Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A halál után egyből a mennybe...

A halál után egyből a mennybe vagy a pokolba vagy a purgatóriumba kerülünk, vagy alvás van a Feltámadás napjáig?

Figyelt kérdés
Lehetőleg mindeki írja le a Bibliai verset (vagy verseket) amire alapozza a válaszát.

2021. jan. 8. 03:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
a bibliabol van, Isten azert kuldte el egyszulott fiat a vilagba, hogy mindaz aki hisz benne orok elete legyen Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa. 18 Aki hiszen ő benne, el nem kárhozik; aki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.
2021. márc. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 Blackice75 ***** válasza:
0%

Persze, csak hogy ennek van egy rendszere, egy menete, ami bennefoglaltatik feltételként az Elohim által Ábrahámmal kötött ÖRÖK SZÖVETSÉGÉBE!!!!

az Atya YAHUAH FIA , az Atya Szava , az emberként megszületett Torah, aki hisz Őbenne vagyis az Atya Szavában, az úgy jár ,és cselekszik ahogyan azt Ő tette!!!

YAHUSHA(Megváltó) nem törölt el semmit, az Atya Ábrahámmal kötött szövetsége ÖRÖK és annak feltétele a Torája, törvényei,parancsolatai ,rendeletei ,amiket az ember ha cselekszik él azok álatal, ezis mind ÖRÖK!!! Erről bizonyságot tesz a Megváltó számtalan igében:



Ján 5:36 De nekem nagyobb bizonyságom van a Jánosénál: mert azok a dolgok, amelyeket rám bízott az Atya, hogy elvégezzem azokat, azok a dolgok, amelyeket én cselekszem, tesznek bizonyságot rólam, hogy az Atya küldött engem.


Vajon milyen dolgokat kellett cselekednie amit rábizott az Ő Atyja aki a mi Teremtő Atyánk is ???


Az Ő Szavát bízta rá , hogy emberként megszületve , képviselje a Fiú az Apját, annak Toráját!!!!

Minden olyan ember akinek igaz hize van Megváltóban és követi Őt, az az ember úgy cselekszik, jár élahogy azt a Megváltó tette, vagyis az Atya YAHUAH Torája , parancsolatai,szabályai , rendeletei szerint él, követni a Megváltót és hinni benne azt jelenti,hogykövetni az Atya Szavát, és úgy élniahogyan Ő azt nekünk elrendelte !!!


A Megváltó számtalanszor elmondja hogy Őt ezért küldte az Atya, nem pedig szövetséget meg parancsolatokat eltörölni:



Ján 6:29 Felele Jézus(YAHUSHA) és monda nekik: Az az Isten(Elohim) dolga, hogy higgyetek abban, akit ő küldött.


Higgyúnk abban akit Ő küldött,vagxis az Ő Szavában aki emberként is eljött közénk!!!!



Ján 7:16 Felele nekik Jézus és monda: Az én tudományom nem az enyém, hanem azé, aki küldött engem.



Ján 8:29 És aki küldött engem, én velem van. Nem hagyott engem az Atya egyedül, mert én mindenkor azokat cselekszem, amelyek neki kedvesek.


Egyértelmű hpgy neki nem volt saját akarata ,sem törvényei,sem újszövetsége vagyis saját tudománya Ő az Atya tudományát, vagyis igéjét,Szavát hozta el, ezért küldetett és nem másért!!!

Hogy aztán a biblia fordítók sok szónak a jelentését szánt szándékkal lecserélték, pl csak az egyik a sok közül: a Megújúlt szövetség helyett azt fordították hogy újszövetség, és aztán erre még feltétként ráviszik Pál leveleinek igazságából kifacsart, hamis magyarázatát és ezzel kész is van a pogány kereszténység , az csak egy dolog, az ilyenekért hiszed azt, hogy bárki aki hisz így, úgy vagy amúgy jézusban meg az Úr-ban meg az öregistenben, az már rohan is be az örök életbe, disznócsülköt lobálva egyik kezében úgy, hogy még a Teremtője nevét sem ismeri!!!

A Teremtő ÖRÖK SZÖVETSÉGET hozott létre , nem vallásokat, meg kereszténységet, meg bármi mást!!!

