Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten megharagszik, ha hallowe...

Isten megharagszik, ha halloweeni buliba megyek?

Figyelt kérdés

A kérdés egyszerű. Tudom, hogy nem feltetlen szoktak neki ilyen dolgok tetszeni.

Nem tudom mennyit javít esetleg a helyzeten, hogy tisztában vagyok ezzel, és úgy megyek el.



2020. okt. 23. 21:27
A kérdező szavazást indított:
Igen, nagyon rossz ötlet.
Ha tudatában vagy a dolognak és nem azért mész el rá, amiért mások, nem lesz gond.
Sehogy sem probléma, nyugodtan menj, nem baj.
41 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Kétlem, hogy Isten azért fog rád haragudni, mert elmész egy jelmezes buliba.
2020. okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%

Kb. 10-szer írtam már választ ebben a rovatban ehhez hasonló kérdésekre, amelyekből látszik, hogy valaki kételkedik abban, hogy jó-e, amit tesz. A kételkedés a hit ellentéte, és aki kételkedik, az vétkezik attól függetlenül, hogy Isten kategórikusan haragudna-e arra, amit tesz, vagy sem.

Így ír erről a Biblia a Rómaiak 14:23-ban: "Akinek viszont kétségei vannak, amikor eszik, máris megítéltetett, mivel nem hitből teszi. Mert mindaz, ami nem hitből van, bűn." Itt konkrétan a bálványáldozati hús evéséről van szó, de ez egy általános alapelv. Ha valamiben kétséged van, hogy bűn-e vagy nem, és mégis megteszed, akkor vétkezel. Ezért ne tedd meg, abból nem lesz semmi baj. De ha megteszed, és utána a lelkiismereted elkezd gyötörni, akkor azok az emberek nem lesznek ott melletted, akik itt arra buzdítanak, hogy tedd csak meg! Nekik nem okoz kétséget (és nekem sem) egy halloweeni buli, de nem ez számít, hanem az, hogy benned kétség van. Ez számít, minden más fölösleges rizsa és félrevezetés.

üdv Stefán

2020. okt. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

A fanatikus hívek szerint igen, de egyébként nem. Mondom ezt úgy, hogy én nem vagyok hívő.


De kétlem, hogy Isten ha létezik, olyan lenne, mint pl. a hitgyülisek, jehovisták stb.

2020. okt. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Isten nem fog megharagudni.
2020. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Azért mész halloweeni buliba, mert ősi isteneket akarsz tidztelni, vagy mert jó buli?

Ha mert jó buli nem gáz.


Ha ősi isteneket akarsz tisztelni, vsatlakozz a chutulu tisztelő klánhoz XD

2020. okt. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
3%
Milyen társasjátékkal fogtok játszani?
2020. okt. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem fog megharagudni, sőt inkább örülni fog, hogy jól érzed magad.

A halloween amúgy sem ütközik más ünnepekkel.

2020. okt. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Milyen érdekes, hogy a helyes válaszok mindig le vannak pontozva. Úgy van, ahogy a kettes írja. Miért nem olvassa semelyik keresztény a keresztény 1x1-et, a Római levelet és a Galatát. Rejtély.
2020. okt. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Azért mész halloweeni buliba, mert ősi isteneket akarsz tidztelni, vagy mert jó buli?


Ha mert jó buli nem gáz."

Igaz, de azt is vedd figyelembe, hogy ha csak jó bulinak tartja, de más, hitben gyenge testvért megbotránkoztat, akkor a szeretet szerint kell cselekedni, azaz nem szabad elmenni, hogy ne okozzon botránkozást.


Ajánlott olvasmány Róma 14.

2020. okt. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9 ha valaki idióta és a semmin botránkozik meg arra kár figyelni.


Manapság mindenen meg tud sértősni valaki, ha minden re figyelnénk életünk sem lenne.

2020. okt. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!