Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden keresztény tisztában...

Minden keresztény tisztában van vele, hogy meg kell tudnom bocsátani az ellenségeimnek és az ellenem vétkezőknek, hiszen engem is eszerint ítél majd meg Isten. Ebben az esetben is ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Tudom, nagy valószínűséggel nincsenek kivételek, mégis érdekelnének kimondottan a hívők véleménye.

Apukám egész gyermekkoromban verbálisan és fizikailag is bántalmazott.

Jobb lett valamivel a helyzet így, hogy felnőttem.

Tavaly december elején azonban, amikor orrbavágott amiért azt mondtam ne kiabáljon anyával, eldöntöttem, hogy nem beszélek többé vele.


A mai napig nem is beszéltem vele, lassan egy éve lesz már.

Viszont a Biblia tanítása szerint akkor ezt rosszul teszem?

Meg kéne bocsátanom?

Vajon elég arra gondolni, hogy elfelejtem ezt neki, vagy konkrétan beszélnem kéne vele, hogy ezt megbocsátom, és tartani vele a kapcsolatot?


Nem akartam meghívni a jövőbeli esküvőmre sem, és nem akartam hogy lássa majd az unokáim. Úgy éreztem, egy ilyen ember inkább ne legyen benne az életemben, aki már kisgyerekként is elmondott mindennek, hogy mára ne legyen elég nagy az önbecsülésem.


Ezt meg kell bocsátanom?



2020. okt. 29. 23:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A megbocsátás a megbántottság és sértődöttség elengedése, és az, hogy nem követeled az elkövetőn a tartozását, Istenre bízod az igazságszolgáltatást. Vagyis tiszta lapot adni az illetőnek, mintha nem is vétkezett volna ellened. A szívedben legyen béke, ha rá gondolsz.

Szerintem ahhoz, hogy megbocsáss, nem kell kedvelned az illetőt, és nem kötelező kockára tenned az érzelmi és fizikai egészségedet. Viszont a Biblai azt tanítja, hogy "Tiszteld apádat és anyádat", és ezért el kell döntened, hogy mire vagy elég erős, mit vagy képes megtenni a kapcsolat jobbá tételére az apáddal. A kapcsolat kategorikus elutasítása akkor is, ha lenne módja a fizikai bántalmazás elkerülésének (pl. telefonon beszélni), az gyakran jelzi a megbocsátás hiányát.

Mindenkinek a szülei messze esnek vagy estek az ideálistól, de lehet, hogy neked tényleg nagyon rossz apád volt. A Bibliában szerepel, hogy "Aki keveset kapott, attól keveset kérnek számon", tehát Isten veled szemben alacsonyabb elvárásokat támaszt. A megbocsátás azonban üdvösség kérdése, ha te nem bocsátasz meg valakinek, Isten sem bocsát meg neked, ezért biztos lehetsz benne, hogy Isten nem fog engedni ebből az elvárásából még neked sem.

üdv Stefán

2020. nov. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!