Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A halál után egyből a mennybe...

A halál után egyből a mennybe vagy a pokolba vagy a purgatóriumba kerülünk, vagy alvás van a Feltámadás napjáig?

Figyelt kérdés
Lehetőleg mindeki írja le a Bibliai verset (vagy verseket) amire alapozza a válaszát.

2021. jan. 8. 03:09
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
# 10 Milyen felekezethez tartozol?
2021. márc. 13. 03:03
 12/30 Blackice75 ***** válasza:
29%

Kedves kerdező

Nem tartózok egyetlen világi vallási felekezethez sem!!!

Azok közé tarzózok aki igyekeznek azt az utat járni amit az Azya YAHUAH kijelőlt számunkra az Ő Torájával és ahogyan a Megváltó is járt.

Aki a Megváltó követője szeretne lenni és általa, rajta keresztül az Atyához jutni,annak úgy kell élni, járni ,cselekedni ahogyan azt Ő tette, és Ő a Torah vagyis a parancsolatok szetint járt kelt cselekedett és tanította azt!!

Nem eltörölte el ahogyan azt a világnak, különösképpen a keresztényeknek tanítják,hazudják!!!


Aki meg akar tartatni az Atyától majd a végén ,annsk az embernek úgy kell jarni el i cseleledni ahogy azt a Megváltó tette , Ő a példakép erre , és Ő azt sztalamszor ki is fejtette!!!

Ha majd a végén elakarod nyerni az üdvösséget akkor nem élhetsz úgy tovább mint ahogy a vilag él, nem lehetsz keresztény , nrm lehetsz jehova tanuja nem lehetsz judaista zsidó vallású , nem lehetsz buddhista, mormon, adventista,muszlim, meg egyik követője sem a több ezer vallásból ami a világon létezik!!!


A halál után a sheolba kerül mindenki, úgy azok akik majd az örök életre támafnak fel , mint azok akik majd a kárhozatra támadnak fel!!!

Mindenki a Sheolbsn köt ki halála után!!

A Sheol azt jelenti elferdítés nélkül lefordítva hogy sír, sirhely, persze nem azokra a sírhelyekre értendő amikbe mi temetjük a halottainkat,hanem van a mélységben , valahol a föld mélyébrn egy a Teremtő által alkotott Sírhely ahova a lelkeket a feltámadásig begyűjtik.

A lélek amit az Atyától kaptunk az nrm hal meg , csak a testünk a lelkünk megy a Sheolba, és ott kivárja mindenki a napot amimor feltámasztatik és megítéltetik a cselekedetei szerint!!!

Ahogy azt megmutatja nekünk az Atya Lukács 16-ban 19-től 31-ig terjedő versekben!!!


Tehat senki nem megy fel a mennyekbe az Atyához, még az örök élet elnyerése után sem.

Az eget és a földet teremti majd újjá,és itt lesz az örök élet országa , itt lesz a Megváltó ezer éves királysága is!!!


Nagyon kivételes egyének kerültek fel a mennyekbe a Teremtő Atya mellé emberek mint pl. Énok , Illés,Mözes...

2021. márc. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 Blackice75 ***** válasza:
45%
Ézs 65:17 Mert íme, új egeket és új földet teremtek, és a régiek ingyen sem említtetnek, még csak észbe sem jutnak;
2021. márc. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Csak azt tudnám mire alapozzátok, hogy a tetragrammaton megfelelő kiejtése Yahuah?


“Tehat senki nem megy fel a mennyekbe az Atyához, még az örök élet elnyerése után sem.

Az eget és a földet teremti majd újjá,és itt lesz az örök élet országa , itt lesz a Megváltó ezer éves királysága is!!!”


Ez nagyon Jehova tanúsnak hangzott.

2021. márc. 13. 13:18
 15/30 Blackice75 ***** válasza:
0%

Persze mert ahogy minden más vallás a jehova tanúi szennyes filozófiája is tartalmaz némi igazságot.

A hazugságot meg kell fűszerezni egy kevés igazsággal, hogy az egész igazságnak tünjön!!!


A Tetragrammaton a Teremtő neve az nem Jahwe és nem Jehova ahogy a megváltó neve sem Yehoshua.

