Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek igaz, hogy mi...

Szerintetek igaz, hogy mi választjuk a sorsunkat és előre el van döntve a jövőnk ?

Figyelt kérdés
Pl mi van akkor , ha valaki azt mondatja velem, persze nem szó szerint , csak az érzet, hogy rontsam el, hagyjam el, mintha valaki azt súgalná a jelenben, hogy ne tegyem meg, vagy máshogy tegyem meg, és ez a jövőben beigazolódik, hogy rosszul alakult, rosszul döntöttem, "hibásan "éreztem. Akkor ez karma feladat, vagy hibásan működöm? Ilyen volt, hogy gyerekként hogy nem ettem jól, hogy ne hízzak, ne nőjjek fel, későbbb ne tetszem a pasiknak, hogy aztán ne végződjön olyan rosszul a kapcsolatom, mint a szüleimnek, nagyszüleimnek. Ezt így nem tudatosan csináltam, csak utólag jöttem rá, hogy csomószor olyan, mintha magamnak keresném a bajt. Most a súlyom miatt rengeteg negatív következmény jár, nincs önbizalmam a férfiaknál, és kihat a kapcsolataimra és munkahelyi teljesítményemre is ez az egész, hogy nem fogadom el így magam. Nem tudok hízni, és okolom magam az akkori döntések miatt... Lehet, hogy ez karma, vagy csak elrontottam 10évesen, és most viseljem a következményeit?

2020. nov. 25. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen.

Ami neked van az sorskönyv. A saját tudatalattidból jön.

2020. nov. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszek semmiféle eleve elrendeltetésben, de szerintem az örökölt tulajdonságok és szociális minták keveréke eléggé rá tudja nyomni a bélyegét egy ember életére.
2020. nov. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem. A jövőd rajtad múlik, ellenben milyen jog alapján kér számon Isten.

A "sorsodat", magad irányitod, szabad akaratod van ebben. A Tetteidért felelős vagy. Ha eleve igy döntött valaki az életedről, nem lehetne száon kérni.

2020. nov. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Velem is szokott olyani lenni, hogy azt mondja egy hang, hogy ne írjam le, ne tegyem... Aztán ha mégis megtenném, elmegy az internet vagy lekapcsol a villany...
2020. nov. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a te döntésed. Nem kell "viselni a következményeit", át kell értékelni a dolgokat, ennyi.
2020. nov. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Keresd Jézus akaratát, és minden rendbe jön
2020. nov. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ilyen volt, hogy gyerekként hogy nem ettem jól, hogy ne hízzak"

Annyiban pontosítanálak, hogy akkor eszik az ember jól, ha nem hízik el, nem lesz dagadt.


"Most a súlyom miatt rengeteg negatív következmény jár"

Egyél kevesebb diszacharidot (cukor), egyél helyette összetett szénhidrátot. Figyelj a makrókra, és ha fogyni akarsz, legyél kalóriamínuszban.

2020. nov. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Van, ami előre el lett döntve: pl. miért pont ideszülettünk, miért pont most, miért nem 300 évvel korábban?

De alapvetően a tetteinkért mi vagyunk felelősek. Tehát, ha én most felállok és kirabolom a sarki bankot, az nem azért van, mert ezt írták meg, hanem mert én szabadon így döntöttem.

2020. nov. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"...hogy mi választjuk a sorsunkat és előre el van döntve a jövőnk ?":


Nehéz kérdés:

Van egy neveltetési stílus, amit adnak a szülők, ezek belénk táplálódik az alaptermészetünk mellé. Amikor serdülők leszünk, kezd kinyílni a világ körülöttünk, tehát másként kezdünk el nézni a társadalomra, van, hogy tanulunk valamit, van, hogy nem.


Így nézve elindul egy utunk a világban, amiben, ha csak hagyjuk magunkat úszni az árral, akkor valóban mi választjuk a sorsunkat, így előre el van döntve a jövőnk is vele.

De ha mi ebbe beleavatkozunk, mert érezzük, hogy mást, máshogyan kellene cselekednünk, akkor változtatunk rajta egy másik útra, ami innen nézve egy változtatott út, és mégis mi választottuk, és lényegében ez a változtatott út is vezet valahova, tehát előre el van ez is döntve valahol, valahogyan.


Nem biztos, hogy helyes az elgondolásom.

2020. nov. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!