Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire fér össze a római...

Mennyire fér össze a római katolikus vallás és a leberális-demokrata politikai felfogás?

Figyelt kérdés

2020. okt. 22. 19:30
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

Szia, a beteg magzat abortusza is elfogadhatatlan keresztény szemszögből. Neki is joga van élni.

Demokrata viszont lehetsz.

#16: Akkor szerinted milyen a liberalizmus? Mert én ezekről tudok.

2020. okt. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Szerintem a liberális az, aki a szabadságot tartja a legfontosabbnak. (Szólás, vallás, sajtó stb
2020. okt. 22. 21:28
 23/40 anonim ***** válasza:
A katolikus a legliberalisabb vallas, hiszen senkire se eroltet rá semmit, csak saját magát korlátozza, nem a kulsosoket.
2020. okt. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Ok, köszi
2020. okt. 22. 21:37
 25/40 anonim ***** válasza:

"A katolikus a legliberalisabb vallas, hiszen senkire se eroltet rá semmit, csak saját magát korlátozza, nem a kulsosoket."


Ma lehet, hogy az. 100 évvel ezelőtt antimodernista esküt kellett a papoknak tenni, és a Syllabus errorum a következő 'tévedéseket' ítélte el:


- tévedés az, hogy a katolikus ne lehessen egyedüli kizárólagos államvallás (10§, 77),


- tévedés az, hogy a katolikus államvallású országokban más vallások gyakorlását engedélyezzék (10§, 78),


- tévedés az, hogy minden vallásnak szabadságot kell biztosítani (10§, 79)


- tévedés az, hogy a római pápának ki kell békélnie a modern korral (10§, 80)


[link]


XIII. Leó pápa már kissé konszolidáltabban fogalmaz, de ő is szorgalmazza az állam és a vallás összefonódását.


[link]

2020. okt. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
Ok. Tehát demokrata leszek
2020. okt. 22. 21:49
 27/40 anonim ***** válasza:

"100 évvel ezelőtt antimodernista esküt kellett a papoknak tenni"

Viszont ezt előre tudni lehetett, és nem volt kötelező senkinek se, hogy pap legyen.

2020. okt. 23. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
31%

Nem szolgálhat két Urat, mert ha keresztény vagy akkor komolyan kell venned a ne ölj parancsolat öt, nem ölheted meg a beteg magzatot sem. Mert Isten ellenes cselekedet. Ha még komolyabban veszed akár ezt az egy parancsolat öt akkor láthatod nincs odaírva ne ölj embert, hanem semmit sem.


A liberális csak a törvény tartja vissza az öléstől, de a drogok megengedő terjesztésével is emberek életminőségét öli, tehát az is gyilkosság, holott nem egyértelmű, hogy azért lett öngyilkos.


Politikusnak lenni a legördögibb tevékenység, na nem azért mert te az vagy, hanem a legnagyobb csekszövések színtere, amibe simán besétálhatsz, ha meg nem, akkor frontálisan fognak támadni. Csak ha van elég idegrendszered, ravaszságid és bőr az arcodon... Mert ez a munka erre kényszerít.


Legyél azért politikus, hogy beszüntesd a politikát és a kereskedelem, a cégek és művészetek diktáljanak..mint a reneszánsz án Firenzében.. No meg a foci... :))

2020. okt. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából az a helyzet, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog-és Államtudományi karán diplomáztam jogászként. Pár êve szakvizsgáztam, büntetőjogi ügyvéd lettem. Idên diplomáztam a Ppke-Ják Deák Ferenc Továbbképző Intézetben gazdasági büntetőjogi szakjogászként. Most azon gondolkodom, hogy a Ppke-Btk politikatudományi kêpzését elvégzem, és egy pàrtot alapízok
2020. okt. 23. 08:51
 30/40 anonim ***** válasza:

A mai liberalizmus eltér a régitől, A liberálisok rövid élvezeteket nyújtanak, hogy fogollyá tegyék az embereket a szenvedélyeikben. Komputer játékok ingyenesek, drogok legálusak, egy másik rasszal lefeküdni izgalmas, a tv-sorozatok a rövidtávú izgalmak részei. De mi van a hosszútávú boldogsággal? Még a demokráciák után rendre diktatúrák jöttek a világ történelemben.

Ha egy utópisztikus világban büntetőjogászok elnöke volnék, vagy alkotmányjogász, akkor a szeretetre kapnánk a fizetést, és már a veszekedést a provokatív beszolásokat is büntetném, ahogy Krisztus mondta.("Ha megbotránkoztat szemed...")


Miért nem értjük, hogy a krisztusi út a legjobb?

2020. okt. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!