Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten saját képére teremtette...

Isten saját képére teremtette az embert. Az első emberek az ősemberek voltak. Isten úgy néz ki mint egy ősember akkor?

Figyelt kérdés

2020. nov. 16. 18:34
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
32%
mivel az evolúció Isten egyfajta tagadása, ami nem egyeztethető össze a bibliában leírtakkal, ezért a válasz nem, nem volt semmilyen ősember, se neandervölgyi se a többi.
2020. nov. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

11.

Akkor a biblia tagadja szegény dinókat is? :( (és a sok csontvázat a múzeumokban?)

2020. nov. 18. 17:13
 13/36 anonim ***** válasza:

#12


Felesleges neki kérdéseket feltenni, mivel az ilyen fundamentalisták értelmes beszélgetésre nem alkalmasak.


Az ő kirekesztő teológiájuk szerint csak ők értelmezik helyesen a Szentírást, és amint látod, odáig elmennek, hogy burkolatan istentagadással vádolják a másként gondolkodó hívőket.


Én emiatt is hagytam ott a kereszténységet, mert tele van ilyen fanatikusokkal is.

2020. nov. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
miből gondolod hogy azok a dínó csontok igaziak? mert valakik azt mondják? vagy hogy hitler öngyilkos lett például, csak nincs holttest mert elégették stb. ilyeneket ki lehet találni akármikor, csak kell egy jó kis story amivel alá lehet támasztani. elhagytad a kereszténységet? azt lehet hogy jól tetted, nem az aminek mondja magát, sok rossz dolgot követtek el a vatikániak, amibe most nem mennék bele, de utána tudsz nézni. arra nem gondoltatok, hogy lehet úgy is hinni Istenben, hogy nem érdekelnek a "földi helytartói" által manipulált dolgok?
2020. nov. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:

#14


A kommented alapján te primitív ember vagy, így inkább nem beszélgetnék veled.

2020. nov. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
40%
odáig fajult ez a világ, hogy azok primitíveznek le valamilyen felsőbb rendű erőben hívőket, akik azt vallják hogy a majomtól származnak 😂 hát ja, az értelmi szint az valahol ott van. mond meg nekem hogy alakult ki élettelen dologból élő? mert a nagy bumm baromság ezt hangoztatja. szóval ha egy tornádó átmegy egy roncstelep felett, akkor lehetséges hogy összerak egy működő számítógépet vagy repülőt vagy egy titanicot? 😂 ezekre olyan minimális az esély hogy LEHETETLEN. élettelenből élő,először egysejtű majd az ember egy olyan összetett dologgal mint az agya? a semmiből? ebbe ti belegondoltok, vagy csak úgy vagytok vele, hogy bármi csak Isten meg a teremtés ne? és én vagyok primitív... rendben
2020. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:

#16


Na, akkor elmondom neked, hogy miért vagy primitív.


1. Kezdődik az egész ezzel a kijelentéseddel: "miből gondolod hogy azok a dínó csontok igaziak?". A dinoszaurusz csontvázak valódiságát még egy 10 éves gyerek sem vonja kétségbe. Ilyen nyilvánvaló sületlenségre nem is reagálok, mert kb. annyira képtelenség, mintha azt kérdeznéd, hogy az athéni Akropolisz tényleg az ókorból való-e.


2. "kik azt vallják hogy a majomtól származnak 😂"


Nem, ezt senki sem vallja. A legközelebbi rokonunk a csimpánz és a bonobó, ezekkel a fajokkal közös ősei vannak az embernek.


3. "mond meg nekem hogy alakult ki élettelen dologból élő?"


Tanulmányozd az abiogenezist:


[link]


4. "mert a nagy bumm baromság ezt hangoztatja"


Nem. A Nagy Bumm a Világegyetem keletkezését magyarázza. Az 1960-as évek óta, mióta a kozmikus mikrohullámú háttérsugárzást felfedezték, már tudós körökben eldogadott a Nagy Bumm, ugyanis a háttérsugárzás egyértelműen bizonyítja:


[link]


Összegezeve: nem értesz a természettudományokhoz, de ennek ellenére gúnyos stílusban beszélsz róla. Na, ezért vagy primitív.

2020. nov. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Egyébként eleinte csak a tudatlanságod miatt tartottalak annak, bár ha csak az lennél, akkor műveletlennek mondanálak. De a stílusod miatt már illik rád a primitív jelző. Na, de ennyi, én befejeztem veled. Ha kérdésed van, írd ki az oldalon.
2020. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
*elfogadott a Nagy Bumm
2020. nov. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
ezek a te véleményeid, meg sok más hozzád hasonló emberé, de nem tudjátok bizonyítani, hogy igazak is. sajnálom ha kivetni valót találtál a stílusomban, de degradáltál le egy komment alapján idiótának, 2x is. mit vártál majd én kérek bocsánatot? hogy kifejtsem a dínós dolgot, mert úgylátom ezen akadtál fent: igen, én sok dolgot kétségbe vonok amik le vannak írva a mai történelemkönyvekben. ha te egy rózsaszín ködben élsz, ahol minden tökéletes ahogy a média meg a világ vezetői elmondják, akkor az a te bajod.
2020. nov. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!