Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy dolgoztad fel, hogy...

Hogy dolgoztad fel, hogy teljes hazugság volt az egyház/vallás, amiben hittél?

Figyelt kérdés

Nem kell leírnod melyik gyülekezet/egyház/vallás stb volt.

Csak amikor kiderült, hogy félrevezettek és hazudtak neked.


Nem lökött depresszióba?



2021. jan. 16. 21:34
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Én már előző életemben is úgy születtem, hogy ezt tudtam.
2021. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nos számomra ez igen érdekesen zajlott!


Hittanon sokat hallgattam a Bibliai történeteket. Aztán megragadt bennem, hogy Isten meg ember. Megfogalmazódott bennem az élet értelme és az Isten és ember közötti kapcsolat. Ezeket a gondolatokat, kéréseket papírra vetettem és a hittan oktató pap nem tudott rájuk válaszolni!


Megfogalmazódott bennem, hogy vagy nincs Isten és az egész vallás egy nagy humbuk, vagy van Isten, de a hittan oktató papom sem ismeri Őt!


Istenhez fordultam, mondván, ha létezel, és a válasz nem váratott sokáig magára! Isten kinyilatkoztatta magát nekem és onnantól tudtam, hogy Isten létezik, de maga a katolikus hittan oktató pap sem ismerte Istent.


Ez majdhogynem 30 évvel ezelőtt történt velem. Azóta sok keresztény vallást megismertem és elmondhatom, hogy szinte mindegyikben csalódtam!

Mindegyikben csak a képmutatás és az álszenteskedés tombolt, sehol az alázat, szelídség, bűnbánó szív, őszinteség stb.!


Azóta is egyedül vagyok az Úrban, nem tartozom semmilyen felekezethez vagy irányzathoz! Csak csalódást okoztak nekem. Képmutatás, álszenteskedés, pénzimádat, ... csak a külsőségek!!!

2021. jan. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 curios man ***** válasza:
44%

Azért Sokan félreértik és akik így vannak azok utána félre is magyarázzák.


Felbecsülhetetlen károkat okoz.

Az aktív szellemi élet, létrehozza a szent szellemmel való kapcsolatot, és ez dúsul az emberben egyre jobban amíg folytatva van!!


Ebben az állapotban tudsz elérni változásokat amikre vágysz sokszor, de nem recept.

Ugyanis Isten szuverén, és törvényes.

Ha illegitim dologra vágysz közben az nem valósul meg bármennyire is vagy a "feldúsult szent szellemben"


Ezek hiányában csak úgymond külsőségeknek fogja tartani mindenki azt amik egy Karizmatikus(újjászületett egyházban) gyülekezetben történnek

2021. jan. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!