Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi! Ha a...

Kedves Jehova tanúi! Ha a hozzátok legközelebb álló embernek valamilyen okná fogva (műtét/baleset) vért kellene kapnia a műtéthez, mit tennétek? Illetve ha az illető elfogadná, elítélnétek őt ezért?

Figyelt kérdés

Leszögezem, hogy nem akarlak titeket bántani, ezért kérem is, hogy csak tanúk vagy volt tanúk válazoljanak, vagy akiknek vannak tanú ismerősei.

Illetve tegyük fel, hogy van egy nem felnőtt gyereketek, akiért maximálisan ti feleltek és neki lenne szüksége vérátömlesztésre. Ne fessük az ördögöt a falra, de ezen helyzetekben mit tennétek?

Ismétlem, a kérdés n e m p r o v o k a t í v.



2016. szept. 16. 17:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább meghalnak mert nekik inkább sós vizet adjanak..
2016. szept. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen esetben nem adnak és nem fogadnak el vért!

Még akkor sem ha egyetlen gyerekük van!

Még akkor sem ha már csak a vér segíthet életben tartani a gyereket!


Úgyhogy nagyon komolyan át kell gondolni ha valaki Jehova tanúja akar lenni,mert ezzel számolnia kell!

És nagyo szigorúan oda is figyelnek erre a kérdésre.

2016. szept. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
97%
A lakhelyemen van egy tanú házaspár, a férfi vén, pár évvel ezelőtt a fiúnak súlyos balesete volt, és azonnali beavatkozásra lett volna szükséges, ebben az esetben csakis a vértranszfúzió segíthetett volna, a fiú meghalt, a két tanú azóta is tanú, a városunkban leginkább Református, Evangélista közösségek vannak, de elképesztően nagy botrány lett belőle, próbálták sokáig eltitkolni, de végül is kiderült, minden ember egyetértett abban, hogy a legádázabb embertelen szülő sem tenne ilyet a gyerekével.
2016. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
*fiúknak
2016. szept. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
96%

A jehovájuk egy emberáldozatokat követelő démon.

Jézus halottakat támasztott,betegeket gyógyított sőt a saját vérét adta mindannyiunknak.


A jehova nevű démon pont az ellenkezőjét teszi,senkinek nem ad semmit csak követeli magának az imádatot a dicsőséget és az áldozatokat!

2016. szept. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
70%
kövessetek már engem én legalább 100% hogy létezem..
2016. szept. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagyok se tanú, se volt tanú, de egy cikk miatt válaszolok:

Egy anya és gyermeke csak azért meghalt szülés után, mert megtagadta az életmentő beavatkozást. Az instagramon pedig a fénykép alatt, ami őket ábrázolta, rengeteg tanú GRATULÁLT az akkor már halott édesanya döntéséhez, ami miatt a baba is meghalt.


Én ezt borzalmasnak látom. Kegyetlennek. Embertelennek. Ilyet Isten sosem kívánt, hogy áldozzuk fel a gyermekünket. Soha!

2016. szept. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
0%

7. Ez most ojan mint a pedo pap, szoval ha hittanra jár a pap megizéli, nem valoszinü, de van ilyen

..

2016. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
93%
Mivel megtörtént, ezért van ilyen. Nem is kevés. De én most csak egy tragédiát hoztam.
2016. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 A kérdező kommentje:

Ez szörnyű :/

(8-as: ly-lyel írjuk az olyant, meg azért ne jöjjünk most ezzel, bár arról is meg van a véleményünk >,<)

Egyébként kár, hogy tanúk még nem válaszoltak - nem arról van szó, nayon szépen köszönöm a tieiteket! - mert kíváncsi lennék, ők is így gondolják-e (és remélem ezt az esetet kivételnek tekintik.)



DE kedves tanúk: ez továbbra sem provokáció, szóval kérlek ne bántódjatok meg és í r j a t o k.

2016. szept. 16. 21:22
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!