Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Engem mért nem találtak meg...

Engem mért nem találtak meg még a Jehova tanúi?

Figyelt kérdés
Én szívesen csatlakoznék hozzájuk, de eddig egyszer sem léptek velem kapcsolatba sehogy... Biztosan léteznek egyáltalán?
2020. nov. 10. 01:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Te nem vagy elég nagy kihívás, biztos nem járna érted elég pont.
2020. nov. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
pont? ez is valami mlm-es rendszerben működik? fizetés is van? :o egyre jobban érdekel!
2020. nov. 10. 02:38
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Én azt veszem észre hogy főleg azokat találják meg, akik valamilyen felekezethez már tartoznak, és olyqnkor lehetőségük van "téríyeni". Amúgy szerintem csak a vírus miatt nem lehet latni őket.
2020. nov. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Itt meg fognak most találni.Annyi privát levelet kapsz,hoggy csak győzzél válaszolni rá.

Ja,fizetés az nincs,csak az előjáróknak,az egyszerű tanú csak az adományládába dob be pénzt.

2020. nov. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ami késik nem múlik .
2020. nov. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

Igen léteznek. Egyike vagyok Jehova Tanúinak. Jelenleg a Karantén miatt, sem gyülekezetbe, sem szolgálatba nem lehet járni.

Ez nem jelenti azt, hogy akkor megszüntünk létezni. Az összejöveteleket ZOOM programon keresztül tartjuk továbbra is. Szolgálatunkat pedig jelenleg, másként végezzük.


Ha szeretnél beszélgetni Isten országáról, /királyságáról/, akkor irj privátban.


1, 3, 4-es válaszoló nagyon nagy tévedésben van. Itt semmilyen pont rendszer nincs, a felvigyázók többsége ugyan úgy világi munkából, nyugdijból él és látja el a családját.

Nem irok privát levelet, soha nem tettem ilyet, nincs miért titkolózni, nem szégyellem a jó hirt.

Akkor szoktam privátban válaszolni, ha privátban keresnek meg.

A szolgálat minősége a fontosabb a mennyiségnél, Isten nem "személyek" száma szerint jutalmaz, ilyet sehol nem ir a Biblia.

Maga a szolgálat végzése a lényeg, hiszen a magvető példázata alapján, nem minden talaj jó talaj, vannak sziklás helyre esett magok, vannak tövisek közé esett magok.

Igen tévelyegtek, rosszindulatú, hamis állitásotokkal.

A fizetés pedig Istentől jön, a Keresztény élet, az életforma, és nem hivatás.

2020. nov. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
64%

Vidiripi


"Jelenleg a Karantén miatt, sem gyülekezetbe, sem szolgálatba nem lehet járni."


Az összes Jehova tanúja karanténba került? Na az nem lenne semmi!

Pontos információ!

Nem a karantén miatt hanem a pandémiás helyzet miatt! Karanténba pedig az kerül aki vagy fertőzött vagy gyanús hogy vírus hordozó lett!

Jelenleg kijárási korlátozás van érvényben és nem tilalom!

Ami azt jelenti hogy lehet közlekedni de csak egy adott időintervallumon belül. Kivéve bizonyos eseteket pl. aki munkába megy vagy hazafelé tart a munkából!

2020. nov. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Kedves Vidripi.

Köszönöm a kiigazitást, talán félreérthető voltam.

A világi kormányzatoknak engedelmeskedve betartjuk azokat, amig nem ütközik Isten törvényébe.

Köszönöm.

2020. nov. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

1, 3, 4-es válaszoló nagyon nagy tévedésben van. Itt semmilyen pont rendszer nincs, a felvigyázók többsége ugyan úgy világi munkából, nyugdijból él és látja el a családját.

A kerület- és körzetfelvigyázók,hol dolgoznak?Milyen világi munkán?Városról városra,gyülekezetről-gyülekezetre járnak,ezt a szervezet fizeti.Mindenhol a tanuk meg kell hívják őket ebédre,vacsorára stb.Hol fér itt bele a világi munka?

2020. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Amikor Jézus megkérdezte Péter, hogy jobban szereti-e a halászatot, a világi munkájánál, mint Őt arra utalt, hogy vannak, lesznek olyan keresztény munkások, akiknek a Biblia kutatása, gyülekezeti felvigyázóknak adott útmutatások, tanitások, kongresszusok, forditások, szervezése a munkájuk mindenhol. Péter sem folytatta a világi munkáját, ahogy több keresztény felvigyázó sem, az első században, hogy a "szónak szenteljék az életüket", amivel egységesen segitsék Krisztus nyájának szellemi jó létét.


(Cselekedetek 18:5) . . .Pál a szó prédikálásának szentelte magát, . . .

(Cselekedetek 6:3, 4) . . .; 4 mi pedig az imának és Isten szava tanításának szenteljük magunkat.”

A Jeruzsálemi vezetők, nem végeztek világi munkát, az utazó felvigyázók közül sem dolgozott mindenki világi munkában. Ők nem luxusban élnek, még akkor sem, ha adományokból fedezik az életüket. Meg van határozva, hogy Ők havonta mennyi jövedelmet kapnak, és elhiheted, hogy a világban meghatározott létmunimum alatti összeget kapnak. Sookal kevesebbet, talán a negyedét sem, mint egy Biboros, vagy a Pápa.

2020. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!