Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Engem mért nem találtak meg...

Engem mért nem találtak meg még a Jehova tanúi?

Figyelt kérdés
Én szívesen csatlakoznék hozzájuk, de eddig egyszer sem léptek velem kapcsolatba sehogy... Biztosan léteznek egyáltalán?
2020. nov. 10. 01:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A bétel vezetőknek valahogy mégis telik arany rolex karórára a nagy létminimum alatt.Ha már a Pápával és bíborosokkal példázódol.
2020. nov. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
38%

Arany karórák?

Bizonyitsd be, hogy azok full aranyból készültek. "Nem mind arany ami fénylik". Ez csak egy rosszindulatú hamis vád, Ők az adományokat nem magukra költik, kizárolagosan, ellenben miből kapnának a Testvérek katasztrófa idején segélyt, miből fedeznék az imádati létesitmények fentartását, a szellemiek elkészitését, és a nyáj kiszolgálását, az egész lakott Földre kiterjedően?

A teljesidejű szolgák, nem úgy kapnak ellátást, ahogy más egyházfők, akik a világból kapnak fizetést. Nincsenek kincstáraik, milliárdos értéktárgyaik, nem laknak luxus villákban.

Tán irigyled Őket? Mert azt hiszed, hogy Ők "lustálkodnak".


Tudod a háttér munkák láthatatlanok, de az eredmény abból látható, amit elérnek azzal, hogy hogyan vezetik egységben erkölcsi mértékkel a nyájat.

Isten pedig ezt áldja meg.

2020. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 KZitus ***** válasza:

Szia Kérdező :-)

Nem tudom mennyire vagy járatos a Bibliában, de talán te is azok közé tartozol, akikről ez a prófécia íródott:»Megrendítem az összes nemzetet, és minden nemzet értékes kincsei bejönnek, és megtöltöm ezt a házat dicsőséggel« – ezt mondja a seregek Jehovája." Aggeus 2:7

Nem vagy egyedül, engem sem "találtak" meg a tanúk, én kerestem meg őket. Nos ha szeretnél többet megtudni Jehováról, szívesen válaszolok neked a Bibliából. Én sem szoktam SENKIT privátban megkeresni, de szívesen válaszolok a nekem írt levelekre. Van, akivel több mint 5 éve levelezem innen az oldalról :-)

Nem tudom hogyan érted az "Én szívesen csatlakoznék hozzájuk,..." alatt, de ez a te esetedben Biblia tanulmányozást, vagy Biblián alapuló beszélgetéseket jelent.

2020. nov. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
52%

Vidiripi


"Amikor Jézus megkérdezte Péter, hogy jobban szereti-e a halászatot, a világi munkájánál, mint Őt arra utalt, hogy vannak,..."


Ezt hol lehet olvasni ,amikor Jézus ezt kérdezi meg Pétertől?


"...ellenben miből kapnának a Testvérek katasztrófa idején segélyt, miből fedeznék az imádati létesitmények fentartását, a szellemiek elkészitését, és a nyáj kiszolgálását, az egész lakott Földre kiterjedően?"


Képzeld el azt a szituációt hogy nem egy központi szervezet ad ilyen katasztrófák idején segélyt a hívő embereknek. Ugyan is ilyen is van! Tudod vannak a hívő emberek aki hallanak arról hogy testvéreik milyen helyzetbe kerültek és vagy saját maguk vagy más testvéreket felkérve eljuttatják a bajbajutottaknak az adományaikat. Legyen az pénz ,élelmiszer vagy más egyéb tárgyi adomány. A hitük és a testvéri szeretet az ami cselekvésre készteti az ilyen hívő embereket! És teszik mindezt úgy hogy nincs központi irányítás. Az adott gyülekezeten belül megszervezik hogyan juttassák el az adományaikat!

Más gyülekezetek esetében a helyet amit az összejövetelekre használnak a helyi gyülekezet tartja fent! És működik képesek fenntartani.

A gyülekezet szellemi kiszolgálását pedig a férfi testvérek látják el úgy hogy készülnek igei szolgálattal. Szintén központi irányítás nélkül. De hívnak testvéreket más gyülekezetekből is hogy szolgáljanak. A beosztást pedig az adott gyülekezet vezetője/vezetői készítik el!


"Nem tudom hogyan érted az "Én szívesen csatlakoznék hozzájuk,..." alatt, de ez a te esetedben Biblia tanulmányozást, vagy Biblián alapuló beszélgetéseket jelent."


Kedves kérdező! Ez a te esetedben nem azt jelenti hogy Bibliát fogsz tanulmányozni. Senkinek az esetében nem ezt jelenti.

Ez azt jelenti hogy kapsz majd egy könyvet Jehova tanúitól és azt fogjátok tanulmányozni.

Ebből te felolvasol és időnként kikerestek majd néhány Biblia verset is. És kérdéseket tesznek fel amelyek ott vannak a könyvben a lap alján! Ezekre te válaszolsz. De semmi baj mert előtte már elolvastad és akár alá is húztad a válaszokat szóval könnyedén vissza tudod majd keresni.

És amikor esetlegesen változik majd egy tanítás akkor a régi könyveket folyóiratokat kidobhatod megtanulhatod az új értelmezést és aszerint adod majd meg a válaszokat a kérdésekre amelyek szintén ott lesznek a lap alján!

2020. nov. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
49%

Bizonyitsd be, hogy azok full aranyból készültek.

Ne nevettesd magad!Gondolod egy bétel nagykutya előállna a tv-ben valami hamis utánzattal?Ugyan már....

Ja nem,egyáltalán nem vagyok irigy ,a szervezet egy tagjára se.

2020. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

[link]

Itt is kérheted, hogy vegyék fel veled a kapcsolatot.

2020. nov. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

" bétel nagykutya"


Miért ne jelenhetne meg? Mitől különb nálam, vagy nálad. Sőt szerintem az lenne a feltűnő, hiszen akkor tudatára ébrenének emberek, mikre költik a pénzüket.

2020. nov. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!