Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen keresztény védő embert...

Milyen keresztény védő embert isnertek aki elmagyarázza a tényeket és a bizonyítékokat? Nem Kent Hovindra gondolok.

Figyelt kérdés

2020. okt. 22. 10:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egész pontosan milyen témában?
2020. okt. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Van egy könyv, amelyben Rózsa Hubán kívül még Tóth Kálmán és Freund Tamás (a mostani MTA elnök) fejtenek ki olyan dolgokat, mint pl. a teista evolúció.


Ezek a magyaráztok nem mennek szembe a természettudományos adatokkal, ugyanakkor az istenhitet is reálisnak tartják. Nem olvastam végig a könyvet, de amit olvastam belőle az alapján érdekes anyagot tartalmazhat egy hívőnek. Mondom ezt úgy, hogy én agnosztikus ateista vagyok.


A könyv:


[link]

2020. okt. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ők megbízhatóak? Nem hazudnak? Nem szélhámosak? :)
2020. okt. 22. 10:54
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Freund Tamás jelenleg a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, akkor csak igazat mondd, nem??
2020. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor elhiszem. Egyik csak az agykutatásáról találtam videót a youtubeon, Van videója Jézus feltámadásáról?
2020. okt. 22. 11:08
 6/13 anonim ***** válasza:
Azt ő sem tudja bizonyítani. A könyv csak arról szól, hogy egy hívő elfogadhatja a tudomány eredményeit, és lehet hívő is.
2020. okt. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Freund Tamás jelenleg a Magyar Tudományos Akadémia elnöke, akkor csak igazat mondd, nem??"

Rózsa Huba pedig Széchenyi-díjas professzor, nálunk Magyarországon az egyik legnagyobb teológus az Ószövetség-tudományban. Tóth Kálmán pedig régész.

Köszönöm egyébként a könyvajánlót, nem ismertem a könyvet, el fogom olvasni. :))

"Van videója Jézus feltámadásáról?"

Igen, időgépe is, azzal visszament és levideózta. :D

Amúgy ő nem nagyon beszél a feltámadásról, mert nem teológus, hanem neurobiológus. Ettől függetlenül egy hívő ember.

2020. okt. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szuper, akkor mutasd meg! :P :D


Tehát Istenről, lélekről dumál? :)

2020. okt. 22. 11:31
 9/13 anonim ***** válasza:

#7


Igen, ezt is akartam írni, hogy Rózsa Huba elismert professzor, csak telefononról írtam, ezért kicsit spóroltam. :D


Tóth Kálmánról nem tudtam, hogy kicsoda, de emlékszem a könyvben a cikkére, teljesen olyan, mintha egy fizikus írta volna.

2020. okt. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Magamat. >,<
2020. okt. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!