Ez csak téves világi fordítás!!!

Pláne hogy az óhéberben nem létezett a J betű.

A másik meg az hogy a Megváltónak nem volt saját neve , sem sajat akarata, Ő az az Atya nevét jelentette ki, és az Atya YAHUAH szavát képviselte vagxis a Torát!!

A Megváltó neve YAHUSHAH amiből ha kiemeljük az SH betüket akkor az Atya neve válik világossá, az SH az AH betüparossal együtt alkot egy igét a Megváltó nevében az Atya nevével együtt , és ez azt jelenti hogy YAHUAH MEGSZABADÌT!!!

Azért Ő a megszületett Torah ami az Atya szava , akit ha követsz , akinek a nyomdokaiban járunk akkor megszabadít minket a végén YAHUAH, a FIA vagyis a SZAVA által!!

Tehát a Megváltót követni annyit jelrnt mint a Torah szerint élni!!!

Ő az aki azert született meg , hogy azt nyílvánvalóvá tegye, hogy nrm nehéz az Atya parancsolatait megtartani , es az nem rabság, hanem cselekedetek sora aminek majd az örök élet a jutalma Atyánktól YAHUÁTÓL!!!

Aki vallást követ, az nem lehet YAHUSAH követője, aki meg nem az Ő követője az nem a Torahes nem az Ábrahámmal kötött ÖRÖK SZÖVETSÉG szerint él!!!


Ha valaki tisztában van az ÖRÖK szó fogalmával,akkor tudnia kell nem azt jelenti, hogy ideig, valameddig , csak eddig meg addig , aztán a FIAM eltőrli , mert hülyeség meg stb...

Az ÖRÖK az ÖRÖK, mindig , soha meg nem szünő!!!

Tetszik ez bárkinek is, akár nekem is vagy sem, ez így van!!!


Nem Saul vagyis Pál nehezen érthető verseivel kell elkezdeni a bibliát és ott leragadni.

Arra kell nagyon odafigyelni , hogy mit mond maga az Atya és maga a Megváltó!!

Ha bárki kiszed egyetlen igét/verset is a bibliából ahol a Megváltó kokrétan azt mondja hogy eltörlök ezt azt amazt az Atyám Torájából, meg semmi nem számit mindenki tehet amit akar mert üdvösség alatt van , akkor én annak fejet hajtok!!!

Nem olyan verseket hogy hol mit mond Pál meg Apostolok , hanem ahol a Megváltó mondja ezt valamilyen formában szó szerint!!!

Én számtalan peldát hozok fel arra hogy mindig azt mondja hogy érvényben van a szövetség és a Torah teljességében való megtartására törekedni kell, hiszen Ő hibatlanul az Atya Szava vagyis Torája szerint élt!!!

Tehat nekem srmmit nem jelentenek a disznózabáló jehova tanui és kereszténység meg a világ bármelyik felekezetének, vallásának,egyházának, beteg fekélyes , tisztátalan tanításai!!!


Én örülök hogy végre kiszakadtam valamennyire már ebből, és nem járom tovább a világgal a kárhouat útját!!!

Nem vagyok tökéletes de , törekszem fejlődni, köszönet, áldás és dicsőség legyen ABBA YAHUÁNAK!!!!


Engem hidegen hagy az , hogy ki hogy reagal az írásaimra , és hogy próbálja megcáfolni azt világi vallási filozófiájával amit beleégettek az elméjébe, és így tudatlanul SÁTÁN szolgálatába van állítva!!!!


A nevek nagyon fontosak , és a neveket nem fordítjuk le!!!

A Teremtő Atyánk rengetegszer kifejti az Irásban(biblia) hogy fontos az Ő neve ami nem Úr, még akkor sem ha arra hivatkoznak egyes megrögzött keresztény ideológisták, hogy az egy tiszteletbeli titulus.

Na persze csakhogy ezt a titulust nem az Atya adta magának és sehol soha nem is kéri hogy Őt így szólítsuk , sőt figyelmeztet arra , hogy a nevét el fogják feledtetni a Baálert ami magyarul Úr-at jelent!!!

Ezért van eltüntetve a neve az Írasból, pl csak a Karoli féle fordításból 5574-szer egyszer kétszer be van dobva úgy hogy jehova, meg egyszer azt hiszem úgy hogy Yah.

