Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tanúk miért vannak úgy...

A tanúk miért vannak úgy rákattanva a katolikusokra?

Figyelt kérdés

Látom az egyik már megint olyan kérdést írt ki, aminek nem a feltett kérdés a lényege, hanem az, hogy bizonyítani tudja, hogy még Drakula gróf is azért gyilkolt, mert katolikus és az inkvizíciót végezte nekik.

Ezt az elmebajos gyűlöletet tanítja a szervezet a tanúknak, vagy inkább abból lesz tanú, aki ennyire betegesen gyűlöli a katolikus egyházat?


2020. dec. 30. 22:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudtak megfelelni Isten elvárásainak, ezért inkább új vallást alapítottak.
2020. dec. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
39%
Satan szektaja ki ellen lenne ha nem Isten ellen?
2020. dec. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
De már nagyon zavaró. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok katolikus és nem értek egyet a katolikus tanítással, de eszembe nem jutna állandóan ezen rugózni, meg folyamatosan kérdéseket kiírni ellenük. Ez nagyon morbid.
2020. dec. 30. 23:05
 4/26 anonim ***** válasza:
85%

A vicc pedig az, hogy a gróf egyes feljegyzések szerint csak halála előtt vette fel a katolikus hitet, amit idéztem is a másik kérdés gyengeelméjű jehovás kérdezőjének, továbbá a római inkvizíció se létezett még, amit IQ bajnokunk szerint a gróf Rómában tanulmányozott.


"Ezt az elmebajos gyűlöletet tanítja a szervezet a tanúknak, vagy inkább abból lesz tanú, aki ennyire betegesen gyűlöli a katolikus egyházat?"

Szerintem is-is lehet. Akire hivatkozol, korábban unitárius volt, valószínűleg ott nem találkozott azzal a rendkívül erős katolikus-ellenes gyűlölettel, ami a szívéhez oly közel áll, ezért lépett tovább.

2020. dec. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
30%
Magam is Tanú vagyok. Csak azért írok, mert nem teszek fel kérdéseket itt. Még is többes számban vagyunk itt említve. Nem vagyok rákattanva senkire, és semmire. Amikor válaszolok, akkor kizárólag a Bibliára hivatkozva szoktam az egyet nem értésemet kifejezni. Ezért nem emelek ki "vallásokat", hogy kizárólag egyre "haragudjak".
2020. dec. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Mutatok egy mondatot, ahol állítólag a Bibliára hivatkozva tanítanak :)

"1945 előtt az ortodox és a katolikus papság állt a Jehova népe elleni támadás élén. "


Tényleg, micsoda biblikus tanítás :)))

Látszik, hogy nem hergeli a szervezet a katolikusok ellen a tanúkat :D


Ugyanebben az írásban, ez is mennyire biblikus és kicsit sem úszitó:

"Amikor 1918-ban véget ért az I. világháború, a papság nem hagyott fel az Isten népével szembeni ellenállással."


És ez csak egyetlen egy cikk kettő darab mondata. Ilyenből több millió van.

2020. dec. 31. 04:34
 7/26 anonim ***** válasza:
30%

Értem.

A feltett kérdésed alapján válaszoltam, azonban TE nem ezt linkelted be, hanem a honlapról egy cikket.

Tudod Jézus is "rá volt kattanva" a vallásvezetők helytelen tanitására, és életvitelére. Ezért a papság, ezen belül is a "katolikus" jelzővel illetett vallásvezetők tetteiről van szó, nem általában a "katolikus valláshoz" tartozó emberekről.

Sajnálom, hogy ezért haragszol, de ez az igazság. Napjainkban is vannak vallásvezetők, akik felhasználva a politikai érdekeltségeket, a Tanúkat börtönbe zártatják. Evvel mit tanítanak az embereknek? Talán a felebaráti önfeláldozó szeretetet?

Személyes tapasztalatom, hogy amikor a Református vallást elhagytam, az illetékes pap, mindenféle gonosz Sátán fajzatnak elhordott, a hajamat a ruházatomat is ördöginek nevezte, és tolvajnak nevezett bennünket, bezárt bennünket egy szobába mondván körbe néz, nem loptunk-e el valamit Tőle?

1/4 órát voltunk bezárva, mire elengedett bennünket.


Ez 30 évvel ezelőtt történt, és képzeld nem Katolikus hanem Református vallású lelkész volt.

2020. dec. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
77%

#7

Miért általánosítasz? Igen, vannak olyan papok, akik nem helyes úton járnak. Ilyen vének nincsenek talán? Miért kell mindenkire általánosan ráhúzni? Te a kérdezőt általánosítással vádolod, te ugyanazt teszed a szervezet hatására.

2020. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%

8.


Kedves Válaszoló. Itt nem valamilyen hibáról beszélünk, melyet egy felvigyázó elkövet az életében. A Tanúk között levő felvigyázók, nem uszítottak senkit arra, hogy verjék meg a más vallásukat, vagy zárják börtönbe a velük egyet nem értőket. Az egyik Testvéremet miközben otthon végezte a házkörüli teendőit Amerikában a Tömeg egy pap felbujtására meglincseltek, és felakasztottak. Ez nem egy mezei "tévedés".


Tedd a szívedre a kezed, napjainkban nem kizárólag a Tanúk mondanak el helytelen dolgokat egyházfőkről. Még sem éri vád őket, hogy rákattantak egy vallásra.

2020. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

"Az egyik Testvéremet miközben otthon végezte a házkörüli teendőit Amerikában a Tömeg egy pap felbujtására meglincseltek, és felakasztottak."

Bármi bizonyíték, hogy katolikus pap felbujtására történt? Mert történeteket én is tudok kitalálni. Főleg úgy, hogy az USA-ban többnyire hozzátok hasonló szekták vannak, a katolikusok kisebbséget alkotnak csak. S látod, aljas módon ezt is a katolikusokra akarod ráhúzni.


"Tedd a szívedre a kezed, napjainkban nem kizárólag a Tanúk mondanak el helytelen dolgokat egyházfőkről."

Igaz, sok ateista is egyházellenes, antiklerikális, viszont ti kimondottan katolikus gyűlölők vagytok. Pedig látod, a téged ért egyetlen sérelem se katolikus részről volt.

2020. dec. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!