Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi ti mit tennétek,...

Jehova tanúi ti mit tennétek, ha a gyereketek aki még nem 18 éves nem akarna a szervezethez tartozni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 6. 14:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%

A jw.org honlapon megkapod a választ ha oda irsz.


a választ erre az oldalra nem teszem ki azért hogy ócsárolják az emberek egymást, mert a kérdések erre irányulnak ezen az oldalon


ezzel nem a testvéri vagy a keresztény szeretetet ápolják, hanem a gyűlölet keltést, és a biblia alapelvének a kritizálását,

ami Isten szándékának és irányitásának elvetése, és felülbirálása.

2015. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem a bételbeli, egy síkúan gondolkodók véleménye érdekel. Akiknek, lehet nincs is gyermeke.
2015. febr. 6. 15:08
 3/18 anonim válasza:

Hát a gyereked döntése, hogy mihez akar kezdeni az életével, ha a szüleivel akar tartani, akkor velük fog, ha nem akkor pedig nem. Lehet, hogy most még nem akar, de később lesz kedve hozzá. Esetleg vidd el magaddal, hátha megtetszik neki.


ui.: vallást nem illik ráerőltetni senkire, saját gyerekre se.

2015. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ma máshova belinkeltem az erre vonatkozó tanításuk. Az a gyerek kuka. Mehet amerre lát. És ez nem gyűlöletkeltő beszéd, hanem az imádott magazinjuk egy számában leirt dolog. És még sírni sem kell az ilyen után, állítják ezek.
2015. febr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%

Mivel Isten népe egységes imádatot mutat be nem fognak száz felé beszélni, és többféle Biblia magyarázatot adni


Ha ez szerinted egysikú, akkor valójában olyan gondolat menetet támogatsz, mint a világban,

ugy imádom az Istent ahogy nekem tetszik...

Egyére szabott vallás nem egynelő Isten és Jézus egységes Tanitásával, ezért örvend a világ a sok vallásnak és ez vezet megosztáshoz háborúhoz.


Érdekesség kép megjegyzem, hogy Isten népének mindig is egyféleképen kellett élniük gondolniuk az Isten imádatára nem 47 ezer féle kép---

2015. febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok Jehova Tanúja, ezért ha nem akarod, ne vedd figyelembe a válaszom. Szerintem illene mindenkinek megadni a szabad választás lehetőségét, ugyanis ha csak ráerőltetjük, úgysem fogja igaz hittel követni a tanokat, inkább lázadni fog ellene.


Sőt, azt javaslom, hogy biztasd minél több vallás és út megismerésére, hogy később nyugodt szívvel dönthessen arról, hogy melyikhez akar csatlakozni.

2015. febr. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

lám lám, a keresztény magatartásod milyen ellenséges megnyilvánulást hoz a felebarátaid ellen.


A gyermekeink nem kukák,

Egyébként is nézőpont kérdése,

Nem egy olyan szülőt ismerek aki nem Tanú és a gyermeke is "kuka" de nem azért mert nincs tanittatva.


Némely fiataljain kmoly iskolákat végzettek és hatásos jó előadásokat tartanak akár az élet keletkezésével kapcsolatban is, a fehérjék a molekkulák világában otthonosan mozognak, mert jó értelmi képességgel rendelkeznek és szeretnek olvasni, kutatni,


De mint ahogy bárhol, itt is a tökéletlenség miatt előfordulhatnak olyan gyermekek akik nem olyan toppal születtek és az értelmi, szellemi képesség nem egyforma amiről sem a szülő sem a gyermek nem tehet.


szomorú, hogy ha egy negativ eset a fülébe jut a kötekedőknek akkora feneket keritenek neki, hogy a valóban nagy problémát már észre sem veszik, csak hogy kritizálhassanak,

s ezzel megnyugtatják a lelkiismeretüket, hogy most "jól beolvashattak" valakinek.

2015. febr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Tanuként egyetértek a 6-os válaszolóval


Pl Én is mint Tanú is igy kezdtem, sőt valójában annak idején magam akartam bebizonyitani a hozzám járó tanuknak, hogy tévednek...


ezért elkezdtem a "vallásokat" olvasgatni, kutatgatni.


sőt a testvérek kiadtak egy olyan könyvet aminek a cime "az emberiség Isten keresése"


ebben sok vallás a fö és mellék vallásokról is szó esik melyik mit tanit, mi a nézete, és honnan ered az...


ebben a konfucionizmustól, a különböző Zeneken át sok dolognak utána lehet nézni.

2015. febr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos mi tanúk,nem tehetünk mást csak azt amit előírnak nekünk.

Remélem hogy sok gyermek olvassa a Bibliát,és megtudja belőle,hogy csak Jézus Krisztus számít,hiszen Ő mondta,hogy Én Vagyok a Megigazulás,az Út és az Élet.Ha valakiben nincs az Isten Fia az élet sincsen benne ,halott a bűnei miatt.

Rengeteg tanú szenved,mert nagyon félnek,az elöljárók miatt.

olvassátok a Bibliát minnél többen és ismerjétek meg Krisztust,hogy szabadokká legyetek,gyermekeim.

2015. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

kedves "Tanú" 49%


Nagyon kérlek, hogy ne hirdess Jehova Tanúi nevében olyat ami nem igaz

Bár tedd, ha ez jól esik neked,

Már az is ahogy beszélsz a teokratikus nyelvezetnek ellent mond amit a Tetsvérek 239 országban használnak


Ennél fogva felhivom az emberek figyelmét hogy akik itt olvassák a válaszokat a 49% os magát Tanúnak nevező egyén nem Tartozik Jehova Tanúi világméretű testvériségéhez

2015. febr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!