Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit válaszolnál, ha egy...

Mit válaszolnál, ha egy hitetlen megkérdezi, hogyha az Isten örökké létezik, akkor az anyag miért ne létezhetne örökké? Sötét anyag, energia stb...

Figyelt kérdés

2020. okt. 22. 20:21
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Jaaaa, értem. És annak örülsz, ha a teremtéstörténetet úgy hiszem el, mint a Noé című filmben? Ádám és Éva nem felegyenesedett ember a Homo Sapiens, és a harapás után Homo Sapiens Sapiens a felegyenesedett ember. Tehát a harapás volt a tudás kezdete, és a bűn kezdete. Az a kettő ember örökké élhetett volna, de a Sátán miatt most itt tartunk. De az evolúció hogyan oldja meg a soha nem halunk meg dolgot?
2020. okt. 23. 01:46
 22/38 anonim ***** válasza:

"De az evolúciót nem, mert az evolúció szerint a halál hozta az embert, és nem fordítva! "


Ez is ostobaság, nem tudom honnan szedsz ilyeneket :) Az evolúciónak csak mellékterméke*, nem pedig mozgatórugója a halál. Léteznek olyan élőlények, amelyek gyakorlatilag örök életűek. Ez azt jelenti, hogy ha nem hal éhen-szomjan, nem eszi meg semmi, akkor kvázi nem értelmezhető számára a halál fogalma.

[link]


* Azért írtam, hogy mellékterméke, mert a bolygó erőforrásai végesek, tehát értelemszerűen ha valami folyamatosan terjeszkedni kezd, előbb-utóbb belebotlik abba a ténybe, hogy még több már csak úgy lehet, ha mástól veszi el. Ha nem veszi el, önmaga hal éhen, ha elveszi, akkor az a másik fog éhen halni. Tehát ha végtelen erőforrás állna rendelkezésre, akkor reális egy olyan evolúciós fejlődési vonalat is elképzelni, amelyben egyáltalán nem szerepel a halál. Hiszen miért is lenne rá szükség? Ha mindig van újabb, korlátlan mennyiségben, akkor hadakozzon a másikkal az, akinek hat anyja van, nam igaz? :D

2020. okt. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

"Jaaaa, értem. És annak örülsz, ha a teremtéstörténetet úgy hiszem el, mint a Noé című filmben?"

Engedj meg egy kérdést, kérlek: Miért, ha most azt írom, hogy örülök, akkor úgy fogod elhinni a teremtéstörténetet, ahogy abban a filmben van? :D

Nézd, én nekem doszt mindegy, hogy te hogyan hiszed el a teremtéstörténetet. Ez a te dolgod, nekem semmi közöm hozzá :) Felőlem el is mesélheted, én meghallgatom, és legfeljebb egy-két egyszerű kérdést teszek fel. Viszont - mivel ateista vagyok - így teljesen másképp is képzelem el az egész világot, mint te. Így aztán valószínűleg sosem fogunk egy húron pendülni :)


"Tehát a harapás volt a tudás kezdete, és a bűn kezdete."

Ezt pontosabban hogyan érted? A kettő együtt jár, kéz a kézben, vagy pedig megkaptuk a tudás lehetőségét, de mellékesen megkaptuk a bűnt is, a tudástól függetlenül?

2020. okt. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Létezhet örökké. A fizikális fény az alapja minden anyagnak, ami örök lehet. A vég nélküli létben is van végtelenség. Van, aminek van kezdete és nem kell hogy vége legyen.
2020. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy amikor Ádám és Éva görbe háttal volt, akkor ettek a kajából, majd megkapták a tudást. És felegyenesedett, feltalálták a tüzet stb... Ez kb 100 000 éve volt? Nem tudom, hogy a tudomány mit mond az egyenes emberől.
2020. okt. 23. 15:34
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nagyvonalakban kb. ezt. Felegyenesedett ember amúgy :) Az egyenes ember kifejezés mást jelent :)

2020. okt. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
Nem baj. Tehát egy szó: nem szó szerint veszem a teremtéstörténetet! :) És a dinók nem éltek az emberekkel együtt. Ennyi.
2020. okt. 23. 17:28
 28/38 anonim ***** válasza:
Zsír. :)
2020. okt. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Olaj :D


De azért utána nézek, hogy hogyan lehet az evolúciót a kereszténységgel összevetni. Csak az a baj, hogy az evolúció szerint véletlen minden, és nem szükséges isten. vélemény?

2020. okt. 23. 19:34
 30/38 anonim ***** válasza:
De az evolúció nem működik az indításnál, ami akár lehet teremtés is.
2020. okt. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!