Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A németek miért gondolták ezt...

A németek miért gondolták ezt a zsidókról?

Figyelt kérdés
Miért gondolták, hogy egy más faj, meg hogy ördögök, meg vért isznak stb. Ez csak propaganda volt vagy mi ennek a történelmi háttere? A jojo nyuszi filmet láttam és abban nagyon sok ilyen volt a zsidókról csak nem értem a németek miért vélekedtek így a zsidókról.

2021. jan. 2. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Olvasd el a Mein Kampfot, Hitler leírja.

Fajelmélet. Az egész Kárpát-medence összes népét is kiirtandó szolganépnek tartotta.

2021. jan. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Meg az árja fajt sem értem, hogy mit jelent. Ezt honnan vették, a németek hogy árják egyáltalán mi az az árja?
2021. jan. 2. 21:58
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Hány éves vagy?


Az antiszemitizmus, egyébként jóval ősibb dolog, nagyjából egy idős a kereszténységgel.


Egyébként meg mindig "kell" egy ellenség kép, ami ma a magyaroknak a Soros, a migránshorda, meg Brüsszel, az volt Hitleréknek a zsidóság.


A Jojo nyuszi meg egy szórakoztató film, szerintem nem sok köze van a valósághoz.

2021. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De arra vagyok kíváncsi, hogy ennek mi az igazi háttere, hogy tényleg valami miatt ördögnek hitték őket? Mert én az egészet nem értem és az iskolába se tanultuk még. A mein kampfot meg nem akarom elolvasni
2021. jan. 2. 22:15
 5/14 anonim ***** válasza:
46%

4


A zsidók mindig is kívülállók voltak, sosem tudtak beilleszkedni, illetve sokan bennük látták Jézus közvetett gyilkosait. Jézust egyébként a muszlim vallás is tiszteli, bár nem azonosítják magával Istennel, de 3 nagy próféta egyikének tekintik, míg ugye a zsidók egyáltalán nem tisztelték sohasem, ők továbbra is várják a messiást, ez a keresztényekben pedig nagy ellenszenvet szült mindig is. Az idők során sok foglalkozástól eltiltották őket, ezért a kereskedés maradt nekik, amiből sok zsidó meggazdagodott, látszólag könnyen...


De azért ez sosem volt teljesen egyoldalú dolog, a zsidóknak van pejoratív szavuk a nem zsidókra: gój. Hitük szerint ők Isten kiválasztott népe, ergo felsőbbrendűek másoknál, míg a keresztények azt vallották, hogy bárki üdvözülhet, aki elfogadja Krisztust.

2021. jan. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#3 nem forditva?

vagy szerinted nagyon felnek a magyaroktol ezek mind?

jo erosek vagyunk akkor

szembeszalhatunk a vilaggal is

2021. jan. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De akkor ők is teljesen ugyan olyan emberek mint mi ugye? Mert azt mondják más vér van bennük
2021. jan. 2. 23:12
 8/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
18%

#7 kek meg lila ver folyik az ereikben

van ritkan hogy zold


vagy mit ertettel ez alatt? Mas ertekrendjuk van?

2021. jan. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom valójában csak azt gondolták róluk, hogy más genetikával rendelkeztek. Úgy gondolták, hogy a saját (német) genetikájuk miatt okosabbak, civilizáltabbak, erkölcsösebbek például a zsidóknál, emiatt nekik kell irányítani a világot. Ezt még megfűszerezték azzal, hogy Istentől választottnak gondolták magukat.
2021. jan. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hitler, hogy tudta ezt elhitetni egy egész országgal?
2021. jan. 2. 23:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!