A Megváltó áldozata, az Örök szövetség vére ami már a föld teremtése előtt kiontatott a bűnökért,csak azért mwet az Atya tudta, hogy mi lesz a véglet,mi persze nem tudjuk ,ezért van ott számunkra az Üzenete a biblia, persze az már megint egy másik téma ,hogy miért is nem érti meg mindenki,vagyis nagyon sokan nem !!!!


És akkor még valami a Megváltótól ami ismét igazolja, hogy az örök élezbe az út az, ha cselekedjük a mennyei Atyánk akaratátvagyis a Szava, Torája szerint élünk!!!

Tehát a hit önmagában nem elég, cselekedetekkel bizonyítjuk igaz hitünket!!!


Pál:

Zsid 13:20 A békesség Istene pedig, aki kihozta a halálból(feltámasztotta) a juhoknak nagy pásztorát, örök szövetség vére által, a mi Urunkat Jézust,


Kihouta a halalból, vagyis feltámasztotta, mi által ?


AZ ÖRÖK SZÖVETSÉG VÉRE ÁLTAL:



1Móz 17:7 És megállapítom az én szövetségemet én közöttem és te közötted, és te utánad a te magod között annak nemzedékei szerint örök szövetségül, hogy legyek teneked Istened, és a te magodnak te utánad.


1Móz 17:13 Körülmetéltetvén körülmetéltessék a házadban született és a pénzeden vett; és örökkévaló szövetségül lesz az én szövetségem a ti testeteken.


Errőla szövetségről van szó az Ótestamentumban , és ugyanerről.a zővetségről van szó itt Lukácsnál,az Újtestamentumban :



Luk 1:71 Hogy a mi ellenségeinktől megszabadít, és mindazoknak kezéből, akik minket gyűlölnek;


Luk 1:72 Hogy irgalmasságot cselekedjék a mi atyáinkkal, és megemlékezzék az ő szent szövetségéről,



Luk 1:73 Az esküvésről, amellyel megesküdt Ábrahámnak, a mi atyánknak, hogy ő megadja nekünk,


A fentiek alapján , hogy is gondolhatnánk olyat hogy el lett törölve az Ábrahámmal, kötött ÖRÖK SZÖVETSÉG, mikor itt is azt írja , hogy majd az idők végén is megemlékezik az Ő szövetségéről!!!!

Az Atya YAHUAH nem változtatja meg a szavát SOHA, amit kimond az úgy van, és amit megígér azt be is tartja!!!

NEM FOG ÁBRAHÁMNAK CSALÖDÁST OKOZNI!!!

2021. márc. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 szp72 ***** válasza:
77%

A jelenlegi hivatalos katolikus tanítás szerint, a halál után az ember azonnal ítéletben részesül, ami lehet kárhozat, üdvösség vagy átmeneti purgatórium. Azonban a purgatórium is sokféle lehet, van akinek annyira enyhe, hogy úgymond szinte csak alvásszerű állapotból áll.


A meghaltak megjelenhetnek az élőknek: Mt 17,1-3.

A halál után rögtön van kárhozat vagy üdvösség: Lk 16,22-23.

A jobb lator is még aznap a paradicsomban volt: Lk 23,43.

Pál szeretne meghalni, hogy Istennél lehessen: 2Kor 5,8; Fil 1,21-24.

A megölt vértanúk panaszkodnak Istennek: Jel 6,9-11.


Az újabb modern teológia, de nem a hivatalos egyházi álláspont szerint, aki meghal valójában kilép az idő megszokott folyásából és Isten időtlen életéhez kerül közelebb. Tehát valójában nincs is értelme annak a kérdésnek, hogy mi történik a halál és a feltámadás között, hiszen haljon meg bárki bármikor és támadjon fel akármikor, úgyis tudomására jut az egész világtörténelem első naptól az utolsóig.


Például a jobb lator nagypénteken Jézussal együtt meghalt, Jézus ugye harmadnapon feltámadt, a lator pedig majd csak feltámadáskor az utolsó napon. Ez akár több ezer év azonban nem feltétlenül jelenti, hogy a lator is hosszú időnek éli meg, hanem akár úgy is érezheti, hogy meghaltam és máris támadok fel. Ha pedig feltámadt Krisztus megmutathatja neki a világtörténelem bármelyik napját, akár a haláluk napját is, vagyis a lator együtt szemlélheti Krisztussal a nagypéntek eseményeit a paradicsomi boldogság állapotában, vagyis igazzá válhat Jézus ígérete: még ma velem leszel a paradicsomban.


