Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui itt vannak az...

Jehova tanui itt vannak az igek a haromsagra.?! Nezzetek.

Figyelt kérdés

Hisznek Jehova Tanúi Jézusban?-kérlek benneteket én nem kötözködni akarok, csak reá mutatnia az IGÉKRE.

SZERETNÉK ÜZENNI AZ IGÉKKEL JEHOVA TANUINAK, tényleg szeretettel.- ŐK ÍRJÁK A KEZDŐ OLDALUKON BEMUTATKOZNAK, MIBEN ES HOGYAN HISZNEK, ÍME ; Igen, hiszünk Jézusban. Ő ezt jelentette ki magáról: „Én vagyok az út, az igazság és az élet.-DE ; Mindazonáltal egyetértünk Jézus következő szavaival: „az Atya nagyobb nálam” (János 14:28). Tehát nem imádjuk Jézust, mivel abban hiszünk, hogy nem ő a mindenható Isten.- AZ ÉN VÁLASZOM ; Zsidó levél:1:6Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba,/AZ ATYA/ így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai.-TEHÁT, AZ ANGYALOK IMÁDJÁK JEZUS URUNKAT.-És bár az angyalokról így szól AZ ATYA : Ki az ő angyalait szelekké teszi és az ő szolgáit tűz lángjává,1,8 Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké.- AMINT OLVASSUK MAGA AZ ATYA, ISTENNEK HIVJA FIÁT.- AZ ÚR IS MEGENGEDTE, HOGY IMÁDJÁK ŐT ; János Evangéliuma:9:38 Az pedig monda: Hiszek, Uram. És imádá Őt.-És monda Jézus: Ítélet végett jöttem én e világra, hogy akik nem látnak, lássanak.-MIT ÁLLITANAK MÉG ? ; EZT ; 1. Honnan származott Jézus?-Ellentétben a többi emberrel, Jézus már a földre jövetele előtt is élt, szellemszemély volt az égben (János 8:23). Ő volt Isten első teremtménye, és segített minden más megalkotásában. Jézus az egyetlen, akit Jehova egyedül teremtett, ezért nevezik Isten „egyszülött” fiának- AZ ÉN VÁLASZOM ; AZ ATYA NEM TEREMTETTE A FIUT, HANEM SZÜLTE ; János Evangéliuma:1:14És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), aki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.János Evangéliuma:1:18Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, aki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.-Zsidó levél:1:5Mert kinek mondotta valaha az angyalok közül: Én Fiam vagy te, én ma szűltelek téged? és ismét: Én leszek néki Atyja és ő lesz nékem Fiam? -TEHAT; NEM TEREMTMÉNY,,,SŐT ; János Evangéliuma:5:23-Hogy mindenki úgy tisztelje a Fiút, miként tisztelik az Atyát. Aki nem tiszteli a Fiút, nem tiszteli az Atyát, aki elküldte őt.János Evangéliuma:5:26-Mert amiként az Atyának élete van önmagában, akként adta a Fiúnak is, hogy élete legyen önmagában:-János Evangéliuma:10:30-Én és az Atya egy vagyunk.- HOGY MERT VOLNA AZ ÚR JÉZUS ILYET MONDANI HA AZ NEM ÚGY LENNE ??? - DE VAN MÁS IS AMI ARRÓL SZÓL, HOGY AZ UR, AZ ISTEN ; Jelenések könyve:1:8 Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, aki van és aki vala és aki eljövendő, a Mindenható - ÉS ; Jelenések könyve:1:17-Mikor pedig láttam őt, leesém / JANOS APOSTOL / az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó,-ITT KI MONDJA MAGÁRÓL AZ ÚR, HOGY Ő AZ ELSŐ-ÉS UTOLSÓ,,,NOS,,,több IGEHELY van még, de túl hosszú lenne,,de szerintem ennyi elég kellene legyen a megértéshez,,,,hogy ;I. Timóteus levél:3:16-És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, ISTEN JELENT MEG TESTBEN,,/megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett

dicsőségbe. DRAGA JEHOVA TANUI,,,ITT VANNAK AZ IGÉK,,,EZT NEM ÉN ÁLLITOM, KÉRLEK GONDOLKODJATOK EL EZEKEN, MERT A JEHOVA TANUI VEZETŐK ÚJ FORDÍTÁSU BIBLIÁT ADTAK KI, AMELYBEN MEGVALTOZTATTAK SOK MINDENT,,,AZ UR ÁLDJA MEG EZT AZ UZENETET,,,


2021. jan. 18. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerinted melyik nagyobb az Atya vagy Jézus.

Nem állok vitába mert hosszú a tèma.

Csak egy/két biblia vers.1Korintus15:24."Azután a végén átadja a királyságot Istennek és Atyjának,miután megsemmisített minden kormányzatot és minden hatalmat és erőt.25 Mert addig kell királyként uralkodni,míg Isten lába alá nem vet minden ellenséget"


Most akkor Jézus kap egy királyságot amit 1000 év múlva nem birtokolhat,mert "vissza adja az Atyjának,hogy"Isten legyen minden mindenben"

Így is a világegyetem második személye de most"hogy Isten legyen minden mindenben"így a királyságban is második.És nem azt mondja többesszámban Istenek legyenek mindenben",egyesszámban mondja és az Atya lessz Isten mindenben"mert Jézus adja át.


Sok sovány és értelmes verset idéztél de kevés az ereje a félreérthetőségek miatt.

A fenti Biblia verseket ha belesürited a kérdésedbe a véleményed mérlege negativat mutat.


Tovább nem igazolóm a témát mert hosszú és az egyszerűsége miatt unalmas.


Tiszteletem:Istvan.

2021. jan. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A probléma szerintem itt az is, hogy némely emberek a "szülés, és a Teremtés" kifejezést, két jelentésnek fogják fel Isten esetében. Ezért szavakon lovagolnak, hogy bizonyítják, a szentháromságot, mely szerint Isten a szüléssel Istent szült.

Az egyik mindjárt a "harmadik" "személy", "akiről" említés sincs, hogyan került Isten mellé, vagy hogyan vált Isten személyiségéjének részévé. Sőt, többször említi, hogy ezt a "valakit" használja emberek tanítására, ami miatt, megszemélyesítik.

S ha ez így van, akkor még a szellem is előbb volt mint Jézus.

A kérdés, a Szellemet vagy "lelket" mikor "szülte? Miért nem vett részt a Teremtésben, mint Jézus? Ha részt vett, miért csak a fút említi meg mint a teremtésben való részt vállaló? Azt is megemlíti, hogy a szellemét ha megvonja, akkor az ember, megszűnik létezni. Tehát igen csak nagy része van az életben, nagyobb mint Az Atyai személyiség, hiszen a szellem működése által lélegzik az ember és lesz élő.


A szellem miért nem kap hatalmat? Miért nem Ő vállalta a megváltást? Még is azt mondják, hogy egyenrangú Istenként léteznek, egy Istenben.

A Három személyből sem az Atya sem a szellem nincs akkora módon kiemelve a megváltás óta mint a fiú. Addig meg a fiú volt az ismeretlenség homályában.

Miért mondta azt a fiú, hogy az Atyja tanította, holott egyenrangúak, miért kellett tanulnia? Ennyire "képzetlen, tudatlan" lett volna?

A szellem pedig nem tanította Jézust, de az embereket igen.

Akkor a szellemnek mekkora a tudása, ha az Atyának kellett helyette Jézust tanítani?

Számtalan kérdésre nincs válasz.

2021. jan. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!