Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik felekezetet vallást...

Melyik felekezetet vallást tartod igaz keresztény vallásnak?hova tartozol,járssz?

Figyelt kérdés
2020. okt. 23. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Nyilván mindenki a sajátját, különben nem oda tartozna.
2020. okt. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Sehova nem járok már. Gyerekkorban engem katolikusnak kereszteltek, de aztán a h.n. adventista egyház tagja lettem. Később viszont az adventizmussal való szakításom a kereszténységtől való eltávolodásomat is jelentette. Bizonyos dolgokat viszont még így is jobban tudok, mint némely hívek a témán belül, ezért időnként segítek... Még egy ideig. :D
2020. okt. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és miért szakitottál az adventistákkal?
2020. okt. 23. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Én például Jézus Istenében és Atyjában hiszek, és Jézust igyekszem követni a mindennapi életben. Tagja vagyok egy keresztény egyháznak is, de nem az egyházamhoz ragaszkodom, nem a vallás (teológiai tudás vagy tradíciók) tesz kereszténnyé, hanem az újjászületés. Egy ponton az életemben Isten újjaszült, és ettől kezdve nem lehetek más, mint ami vagyok, vagyis keresztény. Lehet, hogy van jobb egyház, ahol jobban tudnám szolgálni Istent, vagy ahol társaim lennének, vagy pontosabb a teológia, ezt nem tudom biztosan. Imában kérem Istent, hogy hozzon össze olyan emberekkel, akik hajlandók engedelmeskedni Istennek. Ez megtörténhet a saját egyházamban is, de azon kívül is.

üdv Stefán

2020. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3


Kiderült, hogy az adventizmus nem az én utam. Meg nem is értettem már egyet a tanításaikkal, tehát feleslegesnek tartottam odajárni. Ettől függetlenül az ottani hívekre nem haragszom, de a felekezethez már semmi közöm nincs.

2020. okt. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a Református.

Korábban a pünkösdi-karizmatikus irányzatot tartottam az igazinak, de azt elhagytam.

2022. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!