Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények díszíthetnek fát...

Keresztények díszíthetnek fát karácsonykor?

Figyelt kérdés

2020. dec. 22. 01:13
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
59%
A katolikus egyház is egységes vezetés alatt van, (a legegységesebb vezetés, ami létezhet, hiszen szigorú hierarchia, élén egyetlen emberrel). Tehát akkor ezek szerint a katolikus egyház is van olyan jó ilyen tekintetben, mint Jehova Tanúi. Egyetértesz?
2020. dec. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
56%

Nem.

DE most nem fejtem ki, hogy a Biblia alapján miért nem.

2020. dec. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Tévedés, nincs szentháromság."


A tévedés nálad van ,mert én nem azt írtam hogy van. És idézőjelbe is tettem az adott szót!


"Képzeld el ha a katonák összevissza saját terv szerint mennének háborúba, és nem az egységes parancs alapján, amit a felettesük mindenkinek kiad."


Képzeld el hogy az úgynevezett felettes kiadta a parancsot egyértelműen!

Máté 28:19-20


"Isten nem vallások sokféleségében és tanitásban állította fel a neki járó imádatot."


Jehova tanúinak sokféle tanítása van! Nem is értem hogy hogyan lehet egy tanításról azt állítani hogy igazság aztán pedig megváltoztatni az igazságot! Ha meg kell változtatni akkor az nem igazság!

Tudod a bibliai példa alapján akiket a szellem vezérelt azoknak nem kell változtatniuk az igazságon. Egyszer helyre lettek igazítva és többször nem kellett!

- Nincs olyan példa hogy valakit többször is helyre kellett igazítani ugyan abban a dologban!


"Egységesen minden emberre ugyan az volt érvényes, egy igazság van."


Így van! Kivéve az Őrtorony szervezetben. Mert ott van az igazság amiből aztán hazugság lesz mert jön az új igazság!


"Efézus 1:9, 10 egy olyan igazgatás felől..."


Hm...Jehova tanúi és az Őrtorony Biblia fordítása ,hát persze!

Jehova tanúi sokszor felhozzák hogy hogy ők bizony a Károliból tanultak annak idején! Nézzük hogy is van a Károliban!

És így tűnik ki az hogy a többi fordításban sehol nincs olyan hogy "egy olyan igazgatás felől..." - Nincs olyan hogy "igazgatás"!

Efézus 1:9 Megismertette velünk akaratának titkát az ő jó kedve szerint, amelyet előre elhatározott magában, 10 az idők teljességének rendjére nézve, hogy Krisztusban mindeneket egybeszerkeszt, mind amelyek a mennyben, mind amelyek a földön vannak.

- És ki az aki által mindenkit egyesít?

Milyen érdekes nem azt írja hogy tanítás szervezet gyülekezet akármi. Hanem azt olvashatod hogy: KRISZTUSBAN

És miért benne? Mert Isten ezt így látta JÓNAK! Nem véletlenül ebben biztos vagyok!


"Nem is tudják, mi Isten királysága, mit jelent, pedig imádkoznak érte."


Kik nem tudják? A felkentek vagy a földi reménységűek?

2020. dec. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Szerinted a vallások különböző tanítása alapján az emberek egységesen felkészítést kapnak a jövőt illetően?"


Szerintem! János 10:27-28

Elhiheted hogy akik Krisztuséi azok megkapják az Ő pásztoruktól a kellő felkészítést!

Had kérdezzek valamit! Milyen történeteket hallottál vagy olvastál azokról a Jehova tanúiról akik a Kínai népköztársaságban élnek vagy Észak-Koreában?

Kína lakossága 1,4 milliárd körül van! Észak-Korea pedig a világ egyik legelzártabb országa. Kínában egyes becslések szerint 100 millió felett van a keresztények száma! Pedig a kínai állam nincs kiegyezve a kereszténységgel! "Aki Krisztust a kínai állam fölé helyezi, számíthat arra, hogy eltávolítják, esetleg börtönbe kerül."

- Szeretnélek emlékeztetni hogy Isten ki által is akarja egyesíteni az embereket! Efézus 1:10

Akár az elzártság akár az hogy egy állam így beleavatkozzon a hívők életébe szerinted megakadályozza Istent abban hogy amit elhatározott az elmaradjon?


"Amikor nem egyeznek az égi, és a földi reménységet illetően sem, és tanitások sem egyformák."


Jelenések 7:4

A másik dolog meg az hogy az egyházakon belüli tanítások azok egyformák. Az egyes egyházak között vannak eltérések de ha így nézzük az Őrtorony is eltér a többitől! Tehát ti sem vagytok egységesek!


"Gondolod, hogy ott fogja elkezdeni az embereket egységesen tanitani?"


Én azt gondolom hogy Isten nem a fejben fogja egységesíteni elsősorban az embereket hanem lélekben.

János 4:23

A lélek van előbb említve és én nem hiszek a véletlenben. Hogy ez véletlenül lett így megíratva!


"Mi lett volna ha a népe Egyiptomban, nem egységesen kezdtek volna készülődni a kivonuláshoz. Mert az egyik balra akart volna menni a másik jobbra. Nem nem, egységesen egy vezetés alapján kellett követni az utasítását, még ha esetleg emberi szemszögből nem értenek egyet azzal."


Ábrahám nem azt tette amit Isten mondott neki. Viszont Róma 4:3

De nézzük mi a helyzet az Újszövetség esetében! Ki is igazít helyre?

Filippi 3:15 Akik tehát tökéletesek, azoknak így kell gondolkozniuk, de ha ti valamiben másként gondolkoztok, Isten azt is ki fogja jelenteni nektek.

Egységes vezetés! A gyülekezetem elöljárói olykor vitatkoznak de miután megszületett a döntés már egységesen képviselik azt!

Mit ír a Biblia az egységről?

Zsoltárok 133:1 [Ének fölmenetelkor. Dávidtól.] Íme, mily jó és mily gyönyörűséges, amikor a testvérek egységben együtt laknak!

Filippi 1:27 A Krisztus evangéliumához méltóan viselkedjetek, hogy akár odamegyek, és látlak titeket, akár távol vagyok, azt halljam felőletek, hogy megálltok egy lélekben, egy szívvel küzdve az evangélium hitéért,


- Ezt az idézetet kifejezetten az Ú.V.F. vettem! De nézd meg más fordításokban is ,érdemes!

Kolossé 2: Az a célom, hogy a szívük megvigasztalódjon, egységessé tegye őket a szeretet, és élvezzék az abból fakadó áldásokat, hogy teljesen biztosak abban, amit megértettek, és így pontosan megismerjék Isten szent titkát, vagyis Krisztust

2020. dec. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!