Jézus kifejezetten hangoztatja, hogy aki benne hisz, ha meghalt is él, s valójában nem hal meg sohasem:


"Jézus megnyugtatta: „Testvéred föl fog támadni.” Márta megjegyezte: „Tudom, hogy föl fog támadni a föltámadáskor az utolsó napon.” Jézus kijelentette neki: „Én vagyok a föltámadás és az élet: aki bennem hisz, még ha meg is halt, élni fog. Mindaz, aki belém vetett hittel él, nem hal meg sohasem. Hiszed ezt?" (Jn 11,23-26)


"Bizony, bizony mondom nektek: aki tanításomat megtartja, halált nem lát sohasem. A zsidók közbevágtak: Most látjuk, hogy ördögöd van. Ábrahám meghalt, a próféták is, és te azt mondod: aki tanításomat megtartja, halált nem ízlel sohasem. Nagyobb vagy talán Ábrahám atyánknál, aki meghalt? A próféták is meghaltak. Minek képzeled magadat? Jézus így válaszolt: ... Ábrahám, a ti atyátok ujjongott, hogy láthatja napomat. Látta és örvendezett. A zsidók erre fölháborodtak: Még ötven esztendős sem vagy, és láttad Ábrahámot? Jézus így szólt: Bizony mondom nektek, mielőtt Ábrahám lett volna, én vagyok." (Jn 8,51-58)

2021. ápr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 szp72 ***** válasza:
43%
A 22-es hozzászóló nem Jehova, hanem YAHUAH tanúja, az egyetlen igaz hit követője, aki a sok mocskos hazugság közül végre kiásta egyetlen tiszta igazságot. Szerinte a Biblia arról szól, az Újszövetséget is beleértve, hogy körül kell metélkedni. Sajnos én már annyira megátalkodott vagyok, hogy nem hiszek neki, el is fogom nyerni méltó büntetésem.
2021. ápr. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

# 22 A "YAHUAH" név egy fabrikáció, az Úr neve nem "YAHUAH". A tetragrammaton (יהוה), (általában átírásra JHVH vagy YHWH) az Úr neve, érhető ha valaki szerint a "Jahve" (Yahweh) nem a Név legmegfelelőbb kiejtése, csakhogy a négy betű: י - Yod [j], ה‎ - He [h], ו - Waw [w], ה - He [h], na most azt még rá lehet fogni, hogy az nem w hanem "U" de az a második "A" betű végképp nem értem hogy került oda.


# szp72 Köszönöm a választ.


"Ez akár több ezer év azonban nem feltétlenül jelenti, hogy a lator is hosszú időnek éli meg, hanem akár úgy is érezheti, hogy meghaltam és máris támadok fel."


Ez teljesen világos, de akkor sem ugyanaz ha valaki azonnal feltámad vagy alszik előtte párezer évet. Az igazság az, hogy elvesztettem egy számomra fontos személyt, és tudni akartam, hogy most alszik-e a Feltámadás napjáig vagy akár már most az Úrnál lehet. Nem vagyok katolikus, fogalmam sem volt, hogy a purgatórium potenciálisan lehet egy alvásszerű állapot is a katolikus teológia szerint.

2021. ápr. 5. 15:07
 26/30 szp72 ***** válasza:
77%

@ "de akkor sem ugyanaz ha valaki azonnal feltámad vagy alszik előtte párezer évet"


Ha alszol párezer évet, amit nem érzékelsz, majd felébredve úgymond élethűen visszanézed, hogy mi történt azalatt a pár ezer év alatt, az teljesen ugyanaz, mint ha nem aludtál volna semmit.


@ "Az igazság az, hogy elvesztettem egy számomra fontos személyt, és tudni akartam, hogy most alszik-e a Feltámadás napjáig vagy akár már most az Úrnál lehet."


