Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívőkre vagyok kíváncsi!...

Hívőkre vagyok kíváncsi! Szerintetek hívők a hitetlenek is önámításban élnek? Azért dolgoznak, hogy ne haljanak meg, mert munka nélkül éhen halsz. És azért dolgozol, hogy a figyelmedet eltakarjad a halál mellől. Erre már én is rájöttem.

Figyelt kérdés

2020. okt. 26. 23:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Ábrahám fūzete 12:43

Szeresd a testem bébi.

2020. okt. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek hívők a hitetlenek is önámításban élnek? Azért dolgoznak, hogy ne haljanak meg, mert munka nélkül éhen halsz."

Az miert onamitas, ha dolgozol hogy ne korogjon a hasad? Mi ebben az onamitas?

2020. okt. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem az a pláne. Hanem az, hogy azért eszel te is, hogy nehogy éhen dögölnél.
2020. okt. 26. 23:47
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után kiváncsivá tettél: Te miért eszel? Miért nem hagyod inkább abba? :D
2020. okt. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
az egész emberiség amúgy önámításban él :D azért eszik, hogy éljünk, és ne dögöljünk meg :D
2020. okt. 27. 01:03
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

De ez mitől önámítás? Tudod, hogy mit jelent ez a szó? A wikiszótár szerint:

"Hamis látszat keltése önmagában, amikor egy személy saját magát becsapja a valóságos helyzet vagy körülmény tényszerű figyelembevétele helyett."

Az evésnél mire gondolsz önámítás alatt?

(Mellesleg, az emberekre a meghalás kifejezést szokás használni. A megdöglésnek van egy erős pejoratív tartalmi jelentése is, ezért társaságban történő használata lehetőség szerint kerülendő.)

2020. okt. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Pedig én úgy tudom, hogy mindannyian állatok vagyunk, mint egy gorilla család.
2020. okt. 27. 01:57
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagyunk állatok. Miért lennénk azok? Te állat vagy? :) Én nem érzem annak magam.

Sokminden van, ami megkülönböztet az állatoktól. Az absztrakt gondolkodás, az elvont fogalmak használata, a bonyolult beszéd, a melső végtagjaink precíziós használata, a kultúránk, a civilizációnk, a technológia használata, satöbbi-satöbbi. Az egy dolog, hogy az állatvilágból emelkedtünk ki, de ettől még nem vagyunk állatok (habár nyomokban mindenkiben ott vannak az állatvilágból megmaradt ösztönök, mint pl. benned is, amikor pl. pusztán élvezetből szurkálod az ateistákat a gyakorin).

Ez kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy mindannyian csecsemők vagyunk, mert valaha mindenki csecsemő volt. Na igen, csak azóta már eltelt sok év, és sokat változott közben az ember is, meg a környezete is. Csecsemőből felnőtt ember lett, egy más megjelenésű, más működésű, más tulajdonságokkal és képességekkel bíró lény. Képes az önálló gondolkodásra, önmaga választékos kifejezésére, az elvárásoknak megfelelő viselkedésre - pedig csecsemőkorában ezekre még nem volt képes. Segített neki a civilizáció, a társadalom, az emberek abban, hogy ezt az állapotát békében elérhesse.

2020. okt. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van.


Tegyük fel, hogy a gorillák is képesek lesznek öntudatosan élni, és erkölcsösen élni. Akkor ők már nem állatok, mert úgy élnek mint az ember?


És egy robot ha emberi tudatra ébred, mint az ember, akkor a robotnak lesz lelke? Hát nem! Akkor az embernek miért lenne lelke, és állat?


Ezeket megakarom cáfolni amúgy!


Szerintem az ember nem állat, hanem tudatos lény. Tehát egyáltalán nem állat, mint a gorilla.

lélek ami a túlvilágra megy, vagy pedig örök életet kap? Jó kérdés!

2020. okt. 27. 02:22
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Már ma is képesek öntudatosan, erkölcsösen élni. Persze, azt ne várd tőlük, hogy a mi emberi erkölcseink szerint fognak élni, nadrágot hordanak és bankkártyával fizetnek a buszjegyért, mert ennyire azért nem fejlett az öntudatuk. De a saját szintjükön igeis megvannak a saját erkölcsi szabályaik, és azokat be is tartják.

Mellesleg, élt egy Kokó nevű gorilla az egyik kaliforniai állatkertben, akinek kb. 600 különböző siketnéma jelbeszéd jelet tanítottak meg, amiket aztán tudatosan használt (ki kell menni wc-re, éhes vagyok, fáj a hátam, de akár olyan bonyolultakat is, mint a "süt a nap, menjünk ki játszani"), de még önmaga is kreált saját kézjeleket amiket saját fogalmak jelelésére használt. Teljesen úgy, mint egy 4 éves siketnéma embergyerek. Ha ez nem az öntudat jele, akkor mit nevezünk öntudatnak?


Hogy az AI (mesterséges intelligencia, MI) fejlődése elérhet-e egy olyan szintre, hogy az megkülönböztethetetlenné váljon egy hús-vér embertől (nem kinézetre értendő), az egy jó kérdés. Erre jelenleg senki nem tudja a választ. Én azon az állásponton vagyok, hogy igen, szerintem képes lehet rá (de ez részemről tulajdonképpen csak egyfajta hit). Hogy ezzel majd a hívők mit fognak kezdeni? A nagy többségük valószínűleg tagadni fogja még a robot létezését is, aztán majd szép lassan, apránként engedni fognak, és valahogy megoldják. Magukban is, meg a vallási dogmákban is. Mint ahogy történik ez most pl. az evolúcióval is. Egyre több és több hívő fogadja el, mígnem már annyian, hogy egy belső nyomás, egy belső kényszer mutatkozik az Egyházon belül is az álláspont kinyilvánítására. Ez történt az elmúlt években, amikor a pápa állást foglalt az Egyház nevében az evolúció kérdésében. Az AI-val, meg a gorillákkal sem lesz másként szerintem, már ha utóbbiak nem halnak ki előbb. Viccesen, szerintem az AI vagy az állati öntudat egyik biztos jele lesz, ha egyszer egy robot vagy egy gorilla, csimpánz mindenféle külső nyomás-utasítás híján, egyszer csak úgy bemegy egy templomba letérdelni és imádkozni. Onnantól az öntudat, az éntudat, az én megismerésének vágya tagadhatatlanul benne lesz abban a nem emberi entitásban.

2020. okt. 27. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!