Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A baptista férfiak milyenek?

A baptista férfiak milyenek?

Figyelt kérdés

A vőlegényem baptista, ő nagyon kedves férfi, viszont nagyon érzéketlen,nem figyel rám, szinte az utolsó helyen vagyok nála. Úgy érzem néha,mintha csak szimpla barátok lennénk.

Azt hittem a keresztény férfiak teljesen másak (pozitív értelemben), tehát hogy lelkileg gazdagabbak, hogy együttérzőek, foglalkoznak másokkal. Nektek milyen a tapasztalatotok baptista férfiakkal párkapcsolati téren?



2021. jan. 2. 22:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, hogy a baptista férfiak milyenek, de nekem ez a kérdés bűzlik, mint egy tíznapos hulla.

Mert mi van, ha kiderül, hogy általában a baptista férfiak kedvesek, figyelmesek, törődőek? Mi lesz a reakciód? "Ja, akkor a vőlegényem a kevés kivétel egyike. Őt dobom, és keresek egy igazi baptistát."

És mi lesz, ha az ellentéte derül ki, hogy a baptista férfiak nem kedvesek, nem figyelmesek és nem törődőek? Mi lesz a reakciód? "Hát persze, megvan mi itt a baj, a baptisták mind ilyenek! Dobom a vőlegényemet, és keresek valahol máshol pasit magamnak, baptisták kizárva."

Bármi is a válasz a kérdésedre, a végeredmény mindig ugyanaz, mindenképpen lazítani fogod a kapcsolatot a vőlegényedet, mert úgy gondolod, nem kapsz tőle eleget. Szóval röviden és velősen az lehet a legnagyobb baj, hogy azt nézed, mit kaphatsz a másiktól (jelen esetben a vőlegényedtől), és nem azt, hogy mit adhatsz neki. Talán ő is ugyanezt csinálja veled. És ezzel meg van alapozva egy rossz házasság.

Szerintem kérdezd meg a vőlegényedtől, hogy nem érzi-e úgy, hogy csak kihasználod. Mert hiába dobsz akár 10 vőlegényt is egymás után, ha a történetesen a te készülékedben van a baj, nem lesz megoldás a problémádra, amíg te nem változtatsz, vagyis amíg nem térsz meg.

Tudom, hogy ez egy tipikus "férfi" válasz (a férfiak a megoldást keresik a problémádra), és talán jobban tetszene egy "női" válasz (a nők a kapcsolódást, meghallgatást várnak, hogy kibeszélhessék magukat, elmélyedjenek egymás érzéseiben, nem feltétlenül az a prioritásuk, hogy a problémájuk megoldódjon). Úgyhogy most írok ide egy rövid "női" választ is:

"Jaj, pont ugyanez volt velem is, nagyon sajnálom te szegény, ami veled történik, irtó rosszul érezheted most magad, az én vőlegényemmel, hát pont ugyanez volt vele is eleinte kedves volt meg minden, aztán kezdtek elromlani a dolgok. És képzeld el, ő nem baptista volt, hanem.. most nem is jut eszembe, de valami vallása volt neki is, az biztos. Figyelj, szívesen beszélgetek még veled máskor is, ne haragudj, most mennem kell, írj privit, ha akarsz. szeretettel: Lucsi"

Jó, ez vicc volt, de az is tény, hogy a férfi és női agy működése annyira különböző, hogy a párkapcsolatban a férfinak egyre inkább meg kell tanulnia nőként gondolkodni, reagálni és kommunikálni, a nőnek meg meg kell tanulnia egyre inkább férfiként gondolkodni és reagálni. Ez hosszabb idő, és "tanórákat kell venni", közben, amíg mindketten tanuljátok "egymást", addig sok mindenben kiderül, mintha nem illenétek össze (képletesen szólva a férfiak a marsról származnak, a nők meg a vénuszról), ezért türelmesnek is kell lenni egymással.

üdv Stefán

2021. jan. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Egyébként a "tanórákat kell venni" kifejezés alatt olyasmire gondolok, mint pl. a női és férfi lélek és gondolkodásmód különbségeiről és azok harmonizálásáról szóló könyvek elolvasása, vagy pl. párkapcsolati témában jártas pszichiáterhez járás (nem csak betegek mennek pszichiáterhez, hanem olyanok is, akik elakadtak valamiban az életükben).

Elnézést, ha érzéketlennek tűnt az előző válaszom eleje, én afelé vinném a dolgot, hogy hogyan lehetne megmenteni és jobbá tenni a kapcsolatotokat.

üdv Stefán

2021. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!