Ha Isten időtlen, akkor ő tökéletesen látja az egész emberi történelmet elejétől végig. Ha a számodra fontos személy méltó volt arra, hogy Istennél legyen, akkor Isten neki is megmutathatja a világtörténelem akármelyik napját, akár a mai napot is, ahol láthat és halhat téged, ha Isten is akarja.


Nyilván te úgy gondolod, hogy ezer év múlva úgymond felvételről visszanézi valamit az nem ugyanaz, mint egyenes adásban lenni. De éppen azt kéne megérteni, hogy Isten számára nincs felvétel csak egyenes adás. Teszem fel ha Isten akarná "élőadásban" beszélhetnél a százévvel később születő ükunokáddal. Amikor például Mózes és Illés megjelenik Péteréknek, akkor lényegében valami ilyesmi történik, a feltámadt, úgymond az utolsó napon feltámadó Mózessel találkoznak.


@ "Nem vagyok katolikus, fogalmam sem volt, hogy a purgatórium potenciálisan lehet egy alvásszerű állapot is a katolikus teológia szerint."


Nem véletlenül fogalmaztam így: "úgymond szinte csak alvásszerű állapotból áll". Tehát lehetnek olyanok, akiknek igen csekély szenvedés is elég a tisztuláshoz, s nem élik meg azt hosszú gyötrelemnek, hanem úgymond csak elröppen az egész, mint egy rossz álom.

2021. ápr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
48%

Sziasztok,

Akkor hadd idézzem a konzervatív protestáns álláspontot is, hogy teljes legyen a kép: „Csak jöjjön ide, aki olyan vakmerő és szeretné tudni, hogyan is áll a dolog a halottakkal. Sokan vannak, akik szívesen megkérdezték volna Lázárt, mit csinált, mit gondolt, érzett és látott, amikor négy napig a sírban volt (Jn. 11. fejezet). Hasonlóan szívesen megkérdeztek volna más halottakat is, akiket Krisztus és a próféták feltámasztottak... Én azonban nem törődöm Lázárral és a többi halottal, és egyedül az íráshoz tartom magamat. Ez pedig azt mondja: alusznak. Úgy vélem, hogy az aluvás annyira hatalmában tartja őket, hogy nem éreznek, és nem látnak semmit, még sokkal kevésbé, mint amennyit az ember a természetes alvásban érez. Ha pedig feltámadnak, akkor ez úgy megy végbe rajtuk, hogy nem is tudják, hol voltak." (Luther Márton: Jónás könyvéhez írt magyarázatok, 1526.) „Nem hasonló a halál az éjszakai alváshoz? Mert amint az alvástól elmúlik a gyengeség és az élet lelke visszatér, úgyhogy az ember reggel friss jókedvvel kel fel, így fogunk mi az utolsó ítéletkor feltámadni, mintha csupán egy éjszakát aludtunk volna; frissek és erősek leszünk." (Luther Márton, Összes művek, weimari kiadás, 4203. o. Idézi: Virág Jenő: Dr. Luther Márton önmagáról, Bp. 1991, 175. o.)


Üdv. Péter

2021. ápr. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 pelgrim ***** válasza:

Lehet ez a válasz se fog kielégíteni, de kiemelted a kérdést, hát legyen, megpróbálom a szerintem helyes választ megfogalmazni. Had mondjam előre, hogy nem bibliai versekre alapozom hanem részben saját megérzésre (érzem a dolgok igazságát helyességét, méltányosságát) és mások tapasztalataira.

Menny és pokol szerintem nem földrajzilag meghatározható helyek, hanem a tudat vagy lélek állapotai. Az elhunyt ön-tudata tehát nem egy bizonyos helyre kerül, hanem a tudati vagy lelkiállapotba. E lelkállapotokról már a jelen életünkben kaphatunk némi kóstolót, egy boldog önfeledt hangulat például azt a lelkiállapotot közelíti meg amit mennynek neveznek, míg az öngyilkos jelölt már féllábbal a pokolban van.

Az elhunyt tudata vagy lelke abba a lelkiállapotba kerül, ami jellemző volt az életére illetve amiben a halála előtt volt.