Tehát nem hiába lett elfelestetve az Ő neve és az Ő ünnepei, az Ő szombatjai, es az van hírdetve a hanis ÚR Jézus Krisztus név alatt hogy mindent eltörölt és mar mindenki kegyelem.alatt meg üdvösség alatt van.

Ennek pont az ellenkezője az igaz SÁTÁN jó munkát végzett, vallasokon keresztül magához láncolta azokat akik a vallásokban keresik a reménységüket!!!

Annyira jómunkát hogy megvédik ezeket a dogmákat meg egyhazakat a híveik , ahogy ez meg is van írva!!!

Aki nem azt vallja egyetemesen együtt a világgal , akkor az bolond , az hüje, elmebeteg stb....

Inkább leszek az YAHUAH "bolondja" mint a világ tudatlanja!!!

És amikor elkezded járni ezt az utat akkor veszed észre hogy a világ az ellenséged lesz,a közvetlen rokonságon át a kollegákon és ismerősökön keresztül mindenki, hülye , leszel, bolond vagy, pszihológusra van szükséged stb..., mert amint felismered az igazságot, akkor válsz igazán Sátán célpontjává, mindent meg fog tenni azért, hogy vissza tereljen oda ahol eddig voltál, rengeteg támadás ér majd minden oldalról,és ez az igazi teher vagyis kereszted ahogy a keresztények mondják, amit cipelned kell, ez az a küzdelem ami azvégesz úton var reád, de ha felövezed magad YAHUAH Torájáva , hogy pajzsod és páncélod legyen neked végig az egész úton, és tényleg végig kitartasz , na akkor megtartatol!!!

Kereszténynek lenni nem jár nehézséggel, és senki nem fog lehülyézni , hiszen az a világ egyik ága a széles útón!!!


Ef 6:13 Annak okáért vegyétek föl az Istennek minden fegyverét, hogy ellenállhassatok ama gonosz napon, és mindeneket elvégezvén megállhassatok.


Ef 6:14 Álljatok hát elő, körül övezvén derekatokat igazlelkűséggel, és felöltözvén az igazságnak(Toráhnak) mellvasába,


Sok helyen pl a Torah szót lecserélték arra hogy igazság vagy hogy törvény.

A Torah nem egyszem törvény , hanem egy életmód, a megfelelő parancsolatok rendeletek , instrukciók egy megfelelő igaz élethez!!!

Csak az embereknek kényelmesebb édesebb az álomvilág amiben a vallások,meg a tudomány ringatja őket, ezért nem lesznek képesek sokan ezt megérteni soha, mert nincs ott a szìvük meg az elméjük sajnos !!!

2021. márc. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Ki mondta neked, hogy a Teremtő szent neve YAHUAH? Honnan tudja aki neked mondta, utána nézett? Honnan tudja, hogy nem Yahweh?


Óvakodjatok a hamis prófétáktól, akik juhok ruhájában jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok (Máté 7:15).


Talán előbb győződj meg róla, hogy nem hamis próféta-e aki a Teremtőd nevében prédikál neked.

2021. márc. 14. 11:43
 17/30 anonim ***** válasza:
aki hisz annak orok elete van
2021. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Blackice75 ***** válasza:

Beszélgessünk az Ő nevéről


A mennyei Atya (YAHUAH) és fia (YAHUSHA) neve


Az Atya neve - YAHUAH


-"Ki ment föl az égbe, és ki szállt le onnan? Ki fogta össze markába a szelet? Ki kötötte köntösébe a vizet? Ki szabta meg a föld minden határát? Tudod-e, mi a neve, és mi a fiának neve?" Példabeszédek 30: 4


A fenti versben Salamon király, a Példabeszédek könyvének szerzője retorikus kérdést tesz fel. Retorikus volt, mert Salamon király a Teremtő nevét a következő négy héber betűként ismerte: יהוה (YAHUAH). Mindegyik betű adott hangot ad, és „Yah-úú-ah” a helyes kiejtése. Ez azt jelenti, hogy „létezik”, és a héber gyökszóból származik, ami azt jelenti: „Aki volt, aki van és aki lesz”.


