Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint miért...

Jehova tanúi szerint miért lényegtelen gyakorlat a Miatyánk imádkozása?

Figyelt kérdés
Ha már a Miatyánk is lényegtelen, akkor mi tartozik egyáltalán számukra a tiszta imádatba?
2020. dec. 23. 05:06
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Tehát akkor hazudott az a tanú, aki ezt leírta? Mert hogy még nyoma is van, tehát hiába próbálod magatokat újra és újra az ártatlan és üldözött mártír szerepbe mutatni. Annyira ciki vagy KZitus, aki képes pofátlanul a Krisztus anagrammáját felvenni. Annak hiszed magad, mi?
2020. dec. 23. 13:44
 12/25 A kérdező kommentje:
És akkor jön a következő kérdés: ha valóban egységes a világon a jehovista tanítás, akkor most melyik tanú hazudik?
2020. dec. 23. 13:45
 13/25 anonim ***** válasza:
16%

Honnan jön a kérdés? Ki mondta, és hol lehet ezt megnézni.


Jézus Főpapi imája pedig nem a Máté 6. fejezetében van, hanem a János 17. fejezetében. Jézus itt nem imádkozik hanem azt mondja el, mi legyen az ima tartalma, és milyen sorrendben. Vagy is tanítja az imádkozás módját.

Sehol nem olvassuk sem Jézusról sem másról, hogy ezt az imát igy mormolták volna, a keresztény időkben. Az Istennel való beszélgetésnek saját szavakkal és érzésekkel kell lenniük Isten felé, mint amikor valaki beszélget, azt nem tanulja be, és mondogatja állandóan.

Tessék Jézus egyik imája:

(János 17:1–26) . . .:szemét az égre emelve így szólt:

„Atyám, eljött az óra. Dicsőítsd meg a Fiadat, hogy a Fiad is megdicsőítsen téged. 2 Hatalmat adtál neki minden ember fölött, hogy örök életet adjon mindazoknak, akiket neki adtál. 3 Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust. 4 Én megdicsőítettelek a földön, és elvégeztem a munkát, melyet nekem adtál. 5 Most tehát, Atyám, dicsőíts meg, hadd legyek melletted, és hadd kapjam meg azt a dicsőséget, amelyben akkor volt részem, amikor melletted voltam, mielőtt a világ lett. 6 Megismertettem a nevedet azokkal az emberekkel, akiket nekem adtál a világból. A tieid voltak, te pedig nekem adtad őket, és megfogadták a szavadat. 7 Most már tudják, hogy mindaz, amit nekem adtál, tőled van, 8 hiszen elmondtam nekik mindent, amit te mondtál nekem. Ők megfogadták azokat, és bizonyosan megtudták, hogy a te képviselődként jöttem el, és elhitték, hogy te küldtél el engem. 9 Őmiattuk kérlek. Nem a világ miatt kérlek, hanem azok miatt, akiket nekem adtál, mert ők a tieid. 10 És mindaz, ami az enyém, a tiéd, és ami a tiéd, az enyém, és ők dicsőítettek engem. 11 És én nem vagyok többé a világban, de ők a világban vannak, én pedig hozzád megyek. Szent Atyám, vigyázz rájuk a te nevedért, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk. 12 Amikor velük voltam, vigyáztam rájuk a nevedért, melyet nekem adtál. Megvédtem őket, és egyikük sem veszett el, kivéve a pusztulás fiát, hogy beteljesedjen az írás. 13 Most azonban hozzád megyek. Ezeket pedig azért mondom el a világban, hogy ők is ugyanúgy örüljenek, ahogy én. 14 Elmondtam nekik mindazt, amit te mondtál, de a világ gyűlöli őket, mert ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak. 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy vigyázz rájuk a gonosz miatt. 16 Ők nem része a világnak, mint ahogy én sem vagyok része a világnak. 17 Szenteld meg őket az igazság által. A te szavad igazság. 18 Ahogy te elküldtél engem a világba, úgy én is elküldöm őket a világba. 19 És megszentelem magamat az érdekükben, hogy ők is meg legyenek szentelve az igazság által. 20 Nemcsak őmiattuk kérem, hanem azok miatt is, akik az ő szavukra hisznek bennem, 21 hogy mindnyájan egyek legyenek, mint ahogy te, Atyám, egységben vagy velem, és én egységben vagyok veled, és hogy ők is egységben legyenek velünk, hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél el engem. 22 Nekik adtam azt a dicsőséget, melyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint ahogy mi is egyek vagyunk. 23 Én egységben vagyok velük, te pedig egységben vagy velem, és így ők is tökéletesen eggyé válnak. Ebből fogja tudni a világ, hogy te küldtél el engem, és hogy szeretted őket, mint ahogy engem is szerettél. 24 Atyám, szeretném, ha azok, akiket nekem adtál, ott lennének velem, ahol én vagyok, hogy lássák a dicsőségemet, amelyet nekem adtál, mert már a világ megalapítása előtt szerettél engem. 25 Igazságos Atyám, a világ bizony nem ismert meg téged, de én ismerlek, és ők felismerték, hogy te küldtél el engem. 26 És megismertettem velük a nevedet, és ezután is megismertetem, hogy ők is úgy szeressenek másokat, ahogyan te szerettél engem, és hogy egységben legyek ővelük.”


