Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pontosan hol írja le a Biblia...

Pontosan hol írja le a Biblia azt a ceremóniát, ami által házasság lép érvénybe?

Figyelt kérdés
Tehát amit kötelező megtartani ahhoz, hogy házaspárnak lehessen nevezni azt a két embert?
2020. okt. 21. 11:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia erre nem ír le pontos ceremóniát, ezért más egy zsidó és keresztény házasságkötés, de a keresztény felekezetek esetében is különböző. Nem a ceremónia mikéntje a lényeg, hanem az, hogy Isten és emberek (tanúk) színe előtt örök hűséget esküsznek.
2020. okt. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 KZitus ***** válasza:
30%

Szia

Ma a legtöbb országban CSAK az az elismert házasság, amelyet anyakönyvvezető előtt kötnek meg. Az összes családjogi törvény az ilyen családokra vonatkozik.

De milyen bölcs a Biblia tanácsa ezzel kapcsolatosan, amely minden ország házassági elrendezésére vonatkozik, és alkalmazni lehet/kell. Ez a Róma 13:1 versben van leírva: "Mindenki rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől. A létező hatalmak Istentől kapták a viszonylagos hatalmukat."

Tehát a kérdésed szerint, házasság akkor jön létre, ha aláveti a nő és férfi magát annak az ország törvényének, ami a házasságra vonatkozik: ekkor alárendeli magát a "felsőbb hatalmaknak", mert azok Istentől vannak viszonylagosan.

2020. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát be lettek jegyezve. Életközösségbe léptek egymással. Ahogy ma sokan teszik élettárs megnevezésként. Ha ez biblikus, akkor miért bűn az élettársi kapcsolat?"

Mert Jézus korában a zsidóságnál az eljegyzés kvázi egyet jelentett a házassággal, mind teológiailag, mind jogilag. Egy felbonthatatlan életszövetség, míg az élettársi kapcsolat a mai fogalmak szerint bármikor felbontható.

A házasságkötés szertartására egyébként nincs formai leírás: mindig az aktuális jogrend határozta meg. Pl. az ókeresztényeknél a római jog szerinti formula. Ezért van, hogy pl. országonként, kultúránként eltérő lehet a katolikus esketési szertartás is. Lényeg, hogy legyenek tanúk - ez mindig kellett, amióta házasság intézménye létezik. Illetve az -és ez biblikus -, hogy azzal a szándékkal kösse a két ember, hogy a másik mellett teljesen elköteleződjön, mert amit Isten egybeköt azt ember szét ne válassza.

2020. okt. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Mansour ***** válasza:
88%

KZitus:

Ha ez így van, akkor a tanúk miért nem vesznek részt a választásokon, miért nem tisztelik az állami jelképeket és ünnepeket?

2020. okt. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 KZitus ***** válasza:
0%

#14

A házasság Isteni elrendezés. A választás az állami jelképek is szerinted?Hogyan hasonlíthatod a házassággal össze?

Vagy tudnál idézni erre bibliai alapelvet?

2020. okt. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Mansour ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de te idézted a Római levélből ezt: "Mindenki rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől. A létező hatalmak Istentől kapták a viszonylagos hatalmukat."

Számomra ez egyértelműen azt mondja, hogy tiszteljem az államhatalmat, és tartsam be annak törvényeit és szokásait. Mert ez Istentől való hatalom, még ha viszonylagos is.

Nem én hasonlítom össze a házasságot a választással és állami jelképekkel, hanem az általad hozott idézet alapján felmerült bennem egy kérdés. Minden bántó szándék nélkül, csak érdeklődésből kérdeztem. Mert nekem ez így nem tűnik következetesnek.

2020. okt. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 KZitus ***** válasza:

#16

Teljesen egyet értek veled, azzal is amit a Róma 13:1 versével kapcsolatban írtál.

Mi tanúk is úgy tekintünk a államhatalmakra, ahogyan a vers is írja, mi is tiszteljük a törvényeit, hiszen azokat az én érdekemben, védelmemre is hozták.

Jó megfigyelőként azt is észrevetted, hogy az általuk képviselt hatalom viszonylagos. Ami azt jelenti, amikor az állam törvény ütközik Isten törvényével, akkor ahogyan az első századi keresztények, inkább Istennek engedelmeskedünk (itt lép érvényre a viszonylagosság)

Nem éreztem bántó szándékot a soraidban, remélem az én hozzászólásomat sem érezted annak. Ha mégis, elnézésedet kérem.

Szeretnék egy példát megemlíteni számodra, talán így érthetőbb lesz az álláspontunk.

Némelyek úgy gondolják, állampolgári kötelesség (felelősség) részt venni a választásokon, ahova a tanúk nem mennek el. Milyen bibliai alapelv alapján? Amikor átadtam életemet Istennek, és megkeresztelkedtem, akkor úgymond leadtam voksomat Krisztus királysága mellet, vagyis ettől a Királytól várom mindazt amire vágyom, amiben jól érezném magamat, amelyet egyetlen földi hatalom sem tudna megadni nekem (és másoknak sem): erőt, egészséget, elégedett életet halál nélkül.

Nos, mit szólna az Istenem, hogyan tekintene rám, ha elmennék, és egy emberbe vetném a bizalmamat a szavazatommal azt remélve, az majd megjobbítja, könnyíti az életemet?

Voltam már szavazófülkében (kíváncsiságból) és ott minden jelöltet áthúzva adtam le a szavazatomat. Ezt bármikor megteheti bármelyik tanú. De van értelme? Egyszerűbb ha nem megy el. Biztosan észreveszed ebben a példában is a Róma 13:1 alapelvét.

2020. okt. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Mansour ***** válasza:

Én még mindig ellentmondást látok az elv és a gyakorlat között.

"amikor az állam törvény ütközik Isten törvényével, akkor ahogyan az első századi keresztények, inkább Istennek engedelmeskedünk"

Ez rendben van, de a szavazás a jelképek tisztelete milyen isteni törvénnyel ütközik? Az, hogy bizonyos területeken emberbe veted a bizalmad, elkerülhetetlen. Orvoshoz gondolom elmész, a vízvezetékkel sem Istenhez fordulsz, hogy megszerelje neked. Az ország vezetése, a közigazgatás is csak egy szakma, nem az üdvösséget várod a politikusoktól, hanem azt, hogy a rájuk bízott dolgokat megfelelően, szakszerűen végezzék. Mint ahogy a szerelő vagy az orvos. Az állami jelkép tisztelete pedig nem bálványimádás, esetleg szélsőséges nacionalistáknál már azzá válhat, de normál esetben szó sincs ilyesmiről. Szóval még mindig nem értem, hogy ezek milyen bibliai elvekbe ütköznek. Vagy akár a születésnap... de mindegy, nem akarok kötekedni.

2020. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!