Annak bizonyítására, hogy Salamon ismerte Yahua nevét, arról tanúskodik néhány vers ugyanebben a fejezetben ahol a kérdés is elhangzik. Példabeszédek 30: 8-9 versei bizonyítják, hogy Salamon ismerte a nevet:


"A hiábavaló és hazug beszédet messze távolítsd tőlem. Se szegénységet, se gazdagságot ne adj nekem: táplálj engem hozzám illő eledellel, hogy megelégedve meg ne tagadjalak, és azt ne mondjam: kicsoda YAHUAH? Szegénységre se hagyj jutnom, hogy ne lopjak, és meg ne vessem Istenem nevét!"

Példabeszédek 30: 8-9


Majd ezt is mondta Elohim Mózesnek: Így szólj Izrael fiaihoz: „Yahuah, atyáitok Elohime, Ábrahám Elohime, Izsák Elohime és Jákob Elohime küldött engem hozzátok. Ez az én nevem mindörökké, és ez az én emlékezetem nemzedékről nemzedékre. 2Moz 3:15


A történelem folyamán a YAHUAH (יהו Név) nevet rejtették, titokban tartották és álcázták. A legtöbb Biblia változatban a יהוה (YAHUAH) helyébe az „Úr” lépett egy tévesen alkalmazott hagyományból, tudni illik, hogy így megakadályozzák az embereket, hogy káromkodjanak, vagy hiába kimondják a Nevet.


" Ne használd hiába az ÚR, a te Istened nevét, mert az ÚR nem hagyja büntetés nélkül azt, aki a nevét hiába használja." ~ 2Móz 20: 7


Bárhogyan is volt, eme parancsolat nem igazolja a YAHUAH név helyettesítését az Úr szóval. Ez a helyettesítés hatékonyan elrejtette az elkülönített nevet az emberiségtől. A parancsolat szándéka az volt hogy Elohim népével megértesse, és figyelmeztesse őket arra, hogy pusztítást vonnak magukra amennyiben a Teremtő nevét káromkodva kimondják és/vagy értéktelenné teszik. Tilos volt ezt a nevet méltatlanul használni, vagy úgy kezelni mint valami semmiséget. A hamisan beszélés az Atya elkülönített nevével kapcsolatban (Márk 3:29), félreértelmezni az Atyának a nevét, amely gyermekeinek nevében jelenik meg (2Sám 12:14; Jakab 2: 7), átkozni nevét (3Móz 24:10), vagy az ő különválasztott nevének a pogány bálványokra való alkalmazása (2Móz 32: 4-6) csupán 4 példa arra, hogy mit jelent az, hogy "[YAHUAH] nevét hiába felvenni, használni".


Ha figyelembe vesszük a károk mértékét, melyet a Biblia fordítók és hittudósok okoztak azzal, hogy a YAHUAH nevet felcserélték egy címmel, a kép elkezd világossá válni. Például tény, hogy a YAHUAH nevet alkotó 4 héber betűt ( יהוה ) a Károli fordítás Ószövetségében több mint 6800 alkalommal cserélte le az „Úr” címre. Más szavakkal, a Szentírásban mindenütt, ahol az "Úr" kifejezést látod, ezt a címet valójában nem az, ami a héber nyelvben van ott. Amit a héberben láthatunk, az יהוה (YAHUAH). Ez az egyszerű csere az oka annak, hogy manapság oly sok ember nem ismeri a Teremtő valódi nevét.


Tudtad, hogy a Teremtő személynevének „az Úrral” való felcserélésére rámutat egy Bibliai prófécia részlete, amelyet Jeremiás próféta több mint 2500 évvel ezelőtt megírt?


