Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten saját képére teremtette...

Isten saját képére teremtette az embert. Az első emberek az ősemberek voltak. Isten úgy néz ki mint egy ősember akkor?

Figyelt kérdés

2020. nov. 16. 18:34
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

20.

Azzal egyet értek hogy nem minden úgy van ahogy a történelem könyvekben. Vagy csak simán kihagynak dolgokat.

A dinók létezését azonban neked mivel lehetne igazolni?

Ha te vizsgálnád meg a csontoknak a korát?

Mi haszna lenne bárkinek is abból hogy bekamuznak olyat mint a dinók?

Főleg egy ekkora világ méretű össze esküvésnek?

2020. nov. 20. 15:20
 22/36 anonim ***** válasza:
szerintem azért, hogy többnek mondják a föld korát mint amennyi valójában. ha a teremtéstől, vagyis Ádámtól és Évától először összeadjuk a leszármazottakat Noéig, aztán Noétól Ábrahámig, ezután Ábrahámtól Jézusig, akkor megtudjuk milyen idős a föld. és a számok le vannak írva a Bibliában. nem tudom pontosan, még nem adtam össze. de nem évmilliók meg milliárdok. és a dínós állításokkal ezt akarják meghazudtolni, hogy ezek a leletek márpedig millió évesek. de ez az én véleményem, meg még jópár emberé, de mint kiderült idióta vagyok, szóval ez nem számít, csak amit a darwin bácsi meg a többi megírt, mert azok ám igazak és alá vannak támasztva...
2020. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Azt még most sem értem kinek és miért lenne jó ez.


Főleg mert ha én létre akarnék hozni egy ilyen hazugságot ilyen célzottan akkor az azt jelentené hogy tudom az igazat tehát hogy minden igaz és létezik isten. De akkor lényegében szándékosan a pokolba küldeném magamat.


Ha valakinek be bizonyítod hogy van isten nem hiszem hogy nagyon ellenszegülne ilyen dolgokkal főleg úgy hogy semmi haszna belőle.


Mi haszna azoknak akik ezt csinálják?

2020. nov. 20. 16:46
 24/36 anonim ***** válasza:
40%
szerintem a hatalomnak meg a pénznek van köze ehhez. az Isten országa nem ezeken alapszik. ha szétnézel ma a világban mit látsz? egyet nem értést a nemzetek között, néhol háborúkat, szegénységet, elnyomást, multimiliárdosokat akik ha akarnák eltörölhetnék az éhezést stb. ezekből mind az jön le, hogy a gonosz szándék vezérli ma az emberek javát. magyarul elfordultunk Istentől, mivel szabad akaratunk van és úgy gondoltuk nincs rá szükségünk. így hogy várnánk el tőle hogy közbeavatkozzon és megállítja az erőszakot a világban? ami most van, az messze van attól aminek lennie kellene, és ez jópár nagy befolyású embernek a javát szolgálja, miért akarnának változtatni?
2020. nov. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Mert egy olyan esetet feltételezünk most ahol ők 100% biztosra tudják hogy isten létezik.

Nem az vezérli őket hogy másoknak ártsanak hanem hogy nekik miből származik hasznuk. Ha pedig tudod hogy halálod után öröké szenvedni fogsz akkor a pénz és egyebek jelentéktelenek lesznek. Akkor inkább eldobnák a dolgaikat hogy a mennybe kerüljenek mert az szolgálja a hasznukat.

Most nekik az jelenti a "mennyországot" hogy minél több pénzük van és minél nagyobb a hatalmuk stb. Azért pedig hogy elérjék ezt a mennyországot mindent meg tesznek.

De ha tudnák hogy van isten akkor a mennyországuk át alakulna a vallásos mennyországá és azért tennének meg mindent hogy oda kerüljenek. Pont mint most(csak most más jelenti nekik a mennyet).

2020. nov. 20. 17:47
 26/36 A kérdező kommentje:
Nem tudok olyat elképzelni hogy bárkinek haszna lenne egy ilyen hazugság terjesztéséből.
2020. nov. 20. 17:49
 27/36 anonim ***** válasza:
PL. a dínók nagyon jó marketing fogás. Dollár milliókról van szó. Az én unokaöcséim játék dínók között nőnek fel, öcsém a dínókra már legalább egy milliót elköltött és megy Soros bácsinak.
2020. nov. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Akik kitalálták a dínókat hasonlóak azokhoz, akik kitalálták a koronavírust.
2020. nov. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Ha arra gondolsz hogy a vírus egy kamu akkor gratulálok hogy az ismeretségedben vagy te még nem kaptad el. Jó neked.


Amúgy nem kell a dinókat bekamuzni. Sokkal több munka lenne vele mint haszon. Rendszeresen le kéne fizetni a tudósokat aki csak megvizsgál egy dinó csontot. Rengeteg kamu ásatást kéne pénzelni és lefűzetni mindenkit aki azzal foglalkozik. Lefűzetni azokat akik arról álmodtak hogy ezekkel fognak foglalkozni majd kiderült hogy az egész kamu.

Egyszerűen olyan sok embert kéne folyamatosan lefűzetni hogy egyáltalán nem érné meg már az se hogy mennyi munka lenne

lefűzetni azt a sok ember és akkor még a pénzről nem is beszéltünk hogy mennyivel kéne lefűzetni őket.


Sokkal egyszerűbb létező dolgokból pénzt csinálni.

Karácsony, halottak napja, Valentin nap, stb.

Mind arról szól hogy költs.

2020. nov. 24. 10:58
 30/36 anonim ***** válasza:
a Biblia pedig óriásokról beszél, akik az angyaloktól erednek, mert lejöttek és néhány nőt felcsináltak, így keletkeztek (nefilim szóra keress rá, most nem akarok jobban belemenni, csak példának hoztam fel). Ezek a csontok hol vannak? az egy dolog hogy a vízözönkor kihaltak, de a csontok meg kellene hogy maradjanak. ezeket is eltusolhatják, hogy ne jusson a nép tudtára.
2020. nov. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!