Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívőkre vagyok kíváncsi!...

Hívőkre vagyok kíváncsi! Szerintetek hívők a hitetlenek is önámításban élnek? Azért dolgoznak, hogy ne haljanak meg, mert munka nélkül éhen halsz. És azért dolgozol, hogy a figyelmedet eltakarjad a halál mellől. Erre már én is rájöttem.

Figyelt kérdés

2020. okt. 26. 23:22
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ki tudja, hogy miért és hogyan meg minek tanították meg Kokot jelezni... Talán pénzért? Mi lett volna ha választ ad arra, hogy nincs Isten?


[link]


tehát a nő megkérdezi tőle, hogy


- van Isten?

- Nincs Isten, a természet az Isten, és figyel titeket.


Mit gondolsz? Amúgy én elhiszem, hogy az embernek van halhatatlan lelke! És nem csak hangyák lennénk egy városban. :)


Bár ott van Krisztus feltámadása ami történelmi tény. Üres sír stb... és mi van ha a tényleges valóság is egy szimuláció, és az is? :D

2020. okt. 27. 02:54
 12/20 anonim ***** válasza:

"Ki tudja, hogy miért és hogyan meg minek tanították meg Kokot jelezni... Talán pénzért?"

Szerintem pusztán kíváncsiságból, és mert éppen volt hozzá gorillájuk is :) Kitől kaptak volna erre pénzt? Szerintem senkitől. Kit érdekel egy olyan gorilla, ami olyan nyelven mutogatd, amit amúgy csak a lakosság kb. 1%-a ért meg? Se nem látványos, se nem érdekesebb, mint az a gorilla, amelyik lecsavarja a ketrecbe dobott kólásüveg kupakját és jót húz az üdítőből. Ja várjál, azért legalább külön fizetni se kell, kábé mind meg tudja csinálni.

A lélekkel én nem tudok mit kezdeni. Nem tudom, hogy a keresztények pontosan mit hívnak léleknek, az miben különbözik a pszichétől vagy a pneumától, és ezek hogyan viszonyulnak ahhoz, amit én öntudatként vagy éntudatként azonosítok.

Jézus feltámadása meg nem történelmi tény. A keresztre feszítése az az, meg a létezése is, a feltámadása pedig az egyik fundamentum a keresztény vallásban. De történelmileg nincs igazolva a feltámadása (igaz, cáfolva sincs).

A tényleges valóság nem lehet szimuláció, mert akkor hol, min futna a szimulációs szoftver? :) Ahhoz kell egy számítógép, ami futtatja a szimulációt, szimulálja a környezetet, az élőlényeket, a világot. Ennek a számítógépnek biztosan valóságosnak kell lennie, tehát az a világ, amiben ez a számítógép fizikailag létezik, az biztosan szimulálatlan, valóságos világ.

2020. okt. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Miért nem történelmi tény? Erre épül fel a húsvét, és a vallás! Ott van az üres sír, és, hogy az apostolok 100% nem hazudtak.
2020. okt. 27. 10:13
 14/20 anonim ***** válasza:

Úristen mi ez a sötétség?Még hogy a biblia történelmi tény(chö) mikor azt sem tudjuk pontosan mi történt 200 éve.

Kérdezõ te vagy az élõ példa a vallás kártékony hatására.

2020. okt. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Tanulj sokat kérdezõ és hanyagold az elavult mesekönyveket.
2020. okt. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Szóval azt akarod mondani, hogy a ne ölj, ne szexxelj az egy mese? :( Pedig a Biblia is megmondta előre hogy a megcsalás rossz.
2020. okt. 27. 10:36
 17/20 anonim ***** válasza:
Kicsit késõn, de leesett hogy troll vagy:) vagy nagyon buta.Mindegy is, egyikkel sem óhajtok kommunikálni.
2020. okt. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Isten áldjon téged, és nyugodjál békében... ha nem tetszik nektek le lehet kopni.
2020. okt. 27. 10:50
 19/20 anonim ***** válasza:

"Miért nem történelmi tény?"

Mert nincs olyan objektív bizonyíték az emberiség birtokában, amely alátámasztaná. Egy üres sír nem arra bizonyíték, hogy mennybe ment, hanem arra, hogy a holttest eltűnt. Hogy aztán mitől tűnt el, arra sokféle magyarázat van, de egyiket sincs bizonyíték. A vallás nyilván a csodás oldalát fogja megfogni, hisz szüksége van a csodákra ahhoz, hogy tekintélye legyen.

A húsvét valóban a mennybemenetel csodájára épül. De ha a mennybemenetel csodáját elfogadjuk, csak mert a húsvét ünnepe arra épül, akkor ez alapján minden más vallás minden olyan csodáját is el kéne fogadnunk, amelyre ünnepnap épül, nem igaz? A rómaiak pl. szeptemberben tartották a ludi Romani nevű ünnepüket, amelyet Jupiter főisten tiszteletére rendeztek. Akkor a húsvét-feltámadás mintájára vegyük létezőnek Jupiter főistent is? :) Így érted a problémámat ezzel az ünnepnapos dologgal kapcsolatban?


"Szóval azt akarod mondani, hogy a ne ölj, ne szexxelj az egy mese?"

Szerintem nem azt akarta mondani. De a "ne ölj" az egy olyan dolog, ami éppen nem mese a Bibliából. Ez most kicsit olyan volt, mintha mondanék neked egy történetet, mondjuk hogy a királyfi megmenti a gyönyörű hercegnőt a sárkány karmai közül, és lovon elvágtatnak a naplementébe, és te erre azt mondod hogy ez mese. Én meg visszakérdeznék: Miért, az mese, hogy lovon elvágtatnak? Nem, és nyilván, te sem erre az egy momentumra értetted, hogy mese. Nyilván, a parancsolatok nem mesék, de meseszerű történetekbe vannak ágyazva, mert így, szemléltető történetekkel könnyebben megragad az emberben, mintha csak szárazon kapna 10 rövid sorocskát.

2020. okt. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
A Biblia történelem könyv is. Ha minden más történelmi leírást elfogadunk, akkor bizony a Bibliát is el kell fogadnunk történelmi könyvként!
2020. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!