„ Meddig még? Van-e valami a hazugságot prófétáló próféták szívében, akik saját szívük csalárdságát prófétálják? El akarják feledtetni népemmel a nevemet álmaik által, melyeket elbeszélnek egymásnak, ahogyan atyáik is elfelejtették nevemet Baál miatt?”~ Jeremiás 23: 26-27 (Káldi fordítás)


Járj utána a következőknek. Az a héber szó „Ba'al” = „úr”. Ba'al a kánaaniták és a föníciaiak, pogány istenének neve volt. E két nemzet Yahuah szövetségeseinek közvetlen közelében élt. Amint láthatjuk, a „Ba'al” a meghatározás szerint egy pogány cím, ami „urat” jelent, valamint egy hamis istenség nevét. Tény, hogy a „Ba'al” szónak színtiszta pogány gyökere van, és NEM a Teremtő neve. Jeremiás 23: 26-27 azt prófétálja, hogy a YAHUAH szövetségese elkezdi keverni az Ő elkülönített nevét a Ba'al nevű pogány istenség nevével. YAHUAH világosan megmutatja, hogy elutasítja ezt az illetéktelen névváltoztatást. Ezért jogos a kérdés, miért folytatja csaknem minden mai hívő tudatosan ezt a bűnös gyakorlatot? Ne hívjuk őt "Úr" -nak. Ő NEM hagyta soha ezt jóvá !

YAHUAH már elmondta nekünk, hogy mi az Ő neve, és ez így lesz "mindörökre" (2Móz 3:15). YAHUAH a neve. Soha nem adott jogot arra senkinek, hogy egy hamis pogány bálványhoz kapcsolódó címet, a neve helyére állítson. Ezenkívül remélhetőleg azt nem hiszi senki hogy rendben van az „Úr” használata az Ő elkülönített, magasztos neve helyett, csak mert kitaláltuk hogy nagy „Ú” betűvel írjuk. Őt nem lehet ilyen módon átverni, csak saját magunkat.


"És most mit tegyek itt – így szól YAHUAH –, hiszen népemet ok nélkül vitték el, és a rajta uralkodók ujjonganak, és gúnyolják nevemet mindennap szüntelen."~ Ézsaiás 52: 5


YAHUAH megígérte, hogy eltávolítja népe szájából ezeket a pogány címeket („Isten”, „Úr” stb.).


„Akkor majd tisztává változtatom a népek ajkát, hogy mindnyájan YAHUAH nevét hívják segítségül, és őt szolgálják egy akarattal." ~ Sofoniás 3: 9


Az Atya mindenki felett szuverén, és Ézsaiás próféta által kijelentette, hogy helyreállítja nevét az utolsó napokban.


"Ezért az én népem megismeri majd nevemet azon a napon, hogy én vagyok, aki azt mondtam: Íme, itt vagyok!”~ Ézsaiás 52: 6


Néhány más igehely, amely bizonyságot tesz az Ő nevéről...


"Vitéz harcos YAHUAH; az ő neve YAHUAH." ~ 2Móz 15: 3


"Azt mondja YAHUAH, aki a földet alkotta, YAHUAH, aki formálta és megerősítette; YAHUAH az ő neve." Jeremiás 33: 2


"Áldjad, én lelkem, YAHUÁT, és egész bensőm az ő szent nevét!" ~ Zsoltárok 103: 1


YAHUAH kijelenti nevét Ézsaiás könyv 42. fejezetében is.


„Én vagyok YAHUAH, ez a nevem, és dicsőségemet nem adom másnak, sem dicséretemet a bálványoknak.” ~ Ézsaiás. 42: 8


Az Ézsaiás 42: 8 első részének Károli fordítása azonban így hangzik: „Én vagyok az ÚR, ez a nevem… ”. Ez a vers egymagában ki kellene hogy zárjon minden kétséget afelől, hogy mennyire nevetséges helyettesíteni az Ő nevét egy címmel. Bárki, aki olvassa ezt a verset, azonnal láthatja, hogy az „Úr” nem név - ez egy cím. Ezenkívül ez a vers is bizonyítja, hogy a Szentírás ősi héberei tudták a Teremtő valós nevét. Úgy tűnik hogy YAHUAH neve felőli totális tudatlanság csak a mi modern időnkre jellemző. De ahogy meg van ígérve, YAHUAH felébreszti népét és helyreállítja nevét a Föld egész területén.


Még egyszer érdemes hangsúlyozni, egy cím csak mert nagybetűvel írjuk nem lesz attól az az Ő neve. Ugyanez vonatkozik az „Isten” szóra. Tiszteletlenség, a Teremtőnek olyan nevet adni, amelyet Ő maga nem adott saját magának és sosem hirdetett ki.


