Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kellett megszülni Jézust?

Miért kellett megszülni Jézust?

Figyelt kérdés
Miért nem csak úgy megjelent?

2021. jan. 8. 00:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hat, gondolom mert a buneink miatt jott megvaltani minket, es ha csak ugy megjelenik, nem feszitik keresztre, mert hisznek neki, hogy ki o, es igy meg se valtja az embereket.

(Mondjuk en nem erte amugy hozza, csak ez jutott eszembe.😀)

2021. jan. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hihetünk Máriának akkor "csak" úgy megjelent az isteni mag benne.
2021. jan. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A #1-ét hallottam én is, de azóta szerintem morálisan lejjebb süllyedtünk. az el nem követett bűnöket meg nem lehet megváltani.

Mondjuk bemész a dutyiba, mert a még megnem született gyermeked lopáson kapják?

múltat és a jelent tudja tudta megváltani. S a közvetlen tanítványok mondhatták ezt. legalábbis tőlük hihetőbb.

mrt azóta a történelmet nézve nem éppen a "megváltott; szeretetben teljes embert" látjuk.

szerintem "az Ember Fia" csak jött, s az élete s a gondolkozása miatt vált Isteni küldötté. S szerintem (most leszek megkövezve) nem volt Isten fia...Próféta volt, Isten igéjét hírdette, s csak egy apró külömbség volt benne s a többi próféta közt. Nem szolgáló és Úr/alkalmazott és főnök kapcsolatot ápolt (szeretetet, odaadást) Hanem mint Atya és fia. S ez miben más? a főnöködnek tudsz nemet mondani (Jónás kit lenyelt a cethal), De ugyan ezt a szülőatyának már nehezebb, a rá való tisztelet s szeretet miatt.

Ha a teremtő Isten alkotott mindent és mindenkit akkor logikus, hogy a Teremtő Istenünk, a Teremtő Atyánk.

2021. jan. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Még akkor mikor született hogy az lesz amivé lett . Görög mesét csak utána 1000-évvel írták meg .
2021. jan. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert az Örök Ige teljesen magára vette emberségünket.
2021. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Miért kellett megszülni Jézust?"

Hidd el, neked tök mindegy. Így is, úgy is elkárhozol. Inkább élvezd az életed, mint ostoba kérdésekre pazarold a hátralévő kevés idődet

2021. jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért, létezett egyáltalán?
2021. jan. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Még Karácsony környékén hallgattam a rádiót ahol egy teológus szájából az hangzott el hogy Jézus születésével az élő Isten szállt közénk.

Nem értettem és most sem értem, mentségemre legyen mondva nem vagyok sem vallásos sem hívő.

Mégis a kérdés bennem megfogalmazódott, akkor ki Isten és ki Jézus?

Mert ha az elhangzottakra gondolok akkor számomra Isten és Jézus egy és ugyanaz.

Ha ebből indulok ki akkor arra gondolok hogy az ember könnyebben azonosul egy másik emberrel, gondolataival érzéseivel, szenvedésével.

Ezért gondolom azt hogy Isten ezt a lehetőséget gondolta legalkalmasabbnak arra hogy az embereknek legyen lehetőségük választani.

2021. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3 Az durva, hogy azt hallottad amit irtam, mert en senkitol se hallottam, csak ez jutott eszembe, de akkor megse mondtam akkora hulyeseget.😅


2 De itt nem a szuzies fogantatas volt a kerdes, hanem, hogy miert kellett megszulni ot. Vagyis en igy ertelmezem

2021. jan. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ...Laci ***** válasza:

Egy teológiai megközelítés:


Az első Ádám lélekkel rendelkező földi ember volt. Isten megáldotta õt(Ter. 1.28), de bűnbeesése miatt nem tudta többé az áldásokat valóra váltani és a földön beteljesíteni. A bűnbeesés a lelkét és a testét is érintette.


Jézus a második Ádám. Neki többek között az első Ádám hibáit is jóvá kellett tenni és azokat az áldásokat földi élete során megvalósítani. Ezt csupán szellemi messiásként nem tehette volna meg.


Hát körülbelül ezért.

2021. jan. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!