Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elhunyt hozzátartozóink akik...

Árokpart kérdése:

Elhunyt hozzátartozóink akik a Purgatóriumban vagy illetve és a Mennyországban vannak "látják" , hogy mi élők hogyan élünk tovább?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy talán furcsa kérdés, de őszintén római katolikus gyakorló vallásosként kérdezem és nem viccből. Hogyan mondjam tehát földi nyelvere lefordítva láthatnak minket mint mondjuk mi itt a Földön pl. látjuk amit a Mars szonda közvetít a Marsról vagy mint mondjuk ahogyan egy Olimpiát nézünk élőben. Ez már nagyon régóta foglalkoztat.Köszönöm szépen aki esetleg válaszol és olvasott vagy hallott vallási szakembertől vagy paptól esetleg erre vonatkozóan valamit.
2020. nov. 6. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Na ez jó kérdés, de nem hiszem, hogy erre tudja bárki a választ. A Bibliában van egy rész, ahol Jeremiás szüntelen imádkozik népéért, de ez a részlet ebből se derül ki.

Meg ami még eszembe jutott, az utolsó ítélet, amikor mindenki bűne feltárul. Ez meg inkább azt valószínűsíti bennem, hogy nem látják teljesen előtte.

2020. nov. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Remélem, nem. Akkor aztán megtudják, milyenek is vagyunk, ahogy nem ismertek.
2020. nov. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Ezt senki nem tudja.
2020. nov. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem nem jó, ha halottakkal foglalkozol. Lehet, hogy valamelyik elhunyt rokonod közel állt hozzád, és szeretnéd, hogy továbbra is része legyen az életednek, de az ilyen típusú vágyakozás szerintem a varázslás bűne felé vonzza az embert.

Foglalkozz az élőkkel, különösen a vallási közösségedben levő emberekkel, szeresd őket tiszta szívből és képmutatás nélkül. Aztán ki tudja, lehet, hogy egy napon tisztábban fogsz látni azzal kapcsolatban, hogy milyen állapotban vannak az elhunyt rokonaid.

üdv Stefán

2020. nov. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"de az ilyen típusú vágyakozás szerintem a varázslás bűne felé vonzza az embert"

Ezt mégis miként? Mert így hatalmas hülyeségnek tűnik.

2020. nov. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érzik, igen. A purgatóriumban még nem igazán. De van aki ott is megteheti, de ott még él a csőlátás.
2020. nov. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!