Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Arra vagyok kíváncsi, hogy...

Arra vagyok kíváncsi, hogy honnan lehet tudni, hogy a Jehova Tanúi hamis vallás, és a jw.org oldal is? Én keresztény vagyok, de nem Tanú. Különben is, Jézus a Jehova Tanúiról nem mondott semmit.

Figyelt kérdés
NE Jehova Tanúi írjanak, hanem csakis keresztények!

2020. okt. 17. 13:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/111 anonim válasza:
83%

Én keresztény vagyok hivatalosan, meg lettem keresztelve annak idején.

Hogy érted, hogy hamis vallás? Mit jelent számodra, hogy hamis?


Szerintem minden vallás egyfajta mese és az emberek irányítása is előfordul bennük. A vallás bármi lehet, amiben erősen hihet egy önmagától hitetlen ember. Ez nem feltétlenül rossz, de azért mindent nem érdemes szerintem elhinni a különféle tanításokból. Inkább mindegyikből ki kellene szűrni a hasznos és haszontalan állításokat, utóbbiakat elengedni, előbbieket magunkévá tenni.

2020. okt. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/111 A kérdező kommentje:
Ha a vallás hamis szerinted, akkor a kereszténység miért ne lenne az amúgy? hamis = kamu. Nem a kereszténységre gondolok, hanem a Tanúkra.
2020. okt. 17. 14:07
 3/111 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet tudni. Vagy az, vagy nem.


De szerintem azért gondolnak sokmindent rosszul a Jehova Tanúi, mert nem feltétlenül van meg bennük a Krisztusi szeretet vagy rosszul értelmezik a Bibliát.


De alapból nincsenek igaz és hamis vallások szerintem. Mindenkit személyesen ítél meg Isten. Nem a Jehova Tanújára és ne ma katolikusra mondja Isten, hogy jó vagy rossz, hanem Bélára, Józsira, meg Annára.

2020. okt. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/111 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy Isten csak az erkölcsi statisztikán alapján ítél meg minket Jézus.


Tehát, nem loptunk stb... Ha hiszünk Jézusban és követjük is, akkor az sokkal jobb, mert meg is bocsátja a bűneinket, hogy rosszak voltunk, csaltunk stb... Nem?

2020. okt. 17. 14:14
 5/111 anonim ***** válasza:
100%
hitről vitázni teljesen felesleges. ha nem akarsz ne tartozz közéjük (amúgy se ajánlatos), higgy abban amiben akarsz
2020. okt. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/111 A kérdező kommentje:
Hát én JT biztos nem leszek :)
2020. okt. 17. 14:20
 7/111 anonim válasza:

Megbocsáthatja Jézus vagy akárki más, ha ebben hiszel, de ezzel magadat vered át, magadat próbálod igazolni szerintem.

Ha jó akarsz lenni, akkor tegyél minél több jót magaddal és másokkal, és ne mindenféle mesében higgyél. Ezzel könnyen tévhitekbe ringathatod magad.

Figyel önmagad érzéseire, hogy amikor teszel valamit, azután kellemesebben vagy rosszabbul érzed-e magad. Ha van lelkiismeret furdalásod valami miatt, akkor azt kerüld el, és tegyél minél több jót. Attól még tanulhatsz Jézustól, mert sok hasznosat is tanított. De ne másra, hanem önmagadra hagyatkozz legfőképpen.

Amúgy csak látod valakin, hogy amit teszel vele az számára jó-e vagy sem. Figyeld másokat és önmagadat!

2020. okt. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/111 anonim válasza:
100%

Én legalábbis így gondolom és így érzem. És nekem ez válik be.

Nem szeretnélek megbántani, hiszen mindenben van jó is, csak arra biztatlak, hogy válogass a sorok, tanítások között.

Hiszen valamiért feltetted a kérdést. Valamiért bizonytalan vagy. Máskülönben fel sem merülne benned, hogy más emberek megerősítésére szorulj.

Azért minden jót kívánok Neked is!

2020. okt. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/111 A kérdező kommentje:
Semmi gond. Én nem csak a vallás miatt akarok mégjobb lenni. Ha negatív energiám van, akkor az nagyon rossz. Inkább a jó életet választom.
2020. okt. 17. 15:02
 10/111 anonim ***** válasza:
100%

Jézus nem mondott sem a katolikusoról, sem az ortodoxokról, sem a baptistákról sem semmit. Ugyanis akkor nem léteztek. Csak keresztények voltak.


Mi az hogy hamis vallás? Honnan tudod azt hogy pl a katolikus hamis vallás?

Sehonnan. Vagy hiszel benne vagy nem. Vagy elhiszed a tanokat, vagy nem fogadod el. Ez hit kérdése.

2020. okt. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!