Következményekkel jár amennyiben nevét megsemmisítjük, visszaélünk vele és más névvel helyettesítjük azt. YAHUAH komolyan veszi nevét. Ne feledjük, hogy a 3. parancsolat is ezt támasztja alá:


„Ne használd hiába az YAHUAH, Elohim nevét, mert YAHUAH nem hagyja büntetés nélkül azt, aki a nevét hiába használja.” ~ 2Mózes 20: 7


További személyes tanulmányozáshoz olvasd el a 3Mózes 24: 10-16-ban szereplő történetet az istenkáromlás, és a YAHUAH neve gyalázásának súlyos következményeiről. Manapság lehetőségünk van arra, hogy ne csak megtanuljuk az Atya nevét, hanem esélyünk van arra, hogy megbánjuk korábbi viselkedéseinket, elkülönítettnek tartsuk az Ő nevét és tanítsuk meg azt másoknak. Ez YAHUAH követőjének a kötelessége, hogy hirdesse az Ő magasztos nevét.


„Ámde azért tartottalak meg, hogy megmutassam neked hatalmamat, és hogy hirdessék nevemet az egész földön.” ~ 2Móz 9:16


Mózes 9:16-ból láthatjuk, hogy a Magasságos soha nem szándékozott lecserélni különválasztott nevét egy címre, csak hogy megóvja az embereket annak hiábavaló használatától, ellenben ezt az óvintézkedést a Bibliafordítók önkényesen megtették. Nem, Ő ilyet sosem tett sőt ellenkezőleg, az ige szerint az Atya azt akarja, hogy elkülönített neve "az egész földön hirdetve legyen".



A Fiú neve - YAHUSHA

Történelmi tények :


TÉNY:Tudtad e hogy az eredeti héber nyelvben nincs „J” (ejtsd dzs) vagy „V” betű? (Forrás - Wikipedia: „Héber ábécé”)


TÉNY: Tudtad e hogy a 14. század előtt egyetlen nyelvben sem volt „J” (ejtsd dzs) betű? (Forrás - Wikipedia: „J betű”)


TÉNY: Mivel sem a „J” (ejtsd dzs), sem a „V” betűk, sem ezek hangzásai nem léteztek a héberben, a „Jehova” [ejtsd Dzseh-ho-vah] névnek pontatlannak kell lennie.


TÉNY: Tudtad hogy a „Jézus” név csak 500 éves, az 1611-es King James verzióban található név, I-E-S-O-U-S betűkkel jelenik meg, „J” nélkül? (Forrás: 1611 KJV Biblia)


TÉNY: A „Jézus” név az „Iesous” görög névből származik, amelyet „Hey-soos” -ként ejtenek. Nincs J (dzs) hang.


Gondolatébresztőnek: Ha a Messiásunk héber származású, héber szülőknek gyereke, és héberként élte az életét, miért hívjuk őt görög néven Jézusnak? A válasz? Hagyomány!


Héber Megváltónknak nem volt görög neve, mert Ő nem volt görög. Szülei nem hívták őt „Jézusnak”, sem a tanítványai. Héber neve YAHUSHA (ejtsd: „Yah-ú-sha”), ami azt jelenti: „YAHUAH megment/megszabadít”. A neve az Atya "Yahu" nevének kezdete, és a "-sha" végződés, ami azt jelenti üdvösség. A YAHUSHA azt jelenti, hogy "YAHUAH az üdvösség" vagy "YAHUAH megszabadít". Ennek az üzenetnek egyedülálló jelentése volt azoknak a héber embereknek, akik spirituális és fizikai megszabadulást / megváltást vártak elnyomóik alól, mindazonáltal megtörték a Magasságossal velük kötött szövetségét. Valójában szükségük volt egy Megváltóra. És a Fiút az Atyától küldték, hogy pontosan ezt hozza el számukra ... az üdvösséget.

A hírnök (angyal), Gábriel átadta Józsefnek (Yosef) az üzenetet, hogy mi lesz a Messiás neve, és elmagyarázta, miért lesz az az ő neve.


