Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit értetek az alábbi Bibliai...

Mit értetek az alábbi Bibliai idézet alatt,a többi alul?

Figyelt kérdés

"Simeon elbeszélé,mimódon gondoskodott előbszőr az Isten, hogy a pogányok közül vegyen népet az Ő nevének?

Cselekedetek.15:14



#Isten #Biblia #Népet
2021. jan. 18. 06:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem értem,hogy megis mi ez a kimagyarázás.

Miért nem mondjátok,hogy Istennek nincs neve csak személye,és ezzel be is fejeztük.

szp is nem olyan rég ugyanezt mondta mint most.

Melyik isten szerzett nèpet magadnak?

Pál azt mondta sok úr van sok isten van melyik szerzett nèpet magadnak.

De ha azt mondjuk a "nevenek" s ha mondjuk a nevet mar pontositottunk,biztosan tudjuk kiről van szó.Bálványistenek nem jönnek szóba,de ahogy magyarászkodtok nem tudjátok pontosan melyik isten,talán Szaturnália vagy melyik.

Itt az értelmezésetek szerint mindent megmagyaráztok,hogy ne keljen a teremtőt igazolni azt az egy Istent aki Jehova nevet viseli.

Kar sokat beszélni mondjátok ki hogy tagadjuk és ezzel be is fejeztük.

2021. jan. 18. 12:08
 12/17 szp72 ***** válasza:
100%

Nem nagyon értelek kérdező. Szerinted a Cselekedetek 15,14 melyik istenről beszél? Mert ugye magad is látod, hogy nincs oda írva a Jehova név. De elárulom neked az egyetlen igaz Istenről, mert más istent a keresztények nem tisztelnek, ha oda teszik az ószövetségi nevét ha nem. Az Újszövetségben mindenki láthatja nem használták Isten ószövetségi nevét, hanem az Úr szót mondták helyette, mert ez volt a szokás.


Lehetséges, hogy egyes újszövetségi kéziratokban még szerepelt írásban a JHVH, ahogy a Septuaginta vagy a qumráni iratokban, de akár szerepelt akár nem, nem ejtették ki, mert ez volt a szokás. Pontosan tudjuk, hogy sem a Septuaginta sem a qumráni iratok olvasásakor nem ejtették ki Isten nevét, mert szövegidegen betűkkel (görög szövegben héber betűkkel, héber szövegben óhéber betűkkel) lettek beleírva, mintegy figyelmeztetésül: vigyázz ki ne olvasd! Tehát mondjuk így:


"Ezt mondja יהוה, legyetek szentek, ahogy én יהוה szent vagyok."

2021. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Én a helyedben nem forgatnám ki. Nem magának,hanem az Ő NEVÉNEK."

Az ugyanaz. Én a helyedben nem forgatnám ki. Ha olvastad volna a Bibliát, többször is találkozhattál volna ezzel a kifejezéssel


"Isten gondoskodott róla, hogy pogányok közül is népet szerezzen a "nevének", vagyis "magának", önön "személyének". Egyébként nem nehéz belátni, hogy egy "névnek" egy "hangsornak" valójában nincs szüksége népre."

Minél jobban belemész, annál kínosabb lesz. Szerintem még most lásd be, h tévedtél.


Vagy van még egy javaslatom. Higgy, amit akarsz

2021. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

"Miért nem mondjátok,hogy Istennek nincs neve csak személye,és ezzel be is fejeztük."

Istennek a neve Isten? Hmmm, lehetséges ... Az istendefiníció szerint úgyis csak egyetlen személyé lehet ez a cím, tehát Isten kizárólagos neve Istennek


Amúgy a Biblia szövegkörnyezetéből bőven kiderül, hogy ha ha a nevének szerez népet, akkor az azt jelenti, h magának szerez népet. ÉS ugye tudjuk, hogy egy kiemelt szövegrésznek mindig a szövegkörnyezet adja meg az értelmét, elsődlegesen.

2021. jan. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

12,13,14.Az előbb mar írtam,Pál azt mondja "sok isten és sok úr van,akkor melyik Istenről beszélűnk?Mert az apostol azt mondja"nekűnk egy Istenünk van".

A sok millió közűl melyik az?


Ne feleljetek mindent át látok.

2021. jan. 18. 14:29
 16/17 A kérdező kommentje:

7."Aljas vagy és hazug"

Ismèt kezded?

Miután nem vagy témába értelmileg ,beleszolsz és mocskondirozol.Én nem tehetek rolla ha így szűlettél és szály le rólam és szövögessedtovább a hamis háromságot.

Azért sem vagyok hibás,hogy a tanúk kiközösitettek,és szembefordultál velűk.

2021. jan. 18. 14:41
 17/17 anonim ***** válasza:
Sosem voltam tanú, te ostoba, viszont a hazugságaidat fel lehet ismerni, hogy ugyanazt a témát teszed fel mindig álkérdésnek. Kíváncsi vagyok, hogy egy ilyen aljas ember kell e a tanúknak, mert ők is azok, de te viszed a prímet rendesen.
2021. jan. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!