Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miből gondoljátok, hogy Isten...

Miből gondoljátok, hogy Isten nem változtatta meg a véleményét, és a mormon könyve valóban igaz, és Isten meg Jézus tényleg meglátogatta Joseph Smith-et? Attól, hogy tagadások vannak benne, még lehet, hogy Isten megváltoztatta a vélmenéyét.

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 16:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Kérdező egyébként miért érdekel ez most téged? Éppen hülyítenek az amerikai mormon hittérítők, vagy mi?
2021. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Isten egyik gyakran használt jelzője, jellemzője az omnipotens, ami azt fejezi ki, hogy képes mindenre. Tehát pláne nincs olyan amire ember is képes, de Isten ne tehetné meg. Isten tehát fejlődőképes is, reagálóképes is, változóképes is; ez a tökéletességnek nem ellentmondásossága, hanem része. Isten ettől még örök, tegnap és ma ugyanaz (identikus önmagával, önazonos). Legfeljebb ha az újszövetségben mást hallunk tőle, mint az ószövetségben, vagy későbbi kinyilatkoztatásokban akkor mi nem értjük tökéletesen, más helyzetben mást hallunk meg belőle. A hiba nem az adóban van, hanem a vevőben, dekódolóban, értelmezőben.


Én így gondolom.

2021. jan. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12-es válaszhoz(Én nem ő vagyok, hanem más):

Az, hogy az ember képes valamire és ezért Isten is képes rá, mert nincs olyan, amire Ő ne lenne képes, de mi igen, még nem jelenti, hogy meg is teszi, vagy hogy annak lenne értelme, hogy megtegye:

pl. Ember tud öngyilkos lenni, ember tud gyűlölni, tud gonosz lenni, hűtlen lenni.


Ugyan Isten tényleg mindenre képes, de azt én most nem tudnám megmondani, hogy az miben tudna kimerülni, hogy Isten változik és fejlődik. Ez fura. Nem vagyok benne biztos, hogy ez így van. Ugyanúgy, mint a korábbi bekezdésben. Attól még, hogy megteheti, gyanús, hogy ez nem így van, mert a tökéletességből nem látom, hogy hova lehetne fejlődni. (Bár attól még, hogy valamit nem látok, nem biztos, hogy nincs úgy, vagy nem értelmezhető.) És pl. itt azt is fel lehetne hozni, hogy az mondjuk fejlődés, hogy Jézus eljött és testileg gyermek volt kezdetben, majd felnőtt lett. Más kérdés: És azt lehet cáfolni, hogy Isten nem fejlődik és hogy a tökéletességnek nem része a fejlődés?

(Ez kicsit olyan, mint pl. hogy arra sincs cáfolat, hogy egy egyeneshez egy rá nem illeszkedő ponton keresztül egyetlenegy vele párhuzamos egyenes van, de arra sincs, hogy több ilyen van. Ez csak attól függ, melyiket fogadjuk el tényként, ha elfogadjuk. Mindkettő igaz. Persze bizonyos körülmények közt jobb az egyik vagy másik feltevést alkalmazni, de ez már más kérdés.)


Ez egy adalék.


Az teljesen igaz, hogy ha mi nem értjük tökéletesen, amit mond, az a vevő hibája, nem az adóé.

Én még azt is hozzátenném, hogy az, hogy más helyzetben mást hallunk meg Isten szavából, az nem biztos, hogy gond. Van, amikor egy dolog, amit kijelent, több különböző helyzetre értelmezhető és több dologra vonatkoztatható. (Persze gondolhatnánk, miért nem egyszerre, rögtön értünk meg mindent. De függetlenül bármitől, ez sokszor nem így szokott lenni.)


Lehet, hogy egy kevés elírás, vagy meggondolatlanság volt a válaszomban, de elküldtem, mert szerintem ehhez a kérdéshez építő. Főleg az a része, amiben biztos vagyok hogy igaz.

2022. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!