„Fiat szül, és nevezd őt YAHUSHA-nak (aminek jelentése "YAHUAH megszabadít"), mert ő szabadítja meg népét bűneiből.” ~ Máté 1:21


A Messiásnak nem volt saját neve. (Mint ahogyan nem volt saját akarata sem.) Apja neve, YAHUAH volt az ő nevének gyökere, YAHUSHA. Ez adja meg az értelmét a Messiás következő kijelentésének:


„Én az én Atyám nevében jöttem, és nem fogadtatok be; ha más jön a maga nevében, azt befogadjátok.” ~ János 5:43


A Fiú azért jött hogy kijelentse az Atya nevét.


„És megismertettem velük a te nevedet, és ezután is megismertetem, hogy az a szeretet legyen bennük, amellyel engem szerettél, és én is bennük legyek.” ~ János 17:26


Ha a Messiásunk kijelentette az Atya nevét, nem kellene hogy mi is azt tegyük? A helyzet az, hogy semmilyen más névben nincs üdvösség vagy szabadulás.


" Nincsen üdvösség senki másban, mert nem adatott az embereknek az ég alatt más név, amely által üdvözülhetnénk." ~ ApCsel 4:12


„Ha Elohim nevét elfeledtük volna, ha más istenek felé tártuk volna kezünket, nemde számonkérné azt Elohim? Hiszen ő ismeri a szív rejtekeit.. ”~ Zsoltárok 44: 20-21 (Káldi fordítás)


Következtetés: Nem kell folytatnunk ezt a bűnös utat, azt hajtogatva hogy annak hívom aminek akarom hiszen úgyis ismeri szívem gondolatait. Nem hozakodhatunk elő azzal a béna kifogással sem, hogy „magyarul beszélünk, nem pedig héberül.” Az Atya az Igazság, és a János 4:24 szerint igazságban és szellemben kell őt imádnunk. Ez azt jelenti, hogy el kell hagynunk azokat a doktrínákat, hagyományokat és gondolkodási mintákat, amelyek hamisak és az Ő akarata ellen vannak. Másodszor, ha azt állítjuk, hogy a Messiás követői vagyunk, akkor mindig készen kell állnunk arra, hogy életünket megváltoztassuk a Szentírásokban talált igazság szerint, mert az Övé a végső szó és hatalom, nem az ember alkotta hagyományoké. (És ha ez azt jelenti, hogy például meg kell tanulnunk kiejteni héber szavakat, hogy ezáltal tiszteletbe tudjuk tartani YAHUAH személyes nevét, és így el kell hagynunk belénk fásult pogány gyakorlatokat, akkor nem ez kellene legyen a legkevesebb amit megtehetünk?) Végül, de nem utolsósorban, az emberi szív hajlandó arra hogy továbbra is a rossz úton vezessen bennünket, mert csalárd. De nem kell ennek feltétlenül így történnie, mi döntjük el hogy kit követünk.


„Csalárdabb a szív mindennél, és romlott az, ki ismerhetné ki?" ~ Jeremiás 17: 9

2021. márc. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
ti aztan egesz regenyt irtok kedves kommentelok
2021. márc. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Blackice75 ***** válasza:

Kedves teeddyyy!

Azért írok, reagálok ilyen hosszan mert az igazságot, YAHUAH Szavát, nem lehet csak úgy röpkén két szóban kifejteni egy olyan világban, amiben már évezredes generációk óta még a Teremtőnk nevét is elfelejtették!!!

Szülőkröl a gyerekeikre öröklödik át minden hazugság amit csak a világ tanít !!! Azért vannak létrehozva vallások,felekezetek, hogy a világ azon része amelyik inkább hknne egy Teremtőben mint a tudományban meg a nagy Bumm-ban, azok is meg legyenek vezetve, el legyenek hitetve, a sötétben tévelyegnek a széles úton amit Sátán kövez ki nekik a gyehennáig, miközben abszolüt azt hiszik, hogy a világosságban járnak!!!


Ha az én kommentjeim hosszúak, , gondolom unalmas végig olvasni, ezért a megjegyzésed :)


Te azt, írtad aki hisz annak örök élete van!

Ezt onnan tudod,bogy kiolvastad az Írást(biblia), ami megjegyzem elég hosszú egy könyv! Vagy igy tanították Neked,vagy ez csak egy saját gondolatod ?

2021. márc. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!