Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol lehet Isten és hol lehet...

Hol lehet Isten és hol lehet Lucifer?

Figyelt kérdés

Tudom, Isten mindenkiben és mindenhol jelen van, mindenben, amit teremtett. De igazából maga, ISTEN hol lehet? Köztünk jár a Földön "álarcban", vagy távolról figyel? Vagy elhagyott bennünket? Akkor hol lehet?


És Lucifer hol van? Úgy tudom, nem a pokolban. Vagy igen? Ott van elzárva?


Ezotériai oldal után a vallás felől is szeretném megközelíteni a témát. (Az ezotéria témakörében lehet hülyeség volt megnyitni a témát.)


Jöjjenek a vélemények! (Nem 100 soros bibliai idézetekre vagyok kíváncsi. Érthető gondolatok érdekelnek.) Ki hogy látja, értelmezi ezt a dolgot, ki mit gondol?


Isten a harmadik, Lucifer a második mennyben?

Vagy Isten maga a világmindenség? Eggyé vált azzal, amit teremtett és egyszerűen mindenben, mindenhol ott van, hall és lát stb.?


Előző kérdésem a témáról: https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__108..



2020. dec. 31. 02:17
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
A képzeletedben.
2020. dec. 31. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
26%

Mindenhol jelen van ahová a te szemed néz,bárhol megláthatod,de azt csak te fogod látni.

Isten nem a külvilágban van.Az ő része vagy.De te nem ő vagy.

2020. dec. 31. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

Isten megjelent Krisztusban fizikailag földi élete során (mégsem ismerték föl). Ő mindent betölt és áthat úgy, hogy nem válik a mindenség egészévé sem alkotóelemévé.


A nem-fizikai jelenlétet pedig úgy értheted meg, ha felteszed a kérdést: a testem melyik anyagi részében, alkotóelemében konkretizálódik a lelkem? Ha nem tudsz erre válaszolni, akkor jó uton jársz afelé, hogy megértsd a nem-fizikai jelenlét lehetőségét.

2020. dec. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

Sátánnak soha nem volt az a neve, hogy Lucifer.

S nem volt második személy sem.

2020. dec. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
7%

Isten élettere az ég, mert Ő nem Földi rendeltetésű, fizikai életforma.

Ahogy az angyalok is, az égben laknak.

Isten után a második személy az első alkotása a Fia, akit Jézusnak nevezünk.

Sátánnak nem tudjuk mi volt az eredeti neve.

A Lucifer kifejezés egy jelző, amit a Biblia egyszer használ, és egy emberi Uralkodó családra fejére utal vele.

Isten egyszer azzal büntette, hogy megfosztotta ebből a pozíciójától.

Ez hasonlít Sátán esetére is, aki valamikor magas beosztású angyal volt, de elvesztette ezt a pozícióját, amikor fel lázadt.

Sokan azért gondolják vagy használják Sátánra ezt a jelzőt, mert úgy vélik

hogy a Biblia Róla beszél.


Sátán jelenleg a Föld légkörére van korlátozva, mert levettetett az égi részből, amikor megalakult Isten Országa, vagy királysága, és Jézust az Atyja, Istene kinevezte az élére egy időre.

Isten nem az emberekben lakik, hanem köztük, vagy velük van.

2020. dec. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
22%

Isten lényegében mindenütt jelen van, de szerintem ezt úgy lehet elképzelni inkább, hogy mindenkivel jelen van, mindenkit lát.

A sátán (vagy Lucifer) pedig kárhozat állapotában van.

2020. dec. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!