Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tanúk miért vannak úgy...

A tanúk miért vannak úgy rákattanva a katolikusokra?

Figyelt kérdés

Látom az egyik már megint olyan kérdést írt ki, aminek nem a feltett kérdés a lényege, hanem az, hogy bizonyítani tudja, hogy még Drakula gróf is azért gyilkolt, mert katolikus és az inkvizíciót végezte nekik.

Ezt az elmebajos gyűlöletet tanítja a szervezet a tanúknak, vagy inkább abból lesz tanú, aki ennyire betegesen gyűlöli a katolikus egyházat?


2020. dec. 30. 22:22
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Tehát az normális, hogy bármit elhisztek, amit a szervezet bemondás alapján nem ír, ezzel szítva a gyűlöletet.

Nekem tudod mi a normális? Az, ha tudni szeretném a felekezetem múltját, akkor utána járok és nem az, hogy Istentisztelet címszó alatt mondjuk azzal traktálnak, hogy a katolikusok közül bizonyos emberek hány saját felekezetbelit ölt meg.

Meg nekem az a normális, hogy nem teszek különbséget a saját felekezetem és mások között, nem állítom azt, hogy csak mi vagyunk Isten népe. Mondjuk azt viszont tiszta lelkiismerettel ki merem jelenteni, hogy jehova tanúi nagyon messze állnak Istentől, mert ott, ahol gyűlöletet szítanak, ahol a gőg ekkora, mint nálatok, hogy szerintetek csak ti vagytok a kiválasztottak, ott nincs jelen Isten. Lehet, hogy akad pár tiszta szívű tanú, biztos ritkán, de előfordul, de a tanítás alapja nálatok nem a szeretet, ami a legfontosabb.

2020. dec. 31. 14:01
 12/26 anonim ***** válasza:

Nem Bármit írnak, hanem megtörtént eseteket. A tények leírásáért, nem gyűlöletet kell érezni, hanem sajnálatot, hogy nem tudtak Krisztus szeretetének jegyében élni mások mellett. Azt tanuljuk, szeressük a felebarátainkat mint magunkat. Ezért is megyünk önkéntesen időt nem sajnálva, szolgálni.


Kedves Kérdező, azt írod:

"az a normális, hogy nem teszek különbséget a saját felekezetem és mások között,"

Akkor bizony nem Jézus szavai, és a Biblia írásai alapján jársz el.

Ugyan is Isten nem vallások különbözősége által használ fel embereket, hogy imádatot mutassanak be neki.

Minden korban fontos volt, hogy ne az alapján éljünk "vallásos" életet, ahogy nekem tetszik, vagy más embereknek. Ennek nincs egységes alapja.

Jézus határozottan felszólított arra, hogy tegyenek az emberek különbséget az igaz tiszta, és a hamis imádat között különbséget. Mert Isten nem minden "vallást" fogad el.

Ez Kitűnik Pl a Máté evangélium, 7:21-23-as versekből is.

Jézus nevére hivatkozva dolgokat tenni elfogadhatatlan, hanem egyezik az írásokkal, és az Atya akaratával.


Most sem érzek gyűlöletet, és nem is fogok senki iránt, még akkor sem, ha nem értek egyet valakivel. Ellenben nem törekednék arra, hogy ismerje Isten szavát, és az abban leírt igazságot, hanem hagynám, hogy higgyen amit akar.

Ellenséges érzülettel inkább TE vagy Felém, ahogy az írásodból jól kirajzolódik.

Továbbra is legyen egészségben gazdag szép napod.

2020. dec. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
#5: Kedves Tanú! A jw.org az a Biblia Ószövetségének vagy az Újszövetségének a része?
2020. dec. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%

Mind a kettőnek. A Teljes írás Istentől van. Ha megfigyeled Isten mindig is kinevezett prófétákat, embereket nevezett ki, használt fel, hogy a népe egységben mutassanak be Istennek imádatot, ahogy a Teremtő lefektette, és nem emberi elképzelések alapján. Mindig is megadta ennek a helyét, módját, hogy minden jól elrendezetten folyjék, amitől nem lehetett eltérni.

A Bibliában olvashatjuk, hogy aki egyénileg akart imádatot bemutatni, vagy füstölőszert felajánlani, azokat Isten még halállal is büntette.

Az első keresztény kinevezettek Jeruzsálemben voltak, a felmerült problémákra, események megszervezésére, ott hoztak döntéseket az apostolok és a vének. Ezeket levélben elküldték szerte a gyülekezeteknek, mihez tartás végett.

Tudod kivolt az első aki Tabletet használt?

Mózes. 😂

De félre téve a viccet.

A Bibliában írva van, hogy Isten népe élve a világban levő lehetőségekkel, a kornak megfelelően használják fel azt. Izraeliták idejében, még Világi uralkodókat is felhasznált, hogy anyagi lehetőséget kapjanak, és megépítsék az imádat helyét, kaptak tintát, papirost. A technika lehetőségével, bőséges és egységes oktatást, ismeretet szereznek, ami nem megosztott vallásokra morzsolódik, hanem harmóniában tartja Őket Istennel és annak szándékával.

Igy beteljesednek több írások is, mint pl:

(Ézsaiás 60:16) 16 Nemzetek tejét iszod majd, és királyok emlője fog táplálni.. . .

Vagy is felhasználják a nemzetektől származó értékes erőforrásokat a tiszta imádat előmozdítására. Ez lehet anyagi javak, technikai vívmányok mint az internet. A modern technika bölcs felhasználása által Bibliákat és bibliamagyarázó kiadványokat tudnak nyomtatni több száz nyelven.

A jövendöléseket tartalmazhatja az Ó szövetség, ami napjainkban teljesedik. Ezért nem szétszedhető Isten szava.

2020. dec. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
45%
majd számold össze a "kedves Tanúk" kérdéseket meg a "kedves katolikusok" kérdéseket...
2020. dec. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

#15

Ennyire ne legyél ál-naiv, a tanúk annál sokkal sunyibban teszik fel kérdéseiket, lásd azt, amire a kérdező hivatkozott. Kaptunk egy jehovás álkérdést, melyből megtudhattuk, hogy Vlad Tepes azért húzatott százakat karóba, mert katolikus volt. Ami egyébként nem is igaz, de ez nem zavarta a kérdezőt. Azt is megtudtuk, hogy már jó másfél évszázaddal a római inkvizíció meglapítása előtt tanulmányozta azt a havasföldi gróf. Igazi csoda ember volt.

2020. dec. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

Nem ál-naív vagyok hanem röhej, hogy sokkal többet kúrogatjátok a JT-ket mint ők titeket, de attól aztán nagyon meg vagytok sértődve.


Ministránsfiúk seggbekúrása azért megvan?

2020. dec. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
54%
Ne veszekedjetek, legyetek békében. Ünnepeltek, nem?
2020. dec. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

#17

Nem tudom, én nem szoktam senkit se. De ha te igen, hát egészségedre. De azért figyelj, hogy csak a másik beleegyezésével legyen, mert különben erőszaknak minősül.

2020. dec. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Ejnye gyermekeim. Ne bántsátok egymást. Éljetek szeretetben. Anyátok.🤣

💖

2020. dec. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!