Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tudnám gyakorolni az...

Hogyan tudnám gyakorolni az Evangélikus hitemet? Templomba járni bármikor el lehet kezdeni? Még van lehetőségem 16 évesen konfirmálni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje "ateistának" véltem magam, de anno amikor kicsi voltam szerettem volna hittanra járni és akartam konfirmálni is általánosban. Viszont a mi águnkban elmaradt a hit és így lassan "elfelejtettem" a szándékomat hogy kapcsolatban legyek Istennel.

Viszont most újra érzem, hogy szeretném gyakorolni a vallásom. Hogy kezdhetném? Hogy járhatnék templomba? Hogy kell belépni egy hívőközösségbe? Valaki esetleg tudna segíteni ? :)

Jelenleg elkezdtem olvasni az útmutatót követve a Bibliát, és imátkozok reggel és este, meg természetesen délben. Esetleg tudtok olyan hittan könyvet, akár gyerekeknek szólót is, ami segíthet jobban megismerni a vallásom?



2021. jan. 4. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
99 évesen is lenne lehetőséged és sose késő.
2021. jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hol laksz? Ha nagyobb városban, akkor biztos van valami szuper ifi a gyülekezetben, korodbelieknek.

Amúgy meg vagy azt csinálod, hogy rákeresel a gyülekezet honlapjára, és az elérhetőségen felhívod a lelkészt, vagy - ha a covid miatt nincs zárva - akkor vasárnap elmész, és istentisztelet után bemutatkozol.

Esetleg ha látsz ott korodbelieket, akkor eleve hozzájuk csapódhatsz, bemutatkozhatsz, hogy most jöttél. Csak bátran!

2021. jan. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :) Békéscsabán élek, de sajnos én úgy tudom, hogy most csak online van istentisztelet.De ja újra nyitva lesz biztos hogy elnézek.Bármikor be lehet csatlakozni? Mármint nem az istentisztelet közepén, hanem hogy csa megjelenek vasárnap és ennyi?
2021. jan. 5. 00:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak megjelensz vasárnap, és ennyi.:-) Figyeld, hogy ki mit csinál, ha felállnak, állj fel stb. Egy ido után fogod tudni, mikor mit kell mondani. (Úrvacsorát nem vehetsz, amíg nem konfirmáltál.)


Ha már jársz egy ideje (a járvány után), és úgy látod, hogy van kedved konfirmálni, akkor felvetheted a papnak. O biztos fog tudni mondani a Te korosztályodnak való programot is.


Addig nézhetsz online istentiszteletet. Vehetsz esetleg evangélikus énekeskonyvet, abban kikeresheted a liturgiát, az énekeket, amiket énekelnek, és abban jó 100 oldalnyi evangélikus imát is találsz. Ha nem tudod megvenni, online változata is van (azt hiszem, az énekeket el is éneklik, ha rákattintasz), az imákkal egyutt


[link]


az evangélikusoknak van egy elég jó kéthetente megjeleno színes magazinja, amit megvehetsz a templom irodájában, vagy egy része online is elérheto


[link]


es a Youtube-ra tesz fel videokat az egyhaz


https://www.youtube.com/c/lutheranhu1/videos


Neked nagyon fontos lenne, hogy a korosztalyodnak megfelelo tarsasagot vagy anyagot talalj, azert erdemes lenne felhivni a lelkeszt, hatha tud valami Facebook csoportot, vagy online osszejovetelt, foglalkozast ilyen koruaknak. Vagy evangelikus gimnaziumok is vannak, tobb az orszagban, akiknek a honlapjan esetleg vannak linkek, hogy mit csinalnak.


deakteri.hu

2021. jan. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4+


helyesbitek: az imak nincsenek fent az enekeskonyv online valtozataban, sajna

2021. jan. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%

Csak legyél ott. Ennyi az egész. Érezd és értsd amit a templomban mondanak/mondasz. A hit nem magánügy, merd egy közösségben szeretni Istent.

Ha a vírus után beindulnak a misek/istentiszteletek akkor néhány alkalommal menj el, és miután biztos vagy benne hogy követni akarod Jézust az egyházon belül is akkor merj igent mondani. Misék után-gondolom a reformátusoknál is így van- bármikor megkeresheted a papot és beszélhetsz vele. A pap azért mondott igent a hivatasara hogy az embereknek segítsen az üdvösség elérésében, biztos örülni fog neki hogy egy elveszett bárányka megkerült, ahogyan maga Jézus is boldog miattad. Ha te is ezt szeretnéd és Jézus is ezt szeretné akkor nem lesz baj:)

2021. jan. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden válasz gratulációt érdemel, kedves kérdezö, fogadd meg öket !!!!
2021. febr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!