Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pszichopata emberek hogy...

Girlll3 kérdése:

Pszichopata emberek hogy tudnak üdvözülni?

Figyelt kérdés
Ők hogy bánják meg a bűneiket? Nincs lelkiismeretük. Vagy ha Istenhez fordulnak, akkor megváltozik az agyuk szerkezete és lesznek érzéseik, bűntudatuk?

2020. nov. 20. 20:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
42%
Mennek a grillsütőbe.
2020. nov. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Rideg racionális a gondolkodásuk, nem hisznek sem a mennyben, sem a pokolban.
2020. nov. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
40%
Teljesen racionálisan meghozza a döntést, hogy elfogadja Jézust megváltójának, mert nem akar pokolra kerülni és szenvedni örökké.
2020. nov. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%
ha a pszichopátia betegség, akkor úgy, ahogy más beteg ember
2020. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 effre ***** válasza:
60%

Mivel kompromisszumra nem képes manipulatív személyiségjegy jellemzi ,kiválasztottnak is sokszor képzeli magát pl mit Isten első számú (vagy egyetlen)szócsöve.

Éles eszére nagyon büszke ,érzelmi és erkölcsi világa szegényes, szerintem magától értendőnek veszi, hogy ő csakis üdvözülhet.

2020. nov. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
60%
Talán ők más elbírálás alá esnek. Alapvetően hiányzik valami beleőle, ami emberré tenné. Lehet, hogy Isten nem emberként tekint rájuk.
2020. nov. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
26%

Nem az alapján kerül vagy nem kerül valaki a Mennyországba, hogy milyen személyiségű, vagy éppen milyen betegsége van. Egyedül a Jézusba vetett hit által lehet üdvözülni. Aki Jézust nem fogadja be, az az Atyát sem fogadja be, mert Jézus és az Atya egyek.


Aki megtért és kereszténnyé vált, lélekben rögtön megváltozik. A testi (agyi) problémák ideig még fellelhetők, de rohamosan javulni fog az illető állapota.

Amit tudni fog, nem magától fogja tudni, az Atya nyilatkoztatja ki neki.

Már nem fogja örömét lelni a bűnben.


Amit Isten tisztává tett, azt ne tartsuk tisztátalannak. Isten irgalma mindenkire kiterjed. Mind emberek vagyunk és híjával vagyunk Isten dicsőségének és szentségének. Bár vannak viselkedésbeli különbségek az emberek között, Isten nem ezt nézi. Olyan nagy az ember és Isten közötti különbség, hogy az ember és ember közötti különbség egészen elenyésző.

Isten felhasználja a jóra a megtért embereket, sőt dicsőségére fordítja bizonyságul.

Ráadásul Jézus kifizette az árat az emberiség minden múlt-, jelen-, és jövőbeli bűnéért, a megváltás mindenkire vonatkozik.

2020. nov. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
7-es ez mind szép és jó. Viszont gyógyult pszichopatáról sose hallottam még. Meg én is hívő vagyok és semmit sem változtam. A betegseim megmaradtak és a természetem se sokat módosult. Ehhez mit szólsz? Pedofil papok is... pl ők se szentek, sőt sorozatosan követik el az ártatlan gyerekekkel szembeni legnagyobb bűnt. Pedig hívők.
2020. nov. 21. 09:52
 9/29 KZitus ***** válasza:
23%

Szia

Nem kell megbánni a bűneiket,hiszen betegségükből kifolyólag talán nem is tudják bűnös állapotukat. De a kérdés még mindig az, mi a kilátásuk a jövőre nézve? A Biblia reménységet ad ezeknek az embereknek: "És reménykedem Istenben, mint ahogy ezek az emberek is, hogy lesz feltámadásuk mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak." Cselekedetek 24:15 Tehát nekik, mint "igazságtalanok"-nak Isten lehetőséget ad Krisztus Királyságában, amikor már nem lesz betegség -, a választásra. Oktatásban fog részesülni, és azután dönthet, ha akar élhet Krisztus kormányzása alatt örökké.

Azok, akik jelenleg ilyen egészségi állapotban élnek, róluk nem ír a Biblia mi történik velük, amikor eljön Isten ítéletnapja. De ha a halott "igazságtalanokról" gondoskodik, bizonyosan szeretettel törődik majd az élőkkel is.

2020. nov. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
9-es! De akkor ki választaná a Sátánt?! Hát, ki ne akarna örökké boldog lenni. Kinek kellene a Pokol vagy az, hogy elkárhozik? Nyilván senkinek.
2020. nov. 21. 12:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!