. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!