Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek nem sokkal logikus...

Szerintetek nem sokkal logikusabb néhány ősi vallás mitológiája, mint a keresztényeké?

Figyelt kérdés

csak egy kiragadott példa: a keresztényeknél a "gonosz", a Sátán a "jó", azaz Isten teremténye. Isten mindenható, tehát elvileg elpusztíthatná a gonoszt, mégsem teszi, hanem inkább rászabadítja az emberiségre, hogy itt parádézzon. aztán ha sikerül magával ragadnia az embert a földi élvezetek révén (drogok, szabados szexualitás, stb.), akkor a halál után jön a dádá, és sülhetünk ropogósra a pokolban az idők végezetéig...


legalább az ősi vallások azt mondták, hogy van egy csomó isten, aki többé-kevésbé egyenrangú. pl. valahol úgy képzelték, hogy nappal a fény istene győzedelmeskedik a sötétség istene felett, éjszaka fordítva, és ez így megy amíg világ a világ, egyenrangú felek, nem tudják elpusztítani egymást soha... nem logikusabb ez?


2014. jan. 30. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

5 m hosszú rézcsővel kiállni a viharba nagyobb baromság,vagy rápisálni a magasfeszültségű villanypásztorra?


Mindkettő ugyanolyan baromság.

2014. jan. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
A kereszténykénél még a spagetti szörny is logikusabb. Vajon miért húsgombóc formájúak a bolygók?
2014. jan. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ismét egy ember, aki még mindig nem értette meg, hogy a Sátán, a bűn Isten hiányát jelenti. A halál utáni "dádá", vagyis a kárhozat pedig ugyanúgy az ember szabad döntése, mint a bűn: akkor az ember nem Istent választja, hanem inkább a hiányát.
2014. jan. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as


Már eleve a bűnbeesés történetében nincsen ráció.

2014. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A világosság hiánya mi? A sötétség.

A poklot pont ezért én úgy képzelem el, hogy olyan hely, ahol csak és kizárólag azon fogok gondolkodni, hogy "mit nem tettem meg, pedig lett volna rá lehetőségem, vagy mit tettem volna másképp?".

Ha valaha rontottál el valamit, vagy esetleg tettél olyat, ami visszafordíthatatlan károkat okoztál másoknak, akkor tudod, hogy milyen érzés ezzel együtt "élni".


A kereszténységet félrevezették a "papok" (farizeusok), akik tudják a héber szöveget is néha, de a jelentését nem... Különben meg Istent mindenkinek egyedül kell "keresnie", mások csak útmutató táblaként lehetnek jelen az élet(ünkben)-ben, mert nem mások miatt leszek hitetlen, vagy hívő... Magam miatt. És itt nem a kereszténység hitéről beszélek, hanem úgy a HIT teljes fogalmáról.


Emiatt van az emberekben Istenről ilyen kép. A mikulás, aki ad (ha jó vagy), a főnök, aki csak szívat, az apa, aki csak "beszél", de nincs ránk ideje...

Isten ott van mindenhol, mindenkivel!


Mindennek oka van, attól, hogy nem látjuk.

Aki keres, az megtalálja a válaszokat.

2014. jan. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tudod pont azért HIT és nem TUDÁS a vallás mert nem akarnak mindent logikusan megmagyarázni. Nem kaphatsz minden kérdésre választ, de keresheted az "Utad". A mitológia annyira logikus, hogy tudni, hogy csak az emberi képzelőerő és a félelem gyártotta képzetek, míg a keresztény vallás logikátlan, ezért különbözik más vallásoktól.


Félreértés ne essék, én voltam már sok vallásban, de most leginkább ateistának nevezném magam. Tehát nem egy katolikus begyepesedett ember vagyok aki csak ezt az egy vallást ismeri. (Ezenkívül nagyon szeretem a mitológiát).

2014. jan. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
8%
A kereszténység nem mitológiákra épül, hanem valóságra. Jézus Krisztus eljövetelét Dániel próféta az i.e. 6. században megjövendölte évre pontosan. Olvasgatva más, ősi vallásokról (Pl Hérodotosz művében) nem fedeztem fel ilyesmit.
2014. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A kereszténység nem mitológiákra épül, hanem valóságra. Jézus Krisztus eljövetelét Dániel próféta az i.e. 6. században megjövendölte évre pontosan. Olvasgatva más, ősi vallásokról (Pl Hérodotosz művében) nem fedeztem fel ilyesmit."


Csak akkor alapulna valóságra, ha lenne bizonyíték Jézus létezésére :-)

A Kereszténység és a régmúlt mitológiák között csak egy különbség van: A kereszténységnek még vannak aktív hívei.

2014. jan. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2014. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!