(Lukács 22:41, 42) . . .és imádkozni kezdett, 42 ezt mondva: „Atyám, ha úgy akarod, távolítsd el tőlem ezt a poharat! De ne az én akaratom legyen meg, hanem a tiéd.”

A Biblia azt mondja a keresztényeknek, hogy „az ima és könyörgés minden formájával élve” kitartóan imádkozzanak, és nem azt, hogy egy betanult szöveget mormoljanak.

Itt van például a "jöjjön el a Te országod, mint az égben úgy a Földön is"

ezt mormolják sokan, vagy is kérik Isten országát az akaratát, a földre is. De hogy mit kérnek azt nem tudják, csak megszokásból hajtogatják.

Hiszen ezt az akaratot közben nem is ismerik el, mert mindenki az égbe megy szerintük.

Mint ha Isten akarata a Földre semmit nem érne de azért kérik.

2020. dec. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

"Az, hogy milyen lelkület van bennetek, azt újra és újra bizonyítjátok."


Azt, hogy benned milyen lelkület van, azt a te hozzászólásaid is nagyon ékesen bizonyítják. Idejössz okoskodni, meg felháborodni, mert egy másik vallás képviselői másképp gondolkodnak. Mi közöd van neked hozzá? Ettől áll fel, hogy a JT-ket cseszegeted, vagy ettől jobb embernek érzed magad?


Amúgy az egész azért is hatalmas kabaré, mert a JT-k sosem cseszegetik a többi felekezetet legalábbis nem itt a GYK-n, ti meg naponta írjátok ki az ilyen kérdéseket.

2020. dec. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

#14

Akkor csukott szemmel olvasod ezt a fórumot. Napi szinten ír ki egyik tanú katolikusokat kritizáló, sokszor sértő kérdéseket is. Ezt a kérdést is egy ilyen apropóján írta ki a kérdező. Tessék, itt a kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


Ezt egy tanú írta ki, akinek nincs jobb dolga, mint heti sok alkalommal cseszegetni a katolikusokat. Itt hangzik el a tanú kérdező által, hogy mennyire lényegtelen a Miatyánk és mennyire nem kellene imádkozni se.

A kérdező mindenben inkvizíciót lát, miközben ő maga próbálja megtestesíteni mindazt, ami az inkvizícióban rossz és helytelen volt.

2020. dec. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
9%

#15 habár nem olvastam el a hozzászólásokat a kérdés maga szerintem nem egy felekezet ellen van. A magam részéről nem láttam még JT-től olyat, hogy "kedves katolikusok, milyen érzés abba az egyházba tartozni, amelyik bizonyíthatóan többezres nagyságrendben tusolja el a tinifiúk sggbekúrását?"


Pedig ugye mondjuk ez egy elég adekvát kérdés.

2020. dec. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

#16

Ennyire ne legyél álnaiv, melyik felekezetben van szerinted még rózsafüzér? Gondolom a nagyon "kedves" tanú is véletlenül pont az inkvizícióval köti össze a rózsafüzért, hiszen szó sincs katolikusokról.

Kicsit nevetséges vagy.


Amúgy mellékesen jegyzem meg, több papot is ismertem gyerekkoromba, egyik se akart molesztálni. Lehet velem volt a baj, túl csúnyácska voltam vagy valami.

2020. dec. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
53%

#17 szerintem ez nem álnaívság, pont mivel pl nekem fngom sincs, hogy a kaotikusok gyakorolják-e még ezt a primitív babonát, vagy már nem.


Értem, hogy te több papot ismertél és senki sem akart megbszni, de ettől az még tény marad, hogy többezres nagyságrendben tusolta el a katolikus egyház a gyerekmolesztálásokat.


De eltértünk a tárgytól, nekem a katolikusokkal sincs semmi bajom, mint ahogy a JT-kkel sincs, vagy a reformátusokkal, baptistákkal stb.


Azt viszont képtelen vagyok felfogni, hogy mi örömét leli az egyszeri baptista az ilyen kérdések kírásában.

2020. dec. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

#18

Fogalmam sincs, hogy milyen felekezetű, aki ezt a kérdést kiírta. De örülök, ha nem katolikus (persze még jobban örülnék, ha az lenne :P ), mert ezek szerint már más felekezetűeknek is szemet szúr a tanúk katolikusok elleni "hadjárata".

Mondjuk kicsit kontra produktív is a tanúk ilyen hozzáállása, mert szerintem a legtöbb keresztény számára kicsit megbotránkoztató, hogy pont a Jézus által tanított Miatyánk imát akarják háttérbe szorítani.

2020. dec. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

#19 akik ellen itt a GYK-n hadjárat van, az teljesen egyértelműen a JT-k. De amúgy egy ilyen kérdéssel mit lehet megoldani? Mármint idejön pár hülye hőbörögni, hogy "jaj a tanuk azok milyenek" és aztán? A nagy semmi. Primitív gondolkodás.


Nekem a JT-k inkább hóbortos bolondoknak tűnnek, akiket békén kell hagyni mert amúgy ártalmatlanok. A többi egyházhoz képest mindenképpen.

2020. dec. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!