Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehovai tanúi kiközösíthetik...

Jehovai tanúi kiközösíthetik (kitagadhatják) a kis korú gyerekeiket, vagy csak 18 éves koruk elmúlta után?

Figyelt kérdés

Ha igen, mi ennek a menete?

Ha nem, hogyan lépnek fel az engedetlen gyermek ellen, akit egyáltalán nem érdekel Jehova?


Te hogyan lépsz fel a gyermeked ellen?



2020. nov. 1. 15:14
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
100%
Mióta van ez,hogy a kiközösitettekkel szabad beszélni? Mindenesetre engem a volt tesók messzire elkerülnek.Köszi,hogy beismerted,vannak fanatikus vének.Mert azokból a volt gyülimbe tényleg akadt bőven.
2020. nov. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:

40

Igen,már nincy semmilyen posztom.

Nem mezitlábas JT vagyok, hanem lemondtam minden megbizatásomról és már csak gyülekezeti tag vagyok. Hogy tudom szorgalmazni? Beszélek a vénekkel. Legtöbbjükkel közrli baráti kapcsolatban vagyunk. És mindig kikérik a gyülekezet véleményet egy fontos döntés előtt. Magánbeszélgetéseim során is szóba szoktak kerülni ilyen jellegű döntések és meg szoktam osztani a vénekkel a véleményem.

2020. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
50%

41

Igen,sajnos vannak ganatikusok. Elítélem őket. Az ilyenek miatt tekintek rossz szemmel ránk. Ők a korpa a lisztben (szerintem). Ha valaki ki akar lépni a gyülekezetből vagy nem ért egyet többé az elveinkkel, azt tiszteletben kell tartani és nem jelenti azt, hogy az értéke mint ember alacsonyabb lenne,csak mert nem hívő.

2020. nov. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki ki akar lépni a gyülekezetből vagy nem ért egyet többé az elveinkkel, azt tiszteletben kell tartani és nem jelenti azt, hogy az értéke mint ember alacsonyabb lenne,csak mert nem hívő."


Én elhiszem, hogy te ezt tényleg igy gondolod, és azt kivánom, hogy egyszer majd szervezetszinten is ez legyen az uralkodó gondolat a szervezetet elhagyókkal kapcsolatban.

2020. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
50%

44

Igen.

Szerintem ez a normális felfogás. Ezért kéne odafigyelni, kiket helyeznek elöljárói pozíciókra

2020. nov. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
100%

21-es vagyok.A fiam elmult 18 és semmi erkölcstelen dologra nem tudtak hivatkozni a vének, mégis kitették. Az meg, hogy egy kamasz lány kipróbálja a cigit ( amiről szó nincs a Bibliában) nem hiszem, hogy akkora bűn, hogy ki kéne közösíteni, miközben számtalan alkoholista bent van a szervezetben. Ne mondjátok, hogy nem, mert én magam ismerek nem egyet! Sőt, vén volt az egyik illető sokáig. Már nem az, de aktív gyülekezeti tag, az egész család a szervezetben van, ezért megtűrik. Jelzem, nem keveset iszik. Szóval, ott is az megy, hogy aki puncsos az bármit csinálhat, aki nem az az mehet sokkal kisebb vétségért is. Csak ne néznétek le más egyházakat, hisz semmivel sem vagytok ti sem különbek.

( de lenéztek :) )

2020. nov. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó! Egyrészt ha meg volt keresztelkedve, tudhatta, hogy tilos a dohányzás. Ha neki mégis viszketett a kókusza, hogy cigizzen, akkor ne sírjon. Az ő döntése volt. A cigizés a test beszennyezése és az egyik leggyakoribb függőség.

Az alkoholistáktól én is azt mondom, hogy a legjobb lenne megszabadulni és megválni tőlük. Viszont nem olyan könnyű azt eldönteni, ki az alkoholista. Az alkoholista alkohol függőséget jelent. Az, hogy valaki gxakran fogyaszt alkoholt vagy nagy mennyiségben, nem feltétlen jelenti azt, hogy alkoholista (nem a vént védem akiről írtál, hanem általánosságban beszélek).


Viszont amit írsz, hogy ok nélkül válnak meg a tagoktól, teljesen paradox. A tanúkat sok helyen azzal támadják, hogy "csökken a tanúk létszáma", "igyekeznek több hívet szerezni, mert fogynak"... Ezt nagyon sokan írták és mondták már nekem. Akkor miért raknának ki akárkit is ok nélkül. Nagyon is okkal teszik, ha teszik. És nincs protekció. De vannak keretek, amiket nem léphetsz át kedvedre. Ha vállaltad, hogy tanú légy, akkor kell ismerd ezeket.


Senki nem néz le más egyházakat. Nem tudom ezt honnan szeded, de nem így van.


Kérdés: a gyermekeid tanúk voltak, te is az vagy? Vagy az voltál? Ha igen, te nem tudtál arról, hogy nem szabad cigizni?

2020. nov. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%

"Senki nem néz le más egyházakat. Nem tudom ezt honnan szeded, de nem így van."


Szerintem csak egyes számban kellene beszélned. Itt az oldalon is van olyan JT fórumozó, aki lenéz minden más vallást, mindenki más a sátán nevében tevékenykedik, aki nem JT. És ezt inkább általánosnak gondolom a JT-szervezeten belül, semmint különlegesnek, hiszen a JT tanitások is alapvetően ezt sulykolják a tagokba.

2020. nov. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
0%

48

Attól,hogy nem ismerünk el más vallásokat, nem nézzük le őket. A katolikus sem ért egyet a református tanokkal, de nagy baj lenne, ha lenézné azért, mert református.

2020. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!