Pokol és mennyország ősrégi kifejezések, a purgatórium jóval fiatalabb, azt a keresztények találták ki, mégis van benne valami halvány igazság, az elhunyt lélek miután felocsudott a halál okozta megrázkodtatásból szemügyre veszi az éppen elmúlt életét, mit tett jól, mit nem, mit múlasztott, stb. de ez nem ítélet sem büntetés, inkább egy mérlegelés.

Ezután következik az előkészület egy újabb megtestesülésre, de leht a léleknek előbb pihenésre van szüksége. Ez nem alvás inkább egy érés ideje és nem a feltámadásig tart, hanem addig míg a lélek számára megfelelő alkalom adódik egy újabb megtestesülésre.

A feltámadás csak nagyon ritka jelenség azoknak félretéve akik már elérték azt a lelkiállapotot, amikor a halál elkerülhetővé válik, de egy nemes cél érdekében mégis vállalják a halált, mint ahogy Názáreti Jézus tette. A feltámadás szerintem tehát nem kollectív esemény.

2021. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

22-es válaszoló. Te még a Tanuknál is rosszabb vagy, ők legalább megvannak vezetve emberek miatt/hamis forditók keresztül! De te! Sajátmagadat vezedet el. Nem hogy megalapítanál egy szektát! A fejedben már ez meg született, remélem nem szület meg papíron is soha, a jehovataúi utódja szektája, elég az embernek egy is belőle.



Ahogy látom olvasod a Bibliát, de mem érted! Olvastam a hosszú bibliaszemléteidet és neked fogalmad nincs Isten beszédéről, halványlila göüzöd nincs mit jelent Istennél a kegyelem!


De meg írja a biblia is, aki szomjazik a tudásra elöübn utóbb meg kapja, úgy mem vagy elveszve, de ehhez ne a magadértelmére támaszkodj. Keresd Isten továbbra is de a magad értelmével, szellemmel keresd őt!


Példabeszédek: 'Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből; a magad értelmére pedig ne támaszkodjál.

.Minden te útaidban megismered őt; akkor ő igazgatja a te útaidat.

Minden te útaidban '


Bizodalmad legyen! Mit jelent? imádkoz Jézushoz hogy értesse meg veled az irásokat! Hisz láthatid, megüzenze NEKED kedves válaszoló, ő nélküle nem fogod meg érteni az Igét!

2021. ápr. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Blackice75 ***** válasza:
0%

Az alábbi versben egyértelműen és gyönyörűen, félremagyarázhatatlanul mondja ki YAHUAH a prófétája Báruk által , hogy az Ő Torája vagyis parancsolatai, rendeletei végzései ÖRÖKRE SZÓLNAK, azok megtartása, az abban való cselekedetek visznek az örök életre!!!! De azok figyelmen kívűl hagyása, megtagadása, menthetetlenül a halálba visz!!! Mert ez csak így van és nincs másképp!!!!


Báruk könyve 4 fejezet 1-es vers :


Az Isten parancsának könyve az, a törvény, amely ÖRÖKRE megmarad. Aki megtartja, élni fog, aki elhagyja, meghal.

Bár 4,1


Az Elohim parancsának könyve az, a Torah, amely ÖRÖKRE megmarad. Aki megtartja, élni fog, aki elhagyja, meghal.

Bár 4,1


Kedves kérdező, kedves válaszolók, kedves barátaim, én arrol nem tehetek , hogy nem ismeritek fel az igazságoz a több évezredes megtévesztést, és nem értitek meg azt hogy az Úr Isten , meg az Úr Jézus Krisztus nevek alatt a Baált imádjátok, remélem hogy egyszer valaha is valóban kutatni kezdetek az Írasok igazsága után, és YAHUAH Elohim a Teremtőnk megjutalmazza szorgalmatokat az Ő szavának teljes igazságának felismerésével és elhív , kihív benneteket is abból a kereszténységnek nevezett sötétségből amiben vagytok, és amiről azt hiszitek hogy az a világosság meg a keskeny út!!!

Minden vallás a sötétség útvesztője, a kereszténységet itt csak azért emeltem ki , mert keresztényi a témája ennek a kérdésnek es a válaszoknak!!!

Áldás és Dicsőség legyen rajtatok az Egyetlen Igaz Teremtőnk YAHUAH(YHWH) által!!!

2021. ápr. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!