Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy dolgoztad fel, hogy...

Hogy dolgoztad fel, hogy teljes hazugság volt az egyház/vallás, amiben hittél?

Figyelt kérdés

Nem kell leírnod melyik gyülekezet/egyház/vallás stb volt.

Csak amikor kiderült, hogy félrevezettek és hazudtak neked.


Nem lökött depresszióba?



2021. jan. 16. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Igazából engem nem, mert nem voltam mélyen benne. Viszont azért meglepődtem, hogy a keresztelőm is csak üres színjáték volt. Nem hogy nem tértem meg, hanem még azt sem tudtam hogy bűnös vagyok. Aztán mostmár csak annyit látok hogy a prédikációk elég langyosak és nem mondják ki az igazat.
2021. jan. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Minden relatív.
2021. jan. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Megkönnyebbültem, mert végre a helyükre kerültek a dolgok. Nem rázott meg, vagy ilyesmi.
2021. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Melyik hit? Nehogy oda kerüljek
2021. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 curios man ***** válasza:
30%
Pünkösdi egyház, és nem mert nem gazudtak, valóban megtapasztaltam Isten erejét
2021. jan. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én inkább dühös voltam, hogy mennyi időt elvesztegettem ott. Mennyire átszőtte annak a felekezetnek a tanítása a gondolataimat. Ezzel együtt eléggé hevesen támadtam magát az kereszténységet, vallást is. Szerintem mostanában kezdek rendbe jönni.
2021. jan. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 curios man ***** válasza:
0%
Mennyi idő telt el csak kíváncsi vagyok, majd elmondom miért..
2021. jan. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Először nagyon mély kilátástalanságot éreztem, mert annyira kitöltötték az életem minden percét, hogy azt az űrt idő volt betölteni.. De utána megkönnyebbültem. Többé nem kellett harcolnom a belém ültetett mesterséges lelkifurdalásokkal, mert pl. nem mentem el vasárnap istentiszteletre, mert az egész heti hajtás után aludni vágytam reggel. De ha kihagytam a keddi bibliaórát este, a csütörtöki utcamissziót, a pénteki ifi alkalmat, a szombati evangélizációt, mind-mind hatalmas lelkifurdalást okozott. Azt tanították, hogy először csak egy alkalmat hagysz ki, aztán kettőt, aztán elhagyod a gyülekezetedet. Mivel 1,5 órára volt a gyülekezet a lakhelyemtől, néha vasárnap, hogy tovább alhassak, egy helyi hasonló felekezet istentiszteletén vettem részt, de ezt elmondani se mertem volna a gyülekezetemben, mert árulásnak vették volna. Azt mondták volna, hogy a Sátán munkája, hogy a gyülekezetek egymástól halászgatják a híveket. Én sajnos a hitemet is elvesztettem, de az is megkönnyebbülés volt. Én állandó lelkifurdalásban éltem. Nagyon nagy harcot vívtam azért, hogy szeretni tudjam azokat, akiket tulajdonképpen ki nem állhattam. Tök jó volt, miután elvesztettem a hitem, hogy nem kellett többé azon erőlködnöm, hogy szeressem azt, akit igaziból rühellek. Összességében nekem megkönnyebbülést hozott a hitem elvesztése is. Később, több, mint 10 év elteltével aztán kezdett letisztulni, hogy tulajdonképp egy sor dolog, ami miatt lelkifurdalás gyötört, nincs is benne a Bibliában. Pl. hogy csak egy gyülekezetbe járhatsz. És az sincs benne, hogy muszáj hetente 5-ször megjelenni a templomban és millió szolgálatban részt venni. És sorolhatnám...Nekem 20 év után tisztult le annyira az istenképem, hogy kezdem felfedezni, hogy mennyi mindenben igaza van és mennyire elfedték a lényeget a gyülekezetben. És mennyire elszeparáltak minket a nem hívőktől! Utólag azt gondolom, ez a Sátánnak jön a legjobban. A hitetlenek világába mi nem vegyültünk, alsóbbrendű embereknek tűntek, mert mi voltunk a megváltottak, akik persze naponta verték a mellüket, hogy ők milyen bűnösök, de megvetéssel mentünk el azok mellett, akik nem tartoztak a köreinkhez. Én azt hiszem, Istentől és Jézustól semmi sem áll távolabb, mint ez a gőg. És hogy ő leült Mária Magdaléna mellé is, aki emlékeim szerint pl. prosti volt és sorolhatnám.
2021. jan. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 curios man ***** válasza:
0%

Érdekes.

Ezek hamis elvárások nem szabad magunkal szemben ilyeneket támasztani.


Én karizmákkal kerültem kapcsba, és ez győzött igazából meg de hittel léptem be és tettem dolgokat..


Nos ha a karizmák nem működnek akkor az annyira nem tud átütő élmény lenni és ez kár.

2021. jan. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 curios man ***** válasza:
42%

Szerintem a Biblia nem hazugság.


De nagyon sérülékeny egy keresztény ha nincs felkészülve vagy felkészítve. Ez szerintem fontos.


És most nem arra gondolok hogy ezt vagy azt el kell x y nnak hinni,


hanem arra hogy a saját életünkben mindent megkaphassunk amikre szükségünk van hittel.


Van jó és van rossz véleményem is dolgokról, de ezek szinte mellékesek akkor ha megnézem mi a fő cél tulajdonképpen.


Kellene csinálni egy olyan közösséget ahol úgymond csalódott emberek vannak. Akik csak jó emberek társaságára vágynak.


Jó emberek közt lenni tök kafa

2021. jan. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!