Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi, mit tennétek...

Jehova tanúi, mit tennétek ilyenkor?

Figyelt kérdés

A félreértések elkerülése érdekében: én nem vagyok jehova tanúja.

Szóval, tegyük fel, hogy az iskolában karácsonyi húzás van, mindenki vesz és kap ajándékot valakitől. Ti beszálltok ebbe, vagy simán a vallásotokra hivatkozva megtagadjátok a részvételt?



2020. dec. 24. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Az utóbbi.
2020. dec. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Még mindig ez a hlyeség megy az iskolákban?! Én nem vagyok jehova, de nem kérnék belőle. Anno is balul sült el az ilyesmi.
2020. dec. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Nem hinném, hogy hülyeség, anno mi is csináltunk ilyet. Szerintem ez a karácsonyi ajándékozás (ha jól csinálják) közelebb tudja hozni egymáshoz a diákokat. Az egész lényege abban van, hogy a másiknak egy apróságot kell venni, és nem odalökni kell, hanem magabiztosan, kicsit humorosan, de jó szívvel átadni.


Jehova tanúi nyilván tahó módon nem vennének részt ebben. Pontosabban a gyereküknek tiltanák meg, aki feltehetően égne is egy nagyot a többiek előtt. Egyébként ha a gyerek odadfigyel órán, és a természettudományos tantárgyak hatására kialakul benne a kritikus gondolkodás, akkor ezekkel a negatív élményekkel megfűszerezve szembe fog fordulni a kisegyházzal, sőt, talán a szüleivel is.


A mai, fiatal értelmes generáció nagy része a jövőben, már nem lesz Jehova tanúja. Viszont több lesz köztük a hosszúszoknyás öregasszony.

2020. dec. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 effre ***** válasza:
72%
A legrosszabb, hogy a saját családjukon belül fordulnak elöbb- utóbb egymás ellen.
2020. dec. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom miért lett lepontozva az első válasz, tanútól kérdezett a kérdező és a tanú válaszolt őszintén.
2020. dec. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9%

5

Azért, mert nem tudják mit jelent a gyakorlatban, Krisztus királyi törvényét gyakorolni. A válaszokat azért kérik, hogy megalázhassanak és leminősítsenek, mindegy, hogy mi az. Ekkor valamilyen belső megelégedettséget és örömet éreznek némelyek. Már régen rájöttem erre.


Volt amikor ugyan azt a választ adtam mint mások, az enyém még is elfogadhatatlan volt, mert nem annak a "vallásnak" vagyok a tagja. Megy a gyűlöletkeltés. Még ilyenkor is, amikor állítólag a "szeretetet" ünneplik.

Pedig nem ünnepelni, hanem gyakorolni kellene az év minden napján.

2020. dec. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3-as,jót mosolyogtam ezen. :) A bibliai alapelvek szerint nevelt anyukám, ovis koromban még ünnepeltük a karácsonyt,de miután Ő Jehova Tanúja lett, onnantól nem. Soha nem volt gond ebből (miért is lett volna?). Mióta tahóság valamiben nem részt venni, amit a többség csinál, de az egyén lelkiismerete, vagy felfogása nem engedi meg. Megértettem már piciként, hogy nem az ajándékozással van a gond, kaptam is mindig ajándékot, csak nem a kötelező napon. Azzal van a gond, hogy a karácsonynak pogány eredete van, a napfordulót imádatára találták ki, a régi rómaiak is akkor nagy lakomát rendeztek, s ajándékozták egymást. S mivel ez az eredete, hiába lett "keresztényesítve", vagy a szeretet ünnepébe csomagolva, attól még egy olyan hagyomány, amit Mi lelkiismereti okból elutasítunk. Mindenkinek szíve joga megünnepelni, ahogy nekünk kihagyni. :) Sosem volt ebből hátrányom, nem is értem a feltételezést, hogy miért lett volna...?

Abban meg nagyon igazad van, hogy kialakul egy kritikus gondolkodás, vagyis pontosabban fogalmazva, az ember amit tanul, amikor kezdi észrevennu a körülötte lévő világot, megerősödik benne, hogy amit olvas a Bibliában, az igaz. Édesapám nem volt Jehova Tanúja, ateista volt, a neveltetésem során az Ő irányelveiből is kaptam. Sosem tudta megmagyarázni azokat a dolgokat, amikre a Biblia választ ad. Sosem értettem, hogy egy fehérjét, egy sejtet a tudósoknak több évtizedes tanulás, s fejlesztés által sikerült megérteni/lemásolni, annyira bonyolult, akkor miért feltételezi valaki, hogy az eredeti magától jött létre? Vagy senki, akinek van egy csepp esze, nem feltételezi azt, hogy a telefon, amin ír, vagy a golyóstoll,ház, magától jött létre, akkor a csilliárdszor bonyolultabb emberi agy, test, világegyetem, a pontosan működő fizika törvények meg úgy a semmiből, inteligens tervezést nélkülözve? Hol ebben a logika? Szval igen, ahogy mondod, az ember amint megtanul gondolkodni, onnantól fogva meg kell látnia a valóságot, s el is kell fogadnia azt. :)

Jehova első Tanúja Énoh volt, Ő hívta először a nevén. :) Azóta több ezer év eltelt, s lám, még mindig vannak, akik a világegyetem Teremtőjének a nevét viselik mindig is lesznek, mert ezt írja a Biblia,a Tied is. :) (Egy fiatal,nyitott látókörű, tanult és gondolkodó nő)

2020. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!