Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi közé csak...

A Jehova tanúi közé csak idősebbek lépnek be?

Figyelt kérdés
Akik a Jehova tanúi közül fiatalok azok mind olyan szülők gyerekei akik szintén Jehova tanúi?

2020. okt. 25. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Igen, én is vadászok ott jó csajokra... Dehát...
2020. okt. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
# 1 Ez jó volt.
2020. okt. 25. 12:27
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Én Huszon évesen keresztelkedtem, és napjainkban is nem egy fiatal csatlakozik Isten népéhez. Mert ha csak idősek "lépnének" be, akkor már kihaltak volna a gyülekezetek, nem lenne misszionárius, nem lennének teokratikus kiképző iskolák, akik képesitést adnak a szolgálatra. Ide pedig a fiatalos erőre van szükség. A legfiatalabb felvigyázok között vannak húsz-harminc évesek.
2020. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha csak a testvérek gyermekei lennének utódok, az roppant kevés lenne, mivel vannak akik nem szülnek gyermeket, vagy ha igen nem ötös-hatos ikreket hoznak világra, és nem lennénk közel 9. millióan.
2020. okt. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Nem. Épp az, hogy (pl mifelénk) kevés idős csatlakozik újonnan. Az idősek általában nem olyan nyitottak az új dolgokra, megszokták az addigi vallásukat, vagy nem akarnak új életet kezdeni. Persze vannak kivételek.

A mi gyülekezetünkhöz tavaly 14 fiatal csatlakozott (ezekből 5 eleve tanú családból származik, 3-nak volt kapcsolata tanúkkal, a többiek csak felnőttkoeban ismerték meg Jehova tanúit)

2020. okt. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!