Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliaismerők! A Bibliában...

Bibliaismerők! A Bibliában írtak szerint Jézus Krisztus mondott olyat, hogy Ő és az Atya egyek és ha igen, hol van ez a Bibliában?

Figyelt kérdés
Előre is köszi!

2020. okt. 28. 13:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#10. Ez milyen összefüggésben van a kérdésemmel?

Most már azt csináljátok, hogy egy-egy hozzászóló különböző írásaira utaltok egy teljesen más kérdés alatt?



Akik legalább megpróbáltak a kérdésre válaszolni, nekik köszönöm.


Azért az megdöbbentő volt, amit itt műveltetek.

2020. okt. 29. 05:24
 12/17 anonim ***** válasza:
3ppen a kutya bizonyít a legjobban. Ha láncra vered és kerítést teszel elé, akkor sátánként viselkedik, ha elengeded szerető partnerként.
2020. okt. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 tgt ***** válasza:

A 2-es, muszlim válaszoló szokás szerint hazudik.


A Biblia ezt írja:

„ az atyák vétkét megtorlom gyermekeiken, és azok harmadik és negyedik nemzedékén, akik gyűlölnek engem!”

Vagyis csak azokat bünteti Isten, akik gyűlölik őt. Ha egy gyermek nem gyűlöli Istent, akkor nem lesz megtorolva rajta az apja vétke.


A tíz csapásról is hazudik a muszlim felhasználó:

A Biblia szerint ugyanis Isten kilencszer keményítette meg a fáraó szívét, de csak akkor, amikor ez emberéletet nem követelt. A tizedik csapásnál viszont nem történt ilyen, akkor kizárólag a fáraó döntött, övé a felelősség.

2020. okt. 29. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszolni fájna? A kérdésre kell válaszolni! Lásd fent!
2020. okt. 29. 05:55
 15/17 anonim ***** válasza:

Jn 14.1-től


141Ne legyen nyugtalan a szívetek! Higgyetek az Istenben és bennem is higgyetek! 2Atyám házában sok hely van, ha nem így volna, megmondtam volna nektek. Azért megyek el, hogy helyet készítsek nektek. 3Ha aztán elmegyek, és helyet készítek nektek, újra eljövök, és magammal viszlek benneteket, hogy ti is ott legyetek, ahol én vagyok. 4Hisz ismeritek oda az utat, ahová megyek.” 5Erre Tamás azt mondta: „Uram, nem tudjuk, hova mégy, hát hogy ismerhetnénk az utat?” 6„Én vagyok az út, az igazság és az élet – válaszolta Jézus. – Senki sem juthat el az Atyához, csak általam. 7Ha engem ismernétek, Atyámat is ismernétek, de mostantól fogva ismeritek és látjátok.” 8Erre Fülöp kérte: „Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, s az elég lesz nekünk.” 9„Már oly régóta veletek vagyok – felelte Jézus –, és nem ismersz, Fülöp? Aki engem látott, az Atyát is látta. Hogy mondhatod hát: Mutasd meg nekünk az Atyát? 10Nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok s az Atya bennem? A szavakat, amelyeket hozzátok intézek, nem magamtól mondom, s a tetteket is az Atya viszi végbe, aki bennem van. 11Higgyétek, hogy én az Atyában vagyok, s az Atya bennem. Ha másképpen nem, legalább a tetteimért higgyétek. 12Bizony, bizony, mondom nektek: Aki hisz bennem, ugyanazokat a tetteket viszi végbe, amelyeket én végbevittem, sőt még nagyobbakat is végbevisz, mert az Atyához megyek, 13s amit a nevemben kértek, azt megteszem nektek, hogy az Atya megdicsőüljön a Fiúban, 14bármit kértek a nevemben, megteszem nektek.

2020. okt. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. okt. 29. 08:12
 17/17 Dorkász06 ***** válasza:

A legtöbb vallásszervezet tanítja a szentháromságot, de elismerik, hogy ez "titok". Jézus a János 10: 30- ban valóban azt mondta, hogy ő és az Atya egyek. Megtudhatjuk, hogy mit értett ezalatt?

Jézus több helyen beszél arról, hogy ők külön személyek. Ilyen pl. a Márk 13: 32: "Senki sem tudja, melyik az a nap, vagy melyik az az óra, sem az angyalok az égben, sem a Fiú, csak az Atya" Természetesen ez nem lehetne így, ha Jézus és az Atya egyetlen istenséget alkotnának.

Akkor miben egyek?

Gondolkodásban és szándékban. Honnan tudjuk ezt? Az 1. Korintusz 1: 10 így ír: "legyetek teljesen egységesek, ugyanúgy gondolkodjatok, és ugyanazon a véleményen legyetek." Mindkettőjüknek megvan a saját személyiségük, érzései és gondolatai. mindemellett összhangban vannak a céljaik és az értékrendjük.

2021. máj. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!