Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor N. Sándor halála után...

Amikor N. Sándor halála után a Hit Gyülekezete felbomlik, mennyire veszít súlyából?

Figyelt kérdés

A kérdést ezen cikk alapján írtam ki:

[link]


Mondjuk már az is elég abszurd, ahogy elkezdték kimenti a vagyont a vallási cégükből. De sokkal elgondolkodtatóbb, hogy mi lesz magával a gyülekezettel?



2021. jan. 5. 09:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem hiszem, hogy felbomlik, legalábbis nem azonnal. Két verzió tudok elképzelni:

1. Az utódlás viszonylag gördülékenyen lemegy. Ebben az esetben az új vezér nem fog tudni NS-hoz hasonló rajongótábort kiépíteni, biztos, hogy sokan lemorzsolódnak, de maga a gyülekezet még sokáig fennmarad.

2. Nyílt harcok kezdődnek a vezetésért, és szétszakad a gyüli. Ezt kevésbé tartom valószínűnek, legfeljebb úgy, hogy néhány szakadár csoport nagy zajjal kilép, volt már ilyen korábban is.

Az Amerikai Népszava cikkeivel azért óvatosan, Bartus, aki írja, nagyon-nagyon utálja NS-t, úgyhogy nem elfogulatlan forrás.

2021. jan. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy utálja egymást a két ember, de Bartus azért kellően ismeri a Hit Gyülekezet felépítését, a legbelsőbb körökben mozgott.
2021. jan. 5. 10:07
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
A Mészáros és Mészáros kft. megveszi nyílván.
2021. jan. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%
21g-ot.
2021. jan. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

"Bartus, aki írja, nagyon-nagyon utálja NS-t"

miért, ki szereti? max a gyülisek, aki szintén elfogultak vele.


amúgy ha az eddigi trendeket nézzük, nagy valószínűséggel több denominációra szakad majd. ugyanez történt a mormonokkal és a jehovákkal is.

2021. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

"miért, ki szereti? max a gyülisek, aki szintén elfogultak vele."

Jó, kevesen szeretik, de az átlagembernek max. rossz róla a véleménye, Bartus viszont aktívan, sok energiát belefektetve gyűlöli. Egészen biztos vagyok benne, hogy megvan rá az oka, de ha valaki érzelmileg ennyire elfogult, akkor azért fenntartásokkal kezelem a mondandóját.

2021. jan. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
jogos
2021. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Konkretan nem tudom, hogy a H GY-vel mi lesz.


De az USA-ban, ahol tizezerszamra vannak ilyen felekezeten kivuli karizmatikus kisegyhazak, ez gyakran problema. Ha meghal vagy kiszall az eredeti alapito pasztor es elviszi a vagyont, akkor szetesik a gyulekezet.


Ilyenkor megprobaljak tovabbvinni, vagy sikerul vagy nem, osszevesznek az utodok, a hivok elmennek egy masik hasonlo kisegyhazba vagy alapitanak egy ujat. Emiatt van az is, hogy sok amerikai 20-25 eves fiatal, akiknek mar a szulei is egy adott kisegyhazba jartak, erdeklodni kezdenek a tortenelmi egyhazak irant, es vannak, akik vegul az episzkopalis (~anglikan), evangelikus, ortodox, romai katolikus egyhazakban kotnek ki. Egyreszt egyetemi vegzettsegu papokat talalnak ott es egy homogen egyhazat, amelynek minden templomaban kb. ugyanazt csinaljak.


Magyarorszagon is vannak ilyen kisegyhazak, koztuk pl. a Golgota, ami egy amerikai mega-egyhaz resze (ha jol tudom). Oda atmehetnek a hivek, vagy mas vezetovel megprobaljak.

2021. jan. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

8+


Most olvastam el a cikket (hm).

Az elso 3 bekezdesben leirtak szo szerint igy tortennek Amerikaban a tobbi non-denominational (felekezethez nem tartozo) kisegyhazban is. Ezeket a mega-egyhazakat sokan uzleti vallalkozasoknak is tartjak, mert egyhazkent adomentesek, ezert szep vagyont lehet vele gyujteni, amit aztan az alapito pasztor vagy a csaladja megtart.


Amit kesobb ir a szerzo, a fiarol meg az Orbannal alairt nem-tudom-mirol, ahhoz nem tudok hozzaszolni.

De a Nyugat-Europai orszagokban, pl. Angliaban, Skandinaviaban viragzanak es nepszeruek a karizmatikus gyulekezetek.

2021. jan. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

A Hit Gyülekezetében nem Németh Sándor az egyedüli felkent szolgáló, számos más, nagyon áldott pásztor van, akiket ugyanúgy elfogad a gyülekezet. Ezért biztos vagyok benne, hogy ha Sándor már nem lesz, méltó utódja lesz, aki egyben tartja majd a gyülekezetet. Azért azt még hozzátenném, hogy a tagok nem Sándorért járnak a gyülekezetbe, hanem elsősorban Istenért, ami nagyban befolyásolja azt, hogy mi lesz a sorsa a gyülekezetnek Sándor után...

De korai még a haláláról beszélni :D

2021. jan. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!