Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Jehova Tanúinak ez a...

Ha a Jehova Tanúinak ez a neve, akkor a kereszténységnek, miért nem Jehova Tanú a neve?

Figyelt kérdés

2020. okt. 20. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Mert amikor Jézus Krisztus halála révén megalakult a kereszténység, aminek a jelentése Krisztus követés, akkor a jehova nőnemű műszó még nem létezett.
2020. okt. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

A "Jehova" szót a 16. század előtt senki nem használta, egy téves olvasat révén keletkezett. Az akkori teológusok nem tudták hogyan kell helyesen olvasni a punktált héber szöveget. Valójában a Tetragrammaton köré azért rakták az "Adonaj" némely betűit, mert azt akarták jelezni, hogy amikor a felolvasó odaér a szent szövegben, akkor azt ejtse ki. Aki ezt nem tudta, az kettőt összesolvasta, így keletkezett a "jehova", amely a zsidóknak teljesen értelmetlen, és soha nem használták.


Sokan nem fognak velem egyetérteni, de a kerszténységet "katolikusnak" kellene nevezni. Elmondom, hogy miért.


Antiochiai Szent Ignác hét levelet hagyott hátra, amelyek őskeresztény pásztori levelek. Keletkezési idejüket i.sz. 107 és 117 közé lehet tenni. Ebben már használta a "katolikus egyház" kifejezést. Feltételezve, hogy a kifejezést nem Szent Ignác találta ki, a "katolikus egyház" megnevezés még korábbra, az apostoli korszakba lehet visszatolni, hiszen neki is hallani kellett valahonnan.


Tehát a kereszténység legősibb neve a "katolikus egyház". Az Őrtorony által imádott műszó ehhez képest nevetséges.


Üdv,


egy agnosztikus ateista

2020. okt. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
A keresztények Krisztus tanítványai, róla nevezték el őket.
2020. okt. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Ezért van Jehovának népe napjainkban, akik mind elismerik Krisztust királyuknak. Nem csak elismerik, de engedelmeskednek parancsainak:Cselekedetek 15:14

"Simeon részletezte, hogy Isten hogyan fordította először a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének."

1Péter 2:9, 10

"Ti azonban „választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet,+ különleges tulajdonnak szánt nép vagytok, hogy mindenfelé hirdessétek annak kitűnő tulajdonságait”, aki a sötétségből az ő csodálatos világosságába hívott titeket. Mert egykor nem voltatok nép, most azonban Isten népe vagytok. Egykor nem tanúsítottak irgalmasságot irántatok, most azonban irgalomban részesültetek."

Róma 9:25

"Úgy van, ahogy Hóseásnál is mondja: „Azokat, akik nem a népem, »népemnek« fogom hívni, és azt, akit nem szerettek, »szeretettnek«.

2020. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
A Biblia szerint a keresztények Krisztus tanúi. Aki mást mond, az vagy nem ismeri a Bibliát, vagy pofátlanul hazudik. Lehet választani.
2020. okt. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Vagy pedig félreértelmezi mint a szó szerinti értelmezők.
2020. okt. 20. 19:34
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
6# Nem lehet félreértelmezni, ahhoz hazugság kell.
2020. okt. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%

@2


A katolikus szektáról sok mindent el lehet mondani, csak azt nem, hogy Krisztust követné. Sem tanításaiban, sem tetteiben nem nyilvánul az meg, hogy Krisztust követő, azaz keresztény lenne.

2020. okt. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
28%

Egyet értek "5"-el.


Ha már tanúságról van szó, akkor az egyértelműen Jézus Krisztusról való tanúság!


Csel.1,8. Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig.


Amikor eljön az idő, a keresztényeket nem azért fogják üldözni, mert ők "Jehova tanúi", hanem azért mert náluk van a Jézus Krisztus bizonyságtétele.


Mt.10,22. És gyűlöletesek lesztek, mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megáll, az megtartatik.

Mt.24,9. Akkor nyomorúságra adnak majd benneteket, és megölnek titeket; és gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért.

Mk.13,13. És lesztek gyűlöletesek mindenki előtt az én nevemért; de a ki mindvégig megmarad, az megtartatik.

Lk.21,12. De mind ezeknek előtte kezeiket reátok vetik, és üldöznek titeket, adván a gyülekezetek elé, és tömlöczökbe és királyok és helytartók elé visznek az én nevemért.

Lk.21,17. És gyűlöletesek lesztek mindenki előtt az én nevemért.

Jn.15,21. De mindezt az én nevemért cselekszik veletek, mivelhogy nem ismerik azt, a ki küldött engem.

Jel.1,9. Én János, a ki néktek atyátokfia is vagyok, társatok is a Jézus Krisztus szenvedésében és királyságában és tűrésében, a szigeten valék, a mely Páthmósnak neveztetik, az Isten beszédéért és a Jézus Krisztus bizonyságtételéért.

Jel.12,17. Megharagvék azért a sárkány az asszonyra, és elméne, hogy hadakozzék egyebekkel az ő magvából valókkal, az Isten parancsolatainak megőrzőivel, és a kiknél vala a Jézus Krisztus bizonyságtétele;

Jel.17,6. És látám, hogy az asszony részeg vala a szentek vérétől és a Jézus bizonyságtevőinek vérétől; és nagy csodálkozással csodálkozám, mikor látám őt.

Jel.19,10. És leborulék annak lábai előtt, hogy imádjam őt, de monda nékem: Meglásd, ne tedd; szolgatársad vagyok néked és a te atyádfiainak, a kiknél a Jézus bizonyságtétele van; Istent imádd, mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság lelke.

Jel.20,4. És láték királyiszékeket, és leülének azokra, és adaték nékik ítélettétel; és látám azoknak lelkeit, a kiknek fejöket vették a Jézus bizonyságtételéért és az Isten beszédéért, és a kik nem imádták a fenevadat, sem annak képét, és nem vették annak bélyegét homlokukra és kezeikre; és éltek és uralkodtak a Krisztussal ezer esztendeig.


A Jehova tanúinak azért ez a neve, mert nem Jézusról tesznek bizonyságot, hanem Isten JHVH vagy YHWH nevéről, ami tulajdonképpen nem személyi tulajdon név, hanem tulajdonságának megjelölése: Én vagyok aki öröktől fogva van! Azaz Én vagyok az örökké való! Akinek élete van önmagában!


Jn.5,26. Mert a miként az Atyának élete van önmagában, akként adta a Fiúnak is, hogy élete legyen önmagában:


Én vagyok a Vagyok! Az örök létező!


Csipkebokor:


2Móz.3,2. És megjelenék néki az Úr angyala tűznek lángjában egy csipkebokor közepéből, és látá, hogy ímé a csipkebokor ég vala; de a csipkebokor meg nem emésztetik vala.


Ekkor is Jézus jelent meg Mózesnek! Ő az Úr Angyala, ahogy írja az Írás sok helyen!

2020. okt. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!