Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezek alapján ti elhinnétek,...

Ezek alapján ti elhinnétek, hogy van Jézus és az Isten fia? És hogy van Isten?

Figyelt kérdés

Én eleve keresztény vagyok kiskorom óta, de sokan azt mondják, nincs bizonyíték Isten létezésére és arra, hogy Jézus Isten fia.

Én mára elég sok mindent találtam, ami engem bizony megerősített abban, hogy léteznek. Összegyűjtöm ide ezeket. A véleményetek érdekelne.


Írásos dokumentumok:

- Biblia

- [link]


Néhány beszámoló a sok közül:

https://www.youtube.com/watch?v=s5biKmkEpWw

https://www.youtube.com/watch?v=LWlxnWV2klc&t=1384s

https://www.youtube.com/watch?v=wzfVAb4q8ZU


Régészeti leletek:

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]


Biztos linkelhettem volna mást is, de akkor nem is lenne elég hely.

Én úgy gondolom, hogy egyre több bizonyíték van Jézus isteni eredetére, régészeti szempontból is és én úgy vélem, hogy ha kutatók is merik állítani, hogy látták Jézust, vagy hogy létezik, akkor csak lehet ebben valami, mert egy kutató csak nem hazudozna, tönkretenné a hírnevét. Ami viszont nekem meggyőzőbb: egy (volt) muszlim vagy buddhista miért is mondaná, hogy Jézus létezik, Isten fia (akár azt is, hogy megjelent neki), ha nem lenne igaz? Tudtommal a muszlim (és buddhista) emberek nem dobálóznak csak úgy ilyen dolgokkal és gondolom esetenként nem térnének át a keresztény vallásra, elhagyva a sajátjukat, vállalva a történetüket a nyilvánosság előtt, ha maguk sem hinnének abban, amit elmondanak.



2020. dec. 31. 00:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Bizonyos dolgokra tudunk találni kézzelfogható bizonyítékokat, de Isten létezése és Jézus isteni mivolta olyan dolgok, amik a hit területére tartoznak, és ezért csak indirekt bizonyítékok vannak rá, amelyeket sok ember nem fogad el döntő erejűnek.

Rengeteg direkt bizonyíték van pl. arra, hogy létezett egy Jézus nevű ember az 1. századi Palesztinában, aki a kereszténység alapítója lett, de az, hogy ő Istent Fia, az a hitre tartozik. Aki nem hiszi el a kortársai, barátai beszámolóját (újszövetség könyvei), az nem fog hinni Jézus isteni mivoltában, mert ezek csak indirekt bizonyítékok. (Bár elég erős indirekt bizonyíték például az, hogy a 12 apostol majdnem mindegyike, és sok ezer keresztény hajlandó volt kínhalálat halni azért, amit Jézusról hirdettek.)

Rengeteg direkt bizonyíték van rá, hogy a Bibliát, benne az újszövetség könyveit nem hamisították meg a történelem során, és az újszövetségben szereplő történelmi adatok (pl. az Apostolok Cselekedeteiben leírt adatok) rendkívül pontosak. De arra, hogy a Biblia és benne az Újszövetség annak ellenére tévedésmentes, hogy emberek írták, mert Isten Lelke ihlette az azt író embereket, arra csak indirekt bizonyítékok vannak. (Bár elég erős indirekt bizonyíték például, hogy a pszichológia csupán az utóbbi évtizedekben jutott el sok felismerésre az emberi lélek működéséről, amely akár már több ezer éve le van írva a Bibliában.)

Én azért hittem Istenben gyerekkoromban, mert vallásos emberek, vallásos rokonok állították, hogy Isten létezik, viszont a mindenapi életemet ez nem befolyásolta, csak egy elméleti kérdés volt. De később megtapasztalhattam, hogy Isten tényleg belép és beavatkozik az életembe, amikor találkoztam olyan emberekkel, akik úgy is igyekeztek élni, mint Jézus. Ez volt az, amikor rájöttem, hogy Isten nem csak létezik, hanem az én életem fontos számára, és úgy alakította az eddigi sorsomat, hogy egy napon megbízható emberek segítségével elmondja a megváltás üzenetét, amelynek sok gyakorlati következménye is lett. Számomra a történelmi bizonyítékoknál fontosabb volt más keresztények hite, és az általuk hirdetett kereszthalál üzenetének hitelessége és ereje. De ma már ismerek sok bizonyítékot, direktet és indirektet is, és örömmel közölhetem, hogy a bizonyítékok egybecsengenek azzal, amit anno az evangéliumot hirdető emberektől tudtam meg, és amit eleinte tételes bizonyítékok nélkül is elhittem nekik.

üdv Stefán

2021. jan. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!