Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények díszíthetnek fát...

Keresztények díszíthetnek fát karácsonykor?

Figyelt kérdés

2020. dec. 22. 01:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
#A pogányoknak nem volt karácsonyfájuk. Persze lehet magyarázni, hogy Luther Márton pogány volt, aki fát díszített karácsonyra.
2020. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

6, 7 válaszolónak:


Nem tudom megfigyelted-e , hogy amikor válaszoltam, a Bibliára hivatkoztam, Isten szavára, mint a Keresztény imádat és élet meghatározására.

Nem kezdtem vallásokat megnevezni, meg személyeskedni.

A kérdést pedig nem Jehova Tanúja tette fel. Hogy milyen szándékkal, az már az Ő sara. miért kell ellenségeskedni, legyél békében.

2020. dec. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Bár én nem tartozom a címzettjeid közé, de elárulod nekem, milyen akadályt jelent Neked a karácsonyfa Isten imádatában?
2020. dec. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem válaszolok Kedves 13-as hozzászóló, mert nem kívánom fokozni a gyűlöletkeltést.
2020. dec. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg nyugodtan privátban.
2020. dec. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"A keresztény életet élők a tiszta imádat érdekében, tartózkodnak minden olyan dologtól ami nem Isten Szaván alapul."


Igen ez nagyon igaz! Ezért is kell távol tartania magát az olyan kijelentésektől hogy Isten egy szervezethez való csatlakozást feltételként szab a megmeneküléshez! Na ez egy hatalmas nagy hazugság! Ilyen nincs a Bibliában!

2020. dec. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem szoktam Privátot sem írni. Bár ezzel vádolnak rendszeresen.
2020. dec. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Isten mindig is összekapcsolta a megmentést valamivel. S mindig a népéhez kellett tartozni, mivel egy egységes imádatban vezet.

Régen az Izraeliták voltak a "szervezet". Most más.

2020. dec. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ez Jehova tanúi "szentháromsága"!

2020. dec. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Tévedés, nincs szentháromság.

Az angyalait is egységesen vezeti, jól szervezetten. Képzeld el ha a katonák összevissza saját terv szerint mennének háborúba, és nem az egységes parancs alapján, amit a felettesük mindenkinek kiad.

Isten nem vallások sokféleségében és tanitásban állította fel a neki járó imádatot.

Egységesen minden emberre ugyan az volt érvényes, egy igazság van.

Az utolsó napokra ígéretet tett egy igazgatás "felől" amely egy egységes imádatot jelent. A Fia mint a gyülekezet feje ezen munkálkodik, és támogatja azokat, akik szintén ezen fáradoznak.

(Efézus 1:9, 10) . . .magában 10 egy olyan igazgatás felől, mely a meghatározott idők teljességének végén történik, hogy tudniillik ismét egyesít mindent a Krisztusban, az egekben levőket és a földön levőket. . .


Vagy is felkészíti a felkent keresztényeket az égi életükre, Krisztus mellett, és felkészíti a földi reménységű keresztényeket Krisztus messiási királyságának uralmára.

Nem is tudják, mi Isten királysága, mit jelent, pedig imádkoznak érte.

Szerinted a vallások különböző tanítása alapján az emberek egységesen felkészítést kapnak a jövőt illetően? Amikor nem egyeznek az égi, és a földi reménységet illetően sem, és tanitások sem egyformák.

Gondolod, hogy ott fogja elkezdeni az embereket egységesen tanitani?


Mi lett volna ha a népe Egyiptomban, nem egységesen kezdtek volna készülődni a kivonuláshoz. Mert az egyik balra akart volna menni a másik jobbra. Nem nem, egységesen egy vezetés alapján kellett követni az utasítását, még ha esetleg emberi szemszögből nem értenek egyet azzal.

